Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Avira AntiVirus & Security Suite - Personal, Premium & Pro

Препоръчан отговор

Винаги ме е терзаел един съвсем аматьорски въпрос,не само за Avira,а по принцип за всичко програми,а именно-Не е ли възможно да си инсталираш trial версия от сайта за 1 месец,като изтече месеца, да я деинсталираш, и после наново да я инсталираш и така да ползваш месец за месец trial версии?

С продуктите на НОД няма проблем два-три дена преди изичането на срока. При Софос също. Говоря за тези, които знам, де... И няма нужда да ги деинсталираш.Всъщност, ако е активация с имейл по който ти пращат име и парола не би трябвало да е грижа, но ако е с рег файл... Срам не срам, ще кажа, че имам сигурно 20-ина и повече пощи в мейл.бг баш заради това. :eek: Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Of-topics --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мненията ти за решения,препоръки и съвместимости в защита ги предлагай в съот

Avira AntiVir & Premium Security Suite Домашна страница Документация Avira AntiVir - руско-езичен сайт Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus Freeware Windows

Ами обсъди (обсъдете) си нещата сам (сами) със себе си. Ако в това обсъждане се окаже, че участниците са (или сте) двама или повече (братя, сестри, дъщери и пр.) внимавай (те) какво ще ти кажат другия

Публикувани изображения

Срам не срам, ще кажа, че имам сигурно 20-ина и повече пощи в мейл.бг баш заради това

Нормално е :eek:.....Но също се чудя дали trial версията е пълнофункционална,т.е. дали получаваш пълната защита,която програмата предлага? Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик, но с инстал и деинстал на една и съща или много различни програми рискуваш да си "задръстиш" компа. Особено продукти като Комодо и Касперски, които пускат пипала надълбоко. И после, най-лошият съвет е използване на програма за чистене на регистъра, особено ако е калпава. Обикновено скапва работата допълнително.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е :eek:.....Но също се чудя дали trial версията е пълнофункционална,т.е. дали получаваш пълната защита,която програмата предлага?

Абсолютно,то затова се нарича пробен период,ако ти хареса през това време я купуваш!

Иначе се обезсмисля ,как ще ти хареса или ще разбереш възможностите и преди да решиш да дадеш пари!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но с инстал и деинстал на една и съща или много различни програми рискуваш да си "задръстиш" компа.

OFF Дали важи същото и за инсталиране и деинсталиране на игри,например?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не играя игри. Мъъъънинко ФИФА само. Ма не би трябвало да влизат толкова надълбоко, колкото антивирусите... И на мен ми е интересен тоя въпрос.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то всяко нещо "задръства". Антивирусния софтуер обаче ептем задръства.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно,то затова се нарича пробен период,ако ти хареса през това време я купуваш!

Иначе се обезсмисля ,как ще ти хареса или ще разбереш възможностите и преди да решиш да дадеш пари

е то всяко нещо "задръства". Антивирусния софтуер обаче ептем задръства.

Добре,благодаря за мненията.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да ме упъти че до сега нямах тоя проблем. Играя ДОТА и до преди 2 дена Авира ми изтри един много важен файл от играта. Смисъл засичаго като вирус а не е. war3.exe как да се настой програмата че да ме го хваща като вирус поздрав

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да ме упъти че до сега нямах тоя проблем.

Играя ДОТА и до преди 2 дена Авира ми изтри един много важен файл от играта.

Смисъл засичаго като вирус а не е.

war3.exe как да се настой програмата че да ме го хваща като вирус

поздрав

Прикачи го този файл, да го изпратим на лабораторията.

Иначе - за да не се засича го добавяш в Exclusions

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да ме упъти че до сега нямах тоя проблем.

Играя ДОТА и до преди 2 дена Авира ми изтри един много важен файл от играта.

Смисъл засичаго като вирус а не е.

war3.exe как да се настой програмата че да ме го хваща като вирус

поздрав

Уточнявай,коя avira имаш предвид-free, premium,sec,suite...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнявай,коя avira имаш предвид-free, premium,sec,suite...

Те всичките ползват еднакви дефиниции а и всички имат Exclusions меню.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-точно е Exception в опциите за Scanner, Guard, и WebGuard ако не е free.

Публикувано изображение

Редактирано от -FG- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от модула ProActiv - има ли някаква ползва от него, ефективен ли е? Някой да го е видял в действие? И дали въобще се разбира, че той действа и как може да се различи негово блокиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от модула ProActiv - има ли някаква ползва от него, ефективен ли е? Някой да го е видял в действие? И дали въобще се разбира, че той действа и как може да се различи негово блокиране?

От 4-5 дни ползвам Avira Premium с BuferZone и стартирах доста подозрителни файлове за които Авира нямаше дефиниция за да тествам буфера. Досега не съм видял сработване или съобщение от този модул ProActiv. Продължавам засега с тези тестове, ако се обади ще пиша за това...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал само 1 реакция от него но не от мен , а в Интернет. Мислех си , че правилата му не се актуализират , но явно не е така:

Product version 10.0.0.651 28.1.2011 г.

Search engine 8.02.04.176 24.2.2011 г.

AntiVir ProActiv 10.00.11.03 13.2.2011 г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

превода е правен чрез google Какво е ProActiv Avira AntiVir? Avira AntiVir, версия 10 се предлага с поведението базирани компонент, наречен AntiVir ProActiv. AntiVir ProActiv постоянно следи поведението на системата в реално време и сканиране за необичайни събития. Интегрираният правила, може бързо да се определи, ако дадено събитие (или комбинация от събития) показва, че системата е атакуван от нов или непознат зловреден софтуер. Когато едно правило се прилага, може да реши какво да прави с подозрителен файл. Например, можете да го блокирате веднъж, ще блокираме постоянно или го игнорират. Част от тази нова технология е Avira AntiVir ProActiv на Общността, който дава възможност на всеки потребител да вземе активно участие в световната борба Avira срещу вируси и зловреден софтуер, чрез автоматично изпращане на данни за движение програми. Тези данни се анализират и резултатите се подава в модул ProActiv. Avira AntiVir ProActiv се изгражда само от инсталиране по избор или чрез промяна на previos инсталация. При надстройка от AV9 да AV10, слайд-нагоре ви информира за новия модул AntiVir ProActiv. За да го инсталирате, трябва да промените вашата инсталация. След това трябва да се активира участието на Avira AntiVir ProActiv Общността отделно (на опция се появява автоматично по време на инсталацията). Ако управлявате AV 10 Professional чрез СОС, можете да активирате AntiVir ProActiv и участието в Avira AntiVir ProActiv Общността от GUI или с помощта на Setup Silent. За повече информация, посетете следната страница: Разширяване на онлайн тестване на файлове - Участие в Avira AntiVir ProActiv Общността Как можете да проверите, ако AntiVir ProActiv е инсталирана? Най-лесният начин да разберете, е като проверите файл avguard.log: ################################################## ####################### 29.03.2010,07:55:33 Версия AntiVir Guard: 10.00.01.43, Тип двигател версия 8.2.1.196, VDF Версия: 7.10.5.230 29.03.2010,07:55:33 онлайн услуги. 29.03.2010,07:55:34 AntiVir Guard е активиран. 29.03.2010,07:55:34 AntiVir ProActiv започна успешно! 29.03.2010,07:55:34 на Avira AntiVir Професионално обслужване успешно започна! ################################################## ############################### Най-важното ред: AntiVir ProActiv започна успешно!. Ако виждате тази линия, това означава, AntiVir Proactive е инсталиран. Файлът avguard.log се намира в: Windows XP: C: \ Documents и Settings \ Всички Users \ Application Data \ Avira \ AntiVir Desktop \ лога Windows Vista / 7: C: \ ProgramData \ Avira \ AntiVir Desktop \ лога Забележки: * Avira AntiVir ProActiv не е наличен в Avira AntiVir Personal през Q1 2010. * Технологията ProActiv все още не е на разположение за 64-битови системи. За повече информация моля да се чете: Avira AntiVir ProActiv не се предлага за 64 битови системи? * Windows 2000 като цяло не се поддържа. За повече информация моля прочетете: Защо не мога да използвам Avira AntiVir ProActiv на Windows 2000 системи?

Редактирано от comodo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази статия се говори за новата 11 версия на Авира.В нея се казва ,че новата версия 11 се готви за края на годината.

http://www.chip.de/news/AntiVir-11-Neue-Version-kommt-nicht-zur-CeBIT_47492044.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kexul , аз питах Coccinelle , но все пак и на теб ще отговоря

Да кажем, че real-time модулът продължава да се шегува с мене :)

Това с настройките (ако е това) не съм го видял при друг , но ако имаш желание можеш да им пишеш във форума за съдействие.

ProActiv така и не го видях в действие

Обновяват го , последно на 13.02.

post-291451-0-25243200-1299528100_thumb.

FREE версията без WebGuard няма как да стане

Мотото на компанията е Internet Freedom For All - за всеки безплатно базовата функционалност . Който иска нещо повече си плаща . Разберете го най-накрая - всичко на този свят има нужда от пари и/или ресурси.

и да кажем че определено не са много честни - пуснаха слух, че няма да има реклами - те станаха даже по - нахални!

За какви реклами говориш ? За AVIRA Notifier във free версията ли ? Ако е така сега рекламните позиви са по-редки от преди.

FireWall-a им пък така и не успя да запомни това което исках от него..

За съжаление и за това не мога да ти помогна просто от лафове . Трябва да им пишеш с конкретен случай.

Не bugg-ове няма ,но 64 бит_ов Windows не съществува от вчера да се излагат така.

Вече почти година и още не е оправено.Не знам друга защитна прграма да не и работят модулите под 64.Аvast имаше до скоро ,но ето ....всичко е оправено.Няма да си кривя душата сега.

Слънце , това не е bug , а design.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем, че real-time модулът продължава да се шегува с мене :) ProActiv така и не го видях в действие, FREE версията без WebGuard няма как да стане, и да кажем че определено не са много честни - пуснаха слух, че няма да има реклами - те станаха даже по - нахални!

Тук си много прав -на обновяване ,сканиране на включване и тн. ме подканват да я купя и ,че ми остават още N-ти дни....Да ще я купя само,че когато я оправят...Тоест догодина Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ASpace, писал съм, и нищо не казаха! По - точно marfabilis..

На [email protected] писа ли ?

Пиши им , че би искал да си купиш програмата (уж де) , но не можеш при проблемите , които имаш ? Предполагам и без лъжа ще ти помогнат , но за всеки случай ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване