Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Публикувано изображениеAvira AntiVir & Premium Security Suite

Домашна страница

Документация

Avira AntiVir - руско-езичен сайт

Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus

Freeware Windows 2000/XP/2003/Vista Avira GmbH

Публикувано изображение Надеждна, безплатна антивирусна система за домашна употреба

Avira AntiVir Personal Edition е надеждна програма за борба с вирусите, безплатна за персонална употреба. Софтуера поддържа почти всички функции налични при платените конкуренти, като осигурява надеждна защита срещу различни компютърни вредители.

Възможностите й включват:

- засичане и премахване на на хиляди вируси, червеи, троянци, rootkits и costly dialers

- резидентен модул и защита в реално време

- засичане и поправка и на макро вируси

- актуализация през интернет

- безплатна поддръжка чрез бюлетин бордната система

Публикувано изображениеDownload English

Публикувано изображениевидео филм за инсталирането

Avira AntiVir Premium

Shareware Windows 2000/XP/2003/Vista Avira GmbH

Публикувано изображение Едно добро решение за защита на вашия компютър

Avira AntiVir Premium е платения вариант на AntiVir Classic,една програма доказала своите качества и умения в борбата със вируси и зловредни приложения.

Програмата ще защити надеждно компютъра ви от всякакви заплахи,viruses, worms, trojans, rootkits, phishings, adware, spyware, bots.

Avira AntiVir Premium съдържа:

* AntiVir

* AntiAd/Spyware

* AntiPhishing

* AntiRootkit

* AntiDrive-by

* AntiBot

* EmailScanner

* WebGuard

* RescueSystem

3 месечен пробен ключ пробвано е но ключът пише,че е за 31 дни

Avira AntiVir Premium (rus) Windows 2000 / XP / XP 64 Bit / Vista 32 Bit и 64 Bit

Avira Premium Security Suite

Публикувано изображение Цялостна защита за вашия компютър

Avira Premium Security Suite е цялостен пакет за защита на компютъра ви в интернет.

Програмата е със една от най добрите база данни за наличните до момента зловредни приложения,обновяванията стават автоматично като се предлага възможност за настройка на проверка на обновленията през 15 мин.

Изчистения и лесен интерфейс както и интуитивното меню за настройки на програмата не биха затруднили дори и тези от вас които за пръв път инсталират Avira Premium Security Suite на своя компютър.

Avira Premium Security Suite съдържа следните модули:

* AntiVir

* AntiAd/Spyware

* AntiPhishing

* AntiRootkit

* AntiDrive-by

* AntiBot

* EmailScanner

* WebGuard

* RescueSystem

* BackupSystem

* AntiSpam

* FireWall

* GameMode

3 месечен пробен ключ пробвано е ключът пише,че е за 92 дни

Avira AntiVir Premium Security Suite (rus) за Windows 2000 / XP / XP 64 Bit / Vista 32 Bit и 64 Bit

Сравнение между програмите

Публикувано изображение

Публикувано изображение Безплатни инструменти

Avira AntiVir Removal Tool

Avira AntiRootkit Tool

Avira Boot Sector Repair Tool

1. Настройки за Авира по препъръка в оригиналния си вид от B-boy[styLe]

Отворете програмата с двоен клик върху иконката в трея и след това кликнете на configuration горе вдясно. Сложете отметка пред expert mode.

-SCANNER

Scan:

Files изберете All files

Additional settings поставете всички отметки

Публикувано изображение

Action for concerning files

изберете Automatic

поставете отметка пред Copy file to quarantine

Primary action изберете delete

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Further action махнете отметката пред Acoustic Alert

Публикувано изображение

Archives поставете всички отметки, включително All archives types

Публикувано изображение

Heuristic тук е по-желание, High detection level е максималното ниво, но има опастност от някоя фалшива тревога, на нивото по подразбиране Medium detection level също е добре

Публикувано изображение

-GUARD

Scan:

Scan mode изберете Scan when reading and writing

Files изберете All files

Archives поставете отметка пред scan archives

Публикувано изображение

Action for concerning files махнете отметката пред Acoustic Alert

Публикувано изображение

Heuristic ситуацията е същата както по-горе

Публикувано изображение

-GENERAL

Extended threat categories поставете отметка пред select all

Публикувано изображение

Security поставете всички отметки (първата можете да я махнете)

Публикувано изображение

Не забравяйте накрая да натиснете ОК

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Как да направим многократни ежедневни ъпдейти за безплатната версия на Авира

Отивате на Administration от главното меню на програмата и след това на Sheduler.

Кликате с десен бутон на празно място и избирате Insert new job.

Публикувано изображение

След това започвате да давате конкретните настройки за ъпдейта по ваше желание.

Първо е избора на името на създаваната задача, в случая аз съм задал името Update 4. Натискате Next.

Публикувано изображение

След това избирате сканиране или ъпдейт желаете да зададете, за ъпдейт избирате Update job. Натискате Next.

Публикувано изображение

Следва избора на честотата на задачата, която изготвяте. За безплатната Авира ако изберете Immediately няма да можете да зададете задачата да се повтаря на интервал по-малък от 24 ч, затова избирате Daily. Натискате Next.

Публикувано изображение

След това избирате по отделно часа и минутите, в който искате да си извършва задачата, не забравяйте да сложите и отметка на Repeat job if time has expired. Натискате Next.

Публикувано изображение

Накрая избирате как да се извършва задачата. Възможностите са да се вижда голям прозорец, да се вижда малък прозорец или да се извърши невидимо. Аз лично съм избрал да се извършва невидимо (invisble) и ви го препоръчвам и на вас. Натискате Finish и желаната задача е записана в планировчика (sheduler) на програмата

Публикувано изображение

Цялата процедура се повтаря за всеки ъпдейт, според желания от вас брой ъпдейти на ден, разбира се със зададени различни часове по ваш избор.

Ако в последствие решите да коригирате някоя от запаметените в sheduler задача, можете да го направите като кликнете с десен бутон върху нея, изберете Edit job и въведете желаните промени.

По същия начин можете да си настроите планирани скатирания на компютъра, но повече от веднъж седмично мисля, че не необходимо.

Тази информация достига до вас благодарение на : nikssi, B-boy[styLe] и delig ...

Редактирано от NightNiki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май само тази от по-популярните Анти-вирусни си няма собствена тема. Публикувано изображение

От скоро съм с този продукт и като цяло съм доволен. Но имам една забележка. Програмата не желае да се Ъпдейтва сама. Вече станаха няколко пъти я улавям как се Ъпдейтва, след като й дам ръчен Ъпдейт. В настройките съм и задал да Ъпдейтва и Инсталира сама каквото и е нужно и да го прави Автоматично. Но изглежда отказва да го прави.

Някой да има подобен проблем?

ПП : Ползвам безплатният вариант.

Имаше такава тема но беше изтрита от модераторите.Защо така и никой не ни каза.

Относно въпросът ти - да има проблем с ъпдейтите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, това е проблем за мен. Не желая да робувам на програмата и постоянно да кликам Ъпдейт, Ъпдейт.

Май ще се разделяме. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, това е проблем за мен. Не желая да робувам на програмата и постоянно да кликам Ъпдейт, Ъпдейт.

До колкото разбрах си обновяват сървърите от две седмици е така ,правят някаква профилактика .Изписва ,че сървъра е зает.Моето мнение е да не бързаш да я махаш да се изчака още малко,причината не е в нея. Редактирано от mihnev_sz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах си обновяват сървърите от две седмици е така ,правят някаква профилактика .Изписва ,че сървъра е зает.Моето мнение е да не бързаш да я махаш да се изчака още малко,причината не е в нея.

Добре де аз защо нямам пак никакви проблеми с ъпдейтите? И репортите и евантите прегледах току що - никакви проблеми, има си нормални ъпдейти точно в часовете, в които съм и задал да си ги прави сама инвизибъл. И това не ми е за първи път. Това на нищо не прилича, направо се чувствам дискриминиран!

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво се направи на интересен, но аз имах предвид за Автоматичен Ъпдейт. А не за разписанието, което си си изготвил. С разписанието и на мен ми ги прави през час, както си ги направих сега. Не си дискриминиран. Или може би си... :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам проблем с ъпдейтите. Ползвам Avira Premium Security Suite с легален сериен номер. При мен по принцип при всяко включване в И-нет тръгва да се обновява и ако има нещо ново го изтегля. Лично впечатление след над 1 година ползване - не е лоша програмата. Стената е малко неадекватна, но на мен ми стига. А антивирусната досега не ме е издънила нито веднъж. Добра програма е !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво се направи на интересен, но аз имах предвид за Автоматичен Ъпдейт. А не за разписанието, което си си изготвил.

С разписанието и на мен ми ги прави през час, както си ги направих сега.

Не си дискриминиран. Или може би си... :question:

Точно автоматични ъпдейти през 4 ч имах предвид (зададени един по един в шедулера в избрани от мен часове на безплатната версия, иначе по дифолт си прави по 1 ъпдейт на 24 ч). Редактирано от delig (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avira Premium се ъпдейтва безпроблемно, не съм забелязал никакви закъснения или затруднения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече обяснихме в темата "На кого колко му лови антивирусната програма", че вчера във форума имаше спамър, който беше пуснал около 40 теми. По грешка колега при триенето е маркирал и въпросната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната е супер само да попитам дали има възможност: 1. Като хване вируса да не прециква PC-то 2. Като намери вирус да продължи да сканира и на веднъж да трия после ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен безплатната си се упдейтва всеки ден. Понякога при упдейт на самата програма ми вади съобщение че трябва да се направи на ръка. С кои точно компоненти е свързано - не съм се заглеждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеAvira AntiVir & Premium Security Suite

Домашна страница

Документация

Avira AntiVir - руско-езичен сайт

Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus

Freeware Windows 2000/XP/2003/Vista Avira GmbH

Публикувано изображение Надеждна, безплатна антивирусна система за домашна употреба

Avira AntiVir Personal Edition е надеждна програма за борба с вирусите, безплатна за персонална употреба. Софтуера поддържа почти всички функции налични при платените конкуренти, като осигурява надеждна защита срещу различни компютърни вредители.

Възможностите й включват:

- засичане и премахване на на хиляди вируси, червеи, троянци, rootkits и costly dialers

- резидентен модул и защита в реално време

- засичане и поправка и на макро вируси

- актуализация през интернет

- безплатна поддръжка чрез бюлетин бордната система

Публикувано изображениевидео филм за инсталирането

Avira AntiVir Premium

Публикувано изображение Едно добро решение за защита на вашия компютър

Avira AntiVir Premium е платения вариант на AntiVir Classic,една програма доказала своите качества и умения в борбата със вируси и зловредни приложения.

Програмата ще защити надеждно компютъра ви от всякакви заплахи,viruses, worms, trojans, rootkits, phishings, adware, spyware, bots.

Avira AntiVir Premium съдържа:

* AntiVir

* AntiAd/Spyware

* AntiPhishing

* AntiRootkit

* AntiDrive-by

* AntiBot

* EmailScanner

* WebGuard

* RescueSystem

3 месечен пробен ключ пробвано е но ключът пише,че е за 31 дни

Avira AntiVir Premium (rus) Windows 2000 / XP / XP 64 Bit / Vista 32 Bit и 64 Bit

Avira Premium Security Suite

Публикувано изображение Цялостна защита за вашия компютър

Avira Premium Security Suite е цялостен пакет за защита на компютъра ви в интернет.

Програмата е със една от най добрите база данни за наличните до момента зловредни приложения,обновяванията стават автоматично като се предлага възможност за настройка на проверка на обновленията през 15 мин.

Изчистения и лесен интерфейс както и интуитивното меню за настройки на програмата не биха затруднили дори и тези от вас които за пръв път инсталират Avira Premium Security Suite на своя компютър.

