Премини към съдържанието
jorkata32

Първият ми Уеб Дизайн!

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 1 седмица си качих ПС, точна за да създавам Дизайни. Напълно начинаещ съм и ето вижте какво направих. Изкажете мнението си, критики и препоръки, за да ги имам в предвит за напред. Също така искам да ми обясните или ме насочите да прочета от някъде, как да го нарежа и може би - кодирам, защото за сега мога да ви покайа само 1 картинка: :speak:

Публикувано изображение

Редактирано от jorkata32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за 1-ви опит е много добре! Естествено имам критики, но се надявам да не се засегнеш, а да ги приемеш като градивни забележки:

1. Хубави е текста в бутони да бъде добавен при кодирането, а не част от картинката. Прави редактирането им по-лесно.

2. Подбора на цветовете е малко странен. Това крещящо жълто с отровно зелено на черен фон? Не, трябва да се гони елегантност, простота, преливане. Все пак не е сайт за деца от 3 до 10 г.

3. Защо имаш 2 бутона Home? Един горе и един до търсачката? Няма смисъл. А и този бутон за търсенето не се връзва с облият дизайн на около и цвета му е странен....

Всъщност забележките са ми само по подбора на цветовете. На долу е добре, стилно е, изчистено. Не схващам защо използваш този залез за фон на менюто в дясно, но предполага, че е просто за темплейта, и там ще има друго, а няма да остане като фон, нали така?

Как да нарежем сайт. - Дано знаеш англииски. Можеш да го експортираш от Фотошоп-а директно кодиран. Естествено тази кодировка ще се нуждае от допълнителна обработка и то не малко, но е добро начало. Успех, всичко се учи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за 1-ви опит е много добре! Естествено имам критики, но се надявам да не се засегнеш, а да ги приемеш като градивни забележки:

...

Разбирасе, че няма да се обидя