Премини към съдържанието
7980-0Asus9076899

Въпроси за компютър

Препоръчан отговор

Здравейте!!! предварително се извинявам, че в тази тема има и въпроси, които са за в другите раздели. 1.Имам налична актуализация за виста SP2, а този от диска е SP1. Заслужава ли си да се надгражда. 2.Настолния ми комп. е на 2-3 години, нужно ли е да се смазват вентилаторите или други части. 3.Освен с неуспешен биос ъпгрейд или със счупване на части по друг начин може ли да се развали компютър. 3.Има ли комбинация, с която да се връщат дифоулт ситингс на биос.(знам, че може и с махане на батерията). 4.След като качих виста там, където е копчето за включване на лаптопа до него има такова за интернет(за бърз достъп), но като го натиста ми излиза надпис: " ERROR - can't get environment varia...". Възможно ли е за този клавиш да няма съвместим драйвер за виста. Благодаря за отговорите :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Да. Даже ако не се лъжа преди няколко дена прекратиха поддръжката за SP1: линк към новината.

2. Ми добре е да се смажат вентилаторите, за кои други части говориш идея си нямам... По принцип се преценява на момента за всеки вентилатор по отделно.

3. Ми може да се счупи от прегряване, гръмотевица, късо, старост на частите.

4. Повечето BIOS-и имат опция Default Settings за зареждане на фабрични настройки, може и с батерията да се "занули".

5. Ми не знаем кой е лаптопа за да знаем дали има драйвъри за Vista или не, ама няма драйвъри за бутони. Вероятно е инсталиран грешен (или въобще не е) драйвър за безжичната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Да. Даже ако не се лъжа преди няколко дена прекратиха поддръжката за SP1: линк към новината.

2. Ми добре е да се смажат вентилаторите, за кои други части говориш идея си нямам... По принцип се преценява на момента за всеки вентилатор по отделно.

4. Повечето BIOS-и имат опция Default Settings за зареждане на фабрични настройки, може и с батерията да се "занули".

5. Ми не знаем кой е лаптопа за да знаем дали има драйвъри за Vista или не, ама няма драйвъри за бутони. Вероятно е инсталиран грешен (или въобще не е) драйвър за безжичната карта.

Лаптоп ASUS F5GL, свалил съм всички драйвери за виста х86 от сайта на Асус, включително и този за wireless

Лаптоп ASUS F5GL, свалил съм всички драйвери за виста х86 от сайта на Асус, включително и този за wireless. А относно биоса има ли клавишна комбинация, например като се влезе се натиска копче от Ф1 до Ф12 Редактирано от Tenda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За влизане в BIOS прочети страница 24 на упътването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За влизане в BIOS прочети страница 24 на упътването.

става въпрос за default settings на биос

Въпроси 1 и 4 се решиха след инсталирането на SP2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.