Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Avira AntiVirus & Security Suite - Personal, Premium & Pro

Препоръчан отговор

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Of-topics --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мненията ти за решения,препоръки и съвместимости в защита ги предлагай в съот

Avira AntiVir & Premium Security Suite Домашна страница Документация Avira AntiVir - руско-езичен сайт Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus Freeware Windows

Ами обсъди (обсъдете) си нещата сам (сами) със себе си. Ако в това обсъждане се окаже, че участниците са (или сте) двама или повече (братя, сестри, дъщери и пр.) внимавай (те) какво ще ти кажат другия

Публикувани изображения

Не точно. Има cloud дефиниции и анализ на поведението ProActivе, но до последно, когато ползвах програмата не беше готов и не мога да кажа колко е ефективен и май го имаше само в Pro версията на програмата. С други думи ако ще се ползва безплатната Avira е добре да се комбинира с някоя стена като Comodo Firewall, PrivateFirewall или OnlineArmor. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Avira обнови своите продукти до версия 15.0.13.210

Bug fixes
– Improvements in stability of WebProtection and Mail Protection
– Improvements in speed of WebProtection
– Fixes in Real-time protection

What’s new
– A consumer paid product will no longer remain without updates after the product is no longer licensed. It continues to get updates (product and signature) and Real-time protection while reminding the user that he has to renew the license. All other services remain disabled.

https://www.avira.com/en/downloads

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли има, онази инервяща функция да пуска бързо сканиране, при открита зараза? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото се сещам,не,но все пак ти го предлага!

P.s. Новата версия......страшно тромава инсталация!

Изчака ми се чакането! 

Редактирано от lost in (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Добро утро :)

Не знам къде да си задам въпроса, тъй като иде реч за Авира го задавам тук а вие преценете. Преди малко исках да включа скайпа и Авира изпищя, ето снимка, вирус ми написала някакъв си, какво е това и какво да предприема ? :(

Нищо не съм натискала на прозореца й само й го затворих. Втори опит да задействам скайпа - същата работа, пищи. Скайпа е руски крак на версия 3.8.10. и до сега работеше, сега Авира нещо му е сърдита май.

8515586Q.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, haidukpikaso написа:

Не знам къде да си задам въпроса, тъй като иде реч за Авира го задавам тук а вие преценете. Преди малко исках да включа скайпа и Авира изпищя, ето снимка, вирус ми написала някакъв си, какво е това и какво да предприема ? :(

Нищо не съм натискала на прозореца й само й го затворих. Втори опит да задействам скайпа - същата работа, пищи. Скайпа е руски крак на версия 3.8.10. и до сега работеше, сега Авира нещо му е сърдита май.

Що не махнещ тая пищялка Авира,няма нищо страшно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Що не махнещ тая пищялка Авира,няма нищо страшно

е хубава работа да нямам антивирусна ли :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, haidukpikaso написа:

е хубава работа да нямам антивирусна ли :eek:

То пък сега имаш.Все едно си с Microsoft Defender.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, haidukpikaso написа:

Сложи файла в изключенията и за сканирането в реално време и за сканирането по график. като се прибера ще ти покажа снимка как става.

преди 1 час, acnekt написа:

То пък сега имаш.Все едно си с Microsoft Defender.

Нищо подобно. Avira е на светлинни години като засичане пред продукта на MS...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Сложи файла в изключенията и за сканирането в реално време и за сканирането по график. като се прибера ще ти покажа снимка как става.

не можах да я излъжа да ми пусне скайпчето, къде са й тези изключения не ги открих, то не че много разбирам английски де :(

иначе я пуснах да сканира каза чисто, ако ти трябва лог файла ще го прикача

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Нищо подобно. Avira е на светлинни години като засичане пред продукта на MS...

Е чак пък на светлинни години.

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/dn889587(v=vs.85).aspx

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, haidukpikaso написа:

не можах да я излъжа да ми пусне скайпчето, къде са й тези изключения не ги открих, то не че много разбирам английски де :(

Тук е показано. Просто добави този файл, който ти засича на теб

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Богатир написа:

Тук е показано. Просто добави този файл, който ти засича на теб

на английски ми е ще омажа нещо ако взема да нацелвам :(

езици няма ли не можах да намеря да сменя езика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

на английски ми е ще омажа нещо ако взема да нацелвам :(

езици няма ли не можах да намеря да сменя езика

Погледни и този клип, дано се ориентираш, макар че е за по стара версия на Авира https://www.youtube.com/watch?v=XfBN-8Ew2WA

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Богатир написа:

Погледни и този клип, дано се ориентираш, макар че е за по стара версия на Авира https://www.youtube.com/watch?v=XfBN-8Ew2WA

мерси ама е много по-различно, то не се и вижда добре къде натиска тоя, много замазано

ето го моя прозорец дето излиза като натисна Систем Скенер

8516305e.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

мерси ама е много по-различно, то не се и вижда добре къде натиска тоя, много замазано

ето го моя прозорец дето излиза като натисна Систем Скенер

8516305e.jpg

Това го затвори. Отдавна не ползвам Авира /макар че бях доволен от програмата/

Като я стартираш, помня, че трябваше да влезеш в Expert Mode за да стигнеш до тия менюта, но сега не виждам тая опция. Пробвай като натиснеш на тая звездичка, да влезеш в тези менюта

http://prikachi.com/images/329/8516329K.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

Отиди на Extras => Configuration:

ISEC12_Extras_Config_EN.jpg

Сложи отметка пред Expert Mode и вече на Scanner => Scan => Exception добави файла на Skype.

Повтори това и за Guard => Scan => Exception и го добави и на двете места.

http://www.staffcop.com/guides/avira.php

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Отиди на Extras => Configuration:

ISEC12_Extras_Config_EN.jpg

Сложи отметка пред Expert Mode и вече на Scanner => Scan => Exception добави файла на Skype.

Повтори това и за Guard => Scan => Exception и го добави и на двете места.

http://www.staffcop.com/guides/avira.php

благодаря ти Жорка :wors:   с три зора успях, аз съм с Free и тя няма такива екстри като Expert Mode и Guard, ама стана и само с Exception на двете места

излъгах я и го пусна най-после скайпчето :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Здравейте,

не намерих друга тема за антивирусната програма Avira, и затова тук ще си задам въпросите.

От няколко дена ми се обнови Avira AntiVirus до последната версия (с безплатната версия съм), но автоматично ми се инсталира и Avira Launcher, след което долу в трея иконата на Авира изчезна, което ме притеснява. Иначе, когато стартирам Авира от прекия път на десктопа се отваря, но без да я има в трея иконата, което ме притеснява. При първия ъпдейт, с който се появи  Avira Launcher реших да деинсталирам това приложение, след което иконата на  Avira AntiVirus пак си се появи в трея, но при следващ ъпдейт на антивирусната,  Avira Launcher пак се самоинсталира и си слага пряк път на десктопа. Опитвам се да отворя това приложение/програма, но не се отваря. С Windows XP съм.

Моля за вашите компетентни отговори за какво служи  Avira Launcher и как да направя така, че да не се инсталира с всеки ъпдейт.

Предварително благодаря за отговорите!

Ето какво намерих по темата във форума на Авира.

Automatic updates initiated by the Avira software currently break the Launcher. Every time the automatic updater downloads files and installs them, the Launcher will break. Avira will need to fix their programming errors. I do not know if this happens on every computer, but it does affect Windows 7 machines (I have no idea if it is some or all). You can check the status by opening the antivirus from its desktop icon or from the Start menu. I would not recommend repairing the Launcher each time an update is performed - wait until Avira has demonstrated they have fixed the programming mistakes that cause this problem.

Автоматичните актуализации, инициирани от софтуера Avira момента нарушават Launcher. Всеки път, когато автоматичните Updater сваляне файлове и да ги инсталира, на Launcher ще се счупи. Avira ще трябва да определят своите програмни грешки. Аз не знам дали това се случва на всеки компютър, но тя не засяга Windows 7 машини (нямам идея дали е някои или всички). Можете да проверите състоянието чрез отваряне на антивируса от нейната икона на работния плот или от менюто Start. Аз не бих препоръчал ремонт на Launcher всеки път се извършва актуализация - изчакайте, докато Avira е показала, че са фиксирани грешките на програмиране, които причиняват този проблем.

Редактирано от HERUVIM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради досадния launcher, доста потребители са минали на друга антивирусна..Виж дали това ще ти свърши работа:

Цитат

В данной статье рассмотрена установка непосредственно антивируса. В отличие от стандартной установки, мы получаем возможность выбора компонентов антивируса, а также настроить параметры антивируса на этапе установки. Avira Launcher будет установлен автоматически при первом обновлении, но его можно отключить.

Отключение Avira Launcher (My Avira)

Если необходимо, Avira Launcher можно отключить. Для этого потребуется удалить из автозагрузки программу "Avira SystrayStartTrigger", и отключить службу "Avira Service Host".

Антивирус при этом не пострадает, при двойном клике по значку будет открываться Avira Free Antivirus, а по правому клику станет доступно меню антивируса.

Отключение автозагрузки My Avira в Windows 7

Открываем меню "Пуск", в строке поиска набираем "msconfig", нажимаем "Enter".

start-msconfig.png

Откроется диалог "Конфигурация системы". Переходим к закладке "Автозагрузка", находим "Avira" и снимаем флажок автозагрузки.

msconfig-disable-avira.oe.systray.png

Переходим к закладке "Службы", внизу устанавливаем флажок "Не отображать службы Майкрософт", снимаем флажок службы "Avira Service Host".

msconfig-disable-avira-service-host.png

Закрываем диалог кнопкой "ОК", перезагружаем систему.

http://itadept.ru/avira-free-antivirus/#disable-my-avira

p.s.Точно в правилната тема си....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...
  • 8 месеца по-късно...

Каква е тази грешка, която ми спира Avira, не иска да се отвори ? 

П.С. И някои, ако може да ми обясни, каква е  тази нова мрежа, която е добавена ? 

mreja.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Може ли да се смени езика,защото изтеглих и инсталирах версия с немски интерфейс.

Трябва ли да деинсталирам тази и тогава да инсталирам английска?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване