Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моля модераторите на "HJT Team" да кажат как се настройва новата версия на "Авира" програмата тръгва да се ъпдейтва после "сканирва" и флопито ми постоянно стържи след това - трябва да пъхам дискета,че да спре ?! Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ReD BuLL, коя е операционната система? Имаш ли инсталирана виртуална машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ReD BuLL, коя е операционната система? Имаш ли инсталирана виртуална машина?

Windos xp pc2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно. Мисля, че за това вече има фикс от Avira, като гледам една тема отпреди месец. Пробвай следното: изключи компа за 5-10 минути. След като го включиш виж дали проблемът с флопито при обновяване остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че пак няма да стане защото от онзи ден компютъра беше изключен от обяд и вечерта бях го пуснал ! Между другото Авира-та не съм е настройвал да се обновява 2-пъти на ден,а тя си го прави това сама. Пример ; на обяд се ъпдейтва без да се обновява с днескашна дата (примерно) а вечерта към 19 ч.се обновява с днескашна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да сканирам с "Malwarebytes" и Авира-та запищя и излезе това съобщение.Само,че забравих да е обновя и трябваше да е спра.След като натиснах пак не се появи "Malwarebytes" и компютъра се рестартира :ph34r:

Публикувано изображение

п.п Понеже тази новата версия на Avir-a ми създава само проблеми мисля да мина на по стара версия - моля да ми препоръчате !

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Вчера ми се наложи да прехвърля една моя презентация от флашка на лаптопа на консултанта! Та вечерта реших да поработя с openoffice portable който е инсталиран на флаша! И понеже винаги се съмнявам "чистотата" на чуждите системи винаги сканирам флашката за "полепнали" паразити. За мое учудване Avira (Personal 9.0.422) пропищя накрая със:

J:\delpijero\rekoba.exe

[DETECTION] Contains recognition pattern of the WORM/Rimecud.B.588 worm

Веднага проведох пълно системно сканиране, също така и пълно сканиране с обновен MBAM но нищо не откриха!

А иконата на флашката изглеждаше като обикновенна папка и при опит за отваряне Windows ме пита с коя програма да я отвори ала бала. Явно ще се наложи да прежаля данните на нея и да я форматирам.

Единствено което аз на ръка после открих в регистратурата е няколко добавени стойности към MousePoints ... Autorun само с J:\delpijero\rekoba.exe и ги изтрих!

Та се питам този червей опасен ли е и какви "поражения" нанася. До този момент нищо подозрително няма, всичко върви ОК. Google не помага в търсенето на конкретна информация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Та се питам този червей опасен ли е и какви "поражения" нанася. До този момент нищо подозрително няма, всичко върви ОК. Google не помага в търсенето на конкретна информация!

Ето малко повече информация за Win32/Rimecud.B  цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червей: Win32/Rimecud е семейство от червеи с множество компоненти, който се разпространява чрез стационарни и подвижни дискове, както и за незабавни съобщения. Той съдържа също така задна вратичка функционалност, която позволява неоторизиран достъп до пострадала машина.

Следните промени системата може да е признак за наличието на този зловреден софтуер:

• Наличието на следната папка:

c:\recycler\s-1-5-21

<drive>: \ vshost.exe

<drive>:\RECYCLER\autorun.exe <drive>: \ RECYCLER \ autorun.exe

<drive>:\autorun.inf <drive>: \ autorun.inf

Създайте си тема в Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове и изпълнете препоръките от Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авирата има ли опция като Аваст, да сканирва за вируси, преди да е заредил Windows-а ??? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авирата има ли опция като Аваст, да сканирва за вируси, преди да е заредил Windows-а ???

:D

Май не. Не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Преинсталирах XP SP3 и сега avira personal free при всяко стартиране ми изписва че акаунта ми е админски и нещо било опасно.Така ли е ,и трябва ли нещо да променям на акаута ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преинсталирах XP SP3 и сега avira personal free при всяко стартиране ми изписва че акаунта ми е админски и нещо било опасно.Така ли е ,и трябва ли нещо да променям на акаута ?

Като ти изскочи пак това съобщение, дай отметка на Don't show this notify again или нещо такова беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти изскочи пак това съобщение, дай отметка на Don't show this notify again или нещо такова беше.

Това ясно,аз се чудех по скоро дали е опасно наистина ,че е админски акаунта и дали трябва да му променям нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ясно,аз се чудех по скоро дали е опасно наистина ,че е админски акаунта и дали трябва да му променям нещо?

Какво може да му е опасното? Сигурно те предупреждава, че си с администраторски права, защото можеш да променяш настройките на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво може да му е опасното? Сигурно те предупреждава, че си с администраторски права, защото можеш да променяш настройките на програмата.

Ми и аз незнам ,затова питам тук ,по-знаещите по принцип какъв трябва да е акаунта(с цел сигурност).Админски,гост,или юзър?Само за ползвам машината иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми и аз незнам ,затова питам тук ,по-знаещите по принцип какъв трябва да е акаунта(с цел сигурност).Админски,гост,или юзър?Само за  ползвам машината иначе.

Според мен идеята е, ако ще се ползва компа и от други хора, например семейството (жената, подрастващи деца) е хубаво да се ползва друг акаунт( юзер) с цел да не могат и да искат да променят нещо на компютъра без да знаят администраторската парола, а пък ти да си правиш каквото поискаш. Така процедират и админите във фирмите. Ако обаче сам ползваш компа се губи смисъла...              

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен идеята е, ако ще се ползва компа и от други хора, например семейството (жената, подрастващи деца) е хубаво да се ползва друг акаунт( юзер) с цел да не могат и да искат да променят нещо на компютъра без да знаят администраторската парола, а пък ти да си правиш каквото поискаш. Така процедират и админите във фирмите. Ако обаче сам ползваш компа се губи смисъла...              

Ясно,мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време след скан се показва това,какво трябва да значи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен така и ми показва ,че този файл е "User32.dll" Бил модифициран нещо си ... Може би активатора които съм използвал го е пипнал нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен така и ми показва ,че този файл е "User32.dll" Бил модифициран нещо си ... Може би активатора които съм използвал го е пипнал нещо.

Викаш да го отбичим това съобщение а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами изпратих им го за анализ и чакам да ми отговорят вече 3-ти ден .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами изпратих им го за анализ и чакам да ми отговорят вече 3-ти ден .

Пиши като ти отговорят ,да знаем какво да правим :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има проблем с ъпдейтите от 3 дена насам? При мен не се е обновявала от 07.07.2010 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...