Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

haidukpikaso , не разбирам заядливият ти тон. Ако не вярваш на школи , психолози и т.н. , ок. Не казвам , че няма шарлатани. Има! Но ако темата ми беше за тях , щеше да е ясно още от самото начало! Моля , коментари само по темата и без спам , разбира се.

Да си дипломиран психолог си е нормална работа.

В Белгия обаче, държавата просто не признава дипломите от школите по психоанализа. 

Значи нещо не е наред с тази "религия".

Ако искаш да ставаш ти психоаналитик, то трябва да си готова да играеш ролята на шарлатанин, иначе пари няма да изкарваш.

Трябва също да се позапознаеш с нагласите на набожните хора, в какво точно вярват и по какъв начин го вярват, защото преобладаващата част от клиентелата ще са вярващи хора. Значи трябва много да внимаваш, да не кажеш нещо което противоречи на тяхния начин на изповядване на религията им. При всички случай клиентката ще чака от теб да си й спасителят. А спасител ще станеш ако успееш да й влезеш под кожата, да намериш път към душата й, като й демонстрираш че сте сродни натури. Значи трябва да се правиш че и ти си минала по същия път т.е. и ти си се подлагала на психоанализа, която разбира се ти е отворила очите и те е избавила от вътрешните ти страдания.

Преди 1989 г. в софийския университет се учеше КРИТИКА на психоанализата. И беше прието че е фалшива, лъженаука. Та ако искаш можеш да им повярваш на комунистите по този въпрос, аз мисля че са прави. Пък и белгийските депутати дето гласуват заноните, са на подобно мнение, пък те не са комунисти. 

п.п.

а самите комунисти български ги мразя от дън душа, заради диктатурата която бяха ни наложили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Белгия обаче, държавата просто не признава дипломите от школите по психоанализа. 

Значи нещо не е наред с тази "религия".

Дори да приемем, че това, което казваш, е истина, Белгия не е държавата, чието мнение може да се взима под внимание в областта на психологията и психоанализата.

Преди 1989 г. в софийския университет се учеше КРИТИКА на психоанализата. И беше прието че е фалшива, лъженаука.

Ха-ха-ха! :cool:

Като се има предвид крахът на социализма, не мисля, че идеологическата му критика може се взима на сериозно. :baby:

.....................................

Между другото, тук е мястото да вметна, че сериозните неща в психоанализата не са чак толкова много и е важно човек какво търси: знание или просто диплома. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да приемем, че това, което казваш, е истина, Белгия не е държавата, чието мнение може да се взима под внимание в областта на психологията и психоанализата.

Ха-ха-ха!  

Като се има предвид крахът на социализма, не мисля, че идеологическата му критика може се взима на сериозно. 

Що мешаш психология с психоанализа ?

Второто е ирационално вярване в недоказуеми по научна методика измишльотини.

Комунистите са прави , че бог и психоанализа няма.

Има шарлатани попове и психоаналитици, също както има врачки.

Абе ти да не си набожен случайно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що мешаш психология с психоанализа ?

Второто е ирационално вярване в недоказуеми по научна методика измишльотини.

Комунистите са прави , че бог и психоанализа няма.

Има шарлатани попове и психоаналитици, също както има врачки.

Абе ти да не си набожен случайно ?

Не мешам нищо, психологията и психоанализата имат допирни точки и понякога могат да се използват заедно.

И ако искаш да спориш по тази тема, първо вземи да се ограмотиш малко за нея. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми аз като знам че е фалшива работа психоанализата и го пиша тука. Давам си сметка че мътя водата на хората изкарващи пари от психоанализа, астрология, хомеопатия и какви ли не други щуротии, ама кво ми пука на мен за тях. Не че ми е много зор и за жертвите им, които не правят разлика между психолог, психиатър и психоаналитик де. Но все пак, от "добро" сърце, ще ги осведомя тука че ако попаднат в капана на психоанализата, ще трябва да се излегват на дивана на някой шарлатанин с години наред, 3 - 4 или повече. И ще трябва да си плащат скъпо за наивността им и вътрешната им потребност от ирационални вярвания. Ама то, като не сме надарени всички със способността да мислим критично, шарлатаните ще забогатяват за сметка на обърканите хорица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но все пак, от "добро" сърце, ще ги осведомя тука че ако попаднат в капана на психоанализата, ще трябва да се излегват на дивана на някой шарлатанин с години наред, 3 - 4 или повече. И ще трябва да си плащат скъпо за наивността им и вътрешната им потребност от ирационални вярвания.

Ама то, като не сме надарени всички със способността да мислим критично, шарлатаните ще забогатяват за сметка на обърканите хорица.

Тук ще се съглася с теб. Но за да се избегне това, трябва да се разграничават нещата. Аз написах, че има различни школи и течения в психоанализата и не за всички може да се каже, че научният критерий е водещ в работата им. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но за да се избегне това, трябва да се разграничават нещата. 

Найвно е да се вярва че на 100% от населението им е възможно да правят разлика между научно и ненаучно.

Също както не може да искаш от човек страдащ от пълна цветна слепота ( вид далтонизъм ) да е способен да се ориентира сравнявайки цветовете, така не можеш да разчиташ че всеки произволно избран човек, може да преценява правилно кое е вярно и кое не е.

Та ако си честен и съвестен съфорумец, трябва първо да ги предупредиш за опасностите и капаните при шарлатаните и чак след това , да им признаеш че се случва на някой да му бъде помогнато с шарлатански методи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиецът е пправ, психоанализата не е наука, затова няма такава специалност и дпломи по психоанализа не се признават не само в Белгия. И gothicrock е прав в това, че психолозите използват психоанализата. Между тези две съждения има противоречие, което е само привидно, защото теорията на Фройд има, как да кажа две части или две страни : ПЪРВАТ - е учението му за същността на АЗ ( съзнанието - съзнатото ) и на ТО ( подсъзнанието - несъзнатото ) и за връзката и зваимодействието между тях, която предсталвява огромния принос на Фройд в психологията. Гениалността му се изразява най-вече с това, че той пръв въвежда понятията АЗ и ТО. Само това е достатъчно да го определим като велик психолог. ВТОРАТА - която, би могло да се каже е концентрирана главно върху ТО -то ( анализ на подсъзнателното чрез анализ на сънища, провокиране и анализ на асоциации и т.н. ) е, меко казано, много слаба от научна гледна точка. Последователите му доразвиват най-вече тази част от теорията му и в наши дни :clap: това вече не е наука, а шарлатанство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нека да се върнем на това какво прави психоанализата да е проблематична. В своите изследвания класическите психоаналитици и някои техни последователи стигат до един много интересен извод: че психическите разстройства се причиняват и от начина на функциониране на социалната и културната система. Това довежда до много сериозен конфликт, тъй като такъв възглед крие много голяма политическа заплаха. Тук обаче се появяват така наречените ревизионисти, които търсят решението на този проблем в развиването на една его-психология, която да елиминира всички социални детерминанти в човешката психология. Точно тези течения получават и доста сериозна институционална подкрепа.

Затова трябва да се взима предвид, че има различни психоаналитични системи. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.gif

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз искам да споделя един проблем. Преди време бях си направила фалшив профил в социалната мрежа фейсбук, след което се запознах с един прекрасен мъж, който вече не можех да го лъжа за това коя съм и една вечер му казах. В началото той не вярваше, но накрая повярва.Задаваше ми много въпроси единия от който беше: " Защо излъга за това коя си?" Аз му отговорих: Че не се харесвам и ако не беше този фалшив профил, нямаше да ми пише. Той каза че трябва да се обърна към психолог, защото след като не се харесвам, значи и не обичам себе си и т.н Това е много малка част от всичко което стана. Наистина много го харесвам и изпитвам някакви чувства и бих направила всичко. Дайте ми съвет какво да правя. Благодаря Ви предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Василена Йорданова написа:

Здравейте, аз искам да споделя един проблем. Преди време бях си направила фалшив профил в социалната мрежа фейсбук, след което се запознах с един прекрасен мъж, който вече не можех да го лъжа за това коя съм и една вечер му казах. В началото той не вярваше, но накрая повярва.Задаваше ми много въпроси единия от който беше: " Защо излъга за това коя си?" Аз му отговорих: Че не се харесвам и ако не беше този фалшив профил, нямаше да ми пише. Той каза че трябва да се обърна към психолог, защото след като не се харесвам, значи и не обичам себе си и т.н Това е много малка част от всичко което стана. Наистина много го харесвам и изпитвам някакви чувства и бих направила всичко. Дайте ми съвет какво да правя. Благодаря Ви предварително 

Помоли го да влезе в ролята на психолог и да ти помогне :top secret:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Василена Йорданова написа:

Дайте ми съвет какво да правя.  

Иди на врачка, да ти развали магията която са ти направили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Иди на врачка, да ти развали магията която са ти направили.

Мислиш, че са ми направили магия? 

преди 5 часа, gif4e написа:

Помоли го да влезе в ролята на психолог и да ти помогне :top secret:

Препоръча ми психолог Мариета Байчева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и сто психолози няма да ти помогнат ако не заобичаш себе си

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Василена Йорданова написа:

Мислиш, че са ми направили магия? 

Точно така, направена ти е магия да си сантиментално зависима от неподходящ човек. Трябва да я развалиш спешно, докато не станало късно. Действай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Белгиеца написа:

Точно така, направена ти е магия да си сантиментално зависима от неподходящ човек. Трябва да я развалиш спешно, докато не станало късно. Действай.

това е действие на енергиен вампир, прави разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.06.2016 г. в 10:34, haidukpikaso написа:

и сто психолози няма да ти помогнат ако не заобичаш себе си

:cool:

Мнозина заявяват готовност за саможертва, заради някой друг. Практиката обаче показва, че това е изключителна рядкост. Тоест, когато се стигне до саможертвата, въпросните лицемери признават, че обичат себе си повече от всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...