Avira Premium Security Suite съдържа следните модули:

* AntiVir

* AntiAd/Spyware

* AntiPhishing

* AntiRootkit

* AntiDrive-by

* AntiBot

* EmailScanner

* WebGuard

* RescueSystem

* BackupSystem

* AntiSpam

* FireWall

* GameMode

3 месечен пробен ключ пробвано е ключът пише,че е за 92 дни

Avira AntiVir Premium Security Suite (rus) за Windows 2000 / XP / XP 64 Bit / Vista 32 Bit и 64 Bit

Сравнение между програмите

Публикувано изображение

Публикувано изображение Безплатни инструменти

Avira AntiVir Removal Tool

Avira AntiRootkit Tool

Avira Boot Sector Repair Tool

Приятно ползване :beer:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Имам молба към ползващите програмата и най вече B-boy[styLe],TNN,mihnev_sz,hlevoust,delig и всички знайни и незнайни за мене спецове да дадат съвети относно настройките и всички чалъми които знаят :wors: Предварително им Благодаря. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво и от мен, Nikssi ! През последните 2 години тези продукти доказаха такова темпо на развитие - сега реално могат да се замислят всички , които са свикнали да ползват така наречените грандове... Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво и от мен, Nikssi ! През последните 2 години тези продукти доказаха такова темпо на развитие - сега реално могат да се замислят всички , които са свикнали да ползват така наречените грандове... Поздрави

Редно е да се обединят двете теми,дано модовете решат така.Би ли споделил как съвмести Авира с Комодо?

Ще споделя как сдружих Outpost Firewall Pro 2009 и Avira AntiVir Premium.

1.Инсталирах Outpost Firewall и преминах в обучаващ режим,локалната защита поставих на максимум/за да ме пита за всичко/.

2.Изключих самозащитата на програмата - така "на всякой пожарной"

3.Инсталирах Avira AntiVir Premium като на всички въпроси от страна на Outpost зададох необходимите правила.

4.Добавих Avira в доверената зона на Outpost,както и обратното.

Avira AntiVir PersonalEdition Classic \ Avira Antivir Personal Premium:

1. Щелкните правой кнопкой мыши значок Avira в системном лотке.

2. В выпадающем меню выберите Configure AntiVir.

3. Поставьте флажок "Expert mode".

4. Щелкните Guard - Scan (щелкните знак "+") и выберите меню Exceptions.

5. Щелкните Обзор (...) и найдите папку Outpost (по умолчанию C:\Program Files\Agnitum\Outpost Firewall).

6. Щелкните Add, чтобы добавить папку.

7. Щелкните OK для сохранение настроек.

Важно условие при инсталацията е Outpost да е в обучаващ режим,както и да е избрана опцията още при самото инсталиране на стената "Обикновен режим"

После се създават ръчно правилата на двете програми(проблем ми беше с многото ексета на Авирата)все още ми е мътно малко,кое какво прави.

Създават се правила за ползващите интернет програми-скайп,браузъри и се пускат всички програми които са инсталирани и се гледа какво става.За да няма гадости Локалната защита трябва да е на максимално ниво.

Следва избиране на режим блокиращ на стената-така навън имат излаз само приложенията които искаме ние.

В общи линии това е.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"""Би ли споделил как съвмести Авира с Комодо?""" На свеж Win първо инсталирах Comodo Firewall Pro 2.4 и я обнових до 3.0 . След това се ползва съветника за автоматично разпознаване на инсталираните приложения - вградена възможност при защитната стена за обучението и - така тя постига контрол над системата и после пита много по-малко . После не съм имал затруднения с добавянето на Premium или Suite ... Предвид наличието на промоции и предоставяне на ключове - вероятно пак ще ползвам тези варианти- особено стойностен е вариантът с Premium ! Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Имам молба към ползващите програмата и най вече B-boy[styLe],TNN,mihnev_sz,hlevoust,delig и всички знайни и незнайни за мене спецове да дадат съвети относно настройките и всички чалъми които знаят :ph34r:

Предварително им Благодаря. :P

Ок Никси, ето от мен - т.1. Настройки за Авира и т.2. Как да направим многократни ежедневни ъпдейти за безплатната версия на Авира:

1. Настройки за Авира по препъръка в оригиналния си вид от B-boy[styLe]

Отворете програмата с двоен клик върху иконката в трея и след това кликнете на configuration горе вдясно. Сложете отметка пред expert mode.

-SCANNER

Scan:

Files изберете All files

Additional settings махнете отметката пред ignore offline files и Optimized scan

В сектора Additional settings може да липсва някоя от опциите в зависимост

от модификацията на операционната ви система

Публикувано изображение

Action for concerning files

Тук може да изберете между два варианта. При Вариант 1 програмата автоматично ще трие намерените опасни файлове, като преди това ще запазва тяхно копие в клетката под карантина. При Вариант 2 ще трябва вие да решавате какво да правите с намерените заподозрени файлове, като програмата само ще ви предлага решение.

Вариант 1

изберете Automatic

поставете отметка пред Copy file to quarantine

Primary action изберете delete

Публикувано изображение

Вариант 2

изберете Interactive вляво и combined (expert) вдясно

Публикувано изображение

Archives поставете всички отметки с изключение на Limit recursion depth

Публикувано изображение

Exception изберете последователно стъпки 1 и 2 за да поставите файлове или програми, които искате да бъдат пропускани при сканиране

Публикувано изображение

Heuristic тук е по-желание, High detection level е максималното ниво, но има опастност от някоя фалшива тревога, на нивото по подразбиране Medium detection level също е добре

Публикувано изображение

-GUARD

Scan:

Scan mode изберете Scan when reading and writing

Files изберете All files

Archives поставете отметка пред scan archives

Публикувано изображение

Action for concerning files поставете отметката пред Use event log

Публикувано изображение

Exception - по същия начин както по-горе

Публикувано изображение

Heuristic ситуацията е същата както по-горе

Публикувано изображение

-GENERAL

Extended threat categories поставете отметка пред select all

Публикувано изображение

Security поставете всички отметки (първата можете да я махнете)

Възможно е да липсва сектора Product protection в зависимост от модификацията на операционната ви система

Публикувано изображение

WMI поставете отметка пред Enable WMI support

Публикувано изображение

Acoustic alert изберете no warning

Публикувано изображение

Не забравяйте накрая да натиснете ОК

2. Как да направим многократни ежедневни ъпдейти за безплатната версия на Авира

Отивате на Administration от главното меню на програмата и след това на Sheduler.

Кликате с десен бутон на празно място и избирате Insert new job.

Публикувано изображение

След това започвате да давате конкретните настройки за ъпдейта по ваше желание.

Първо е избора на името на създаваната задача, в случая аз съм задал името Update 5. Натискате Next.

Публикувано изображение

След това избирате сканиране или ъпдейт желаете да зададете, за ъпдейт избирате Update job. Натискате Next.

Публикувано изображение

Следва избора на честотата на задачата, която изготвяте. За безплатната Авира ако изберете Immediately няма да можете да зададете задачата да се повтаря на интервал по-малък от 24 ч, затова избирате Daily. Натискате Next.

Публикувано изображение

След това избирате по отделно часа и минутите, в който искате да си извършва задачата, не забравяйте да сложите и отметка на Repeat job if time has expired. Натискате Next.

Публикувано изображение

Накрая избирате как да се извършва задачата. Възможностите са да се вижда голям прозорец, да се вижда малък прозорец или да се извърши невидимо. Аз лично съм избрал да се извършва невидимо (invisble) и ви го препоръчвам и на вас. Натискате Finish и желаната задача е записана в планировчика (sheduler) на програмата

Публикувано изображение

Цялата процедура се повтаря за всеки ъпдейт, според желания от вас брой ъпдейти на ден, разбира се със зададени различни часове по ваш избор.

Ако в последствие решите да коригирате някоя от запаметените в sheduler задача, можете да го направите като кликнете с десен бутон върху нея, изберете Edit job и въведете желаните промени.

По същия начин можете да си настроите планирани скатирания на компютъра, но повече от веднъж седмично мисля, че не необходимо.

Успешно ползване на програмата, :yanim: струва си да поверите защитата на компютъра си на нея. Публикувано изображение

Редактирано от delig (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложиш си Avira AntiVir & Premium Security Suite,намери ми гадини,които ESS беше пропуснал :) ,но имам проблем.Понякога играя Call of duty 4 Multiplayer . Незнам къде е проблема,но авирата по някакъв начин ми е блокирала достъпа със сървърите и сега не мога да влизам в нито 1 сървър Публикувано изображение .Кажете къде е проблема? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата за Avira не е напълно затрита.Все още се пази в кеша на Google.

Ако се сетите да търсите по ключови думи за важни постове можете да ги пренесете в тази:

PS: Явно доста хора са се досетили тъй като, имаше доста посетители в статистиката за потребители преглеждащи страницата: ;)

Аз ще сторя това за два поста, които ми се струват интересни:

1. Премахване на досадното pop-up прозорче, което ни подтиква да преминем от безплатната Avira към Premium версията:

Run ”secpol.msc” which opens the local security settings. Select software restrictions policy on the left and there additional rules. Right click in the window on the right and chose new path rule. Click on browse and navigate to avnotify.exe. (normally in program files/ AntiVir Personaledition Classic/).

Select disallowed as the security level and hit ok to close the dialog. What weґve done know is that we forbid the execution of avnotifiy.exe which shows the Ads. This works as long as the producer is not updating avnotify.exe itself and changing its name in the process. If that is the case repeat the steps to disallow the new named exe as well.

Публикувано изображение

2. Добавяне на файлове в изключенията на Avira (т.е. да бъдат пропускани при проверка на хардиска или в реално време)...

Configuration => слагате отметка пред Expert Mode => Scan => Exception

Повторете стъпките и за модула GUARD.

Публикувано изображение

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложиш си Avira AntiVir & Premium Security Suite,намери ми гадини,които ESS беше пропуснал :) ,но имам проблем.Понякога играя Call of duty 4 Multiplayer . Незнам къде е проблема,но авирата по някакъв начин ми е блокирала достъпа със сървърите и сега не мога да влизам в нито 1 сървър Публикувано изображение .Кажете къде е проблема? :)

Оправих проблема.За тези,които са с подобен проблем да сложат firewall на medium не както беше при мен на high. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Имам молба към ползващите програмата и най вече B-boy[styLe],TNN,mihnev_sz,hlevoust,delig и всички знайни и незнайни за мене спецове да дадат съвети относно настройките и всички чалъми които знаят...

Докато ми оправят връзката след поредния токов удар и сте ме изпреварили; благодаря за онагледяването от страна на B-boy[styLe], delig, nikssi и останалите, в резултат на което темата се развива дори по-добре от преди.

И понеже е нормално да има спорове, ще си позволя да препоръчам малко по-друго решение на един от модулите на Avira, отнасящ се до Action for concerning files.

С оглед на немалкия процент на фалшивите тревоги, макар и видимо намаляващ, бих препоръчал на по-неопитните потребители интерактивен режим на работа, а не автоматичен.

Публикувано изображение

Вярно, че е отметнато да премине през "карантинното отделение", но има риск от забравянето там на попаднал не на мястото си файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих искал да попитам, каква трябва да e maximum recursion depth на сканиране на архивите, защото от представянето на deliq се вижда в модула SCAN, че е maximum recursion depth е 99 , а при модула GUARD max. recursion depth е 1 Предполагам, че това е свързано с дълбочината на сканиране на архивите, но не мога да разбера коя е по-голямата дълбочина 99 или 1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avira засече подозрителен файл.Как да го пратя за анализ?

Редактирано от jamc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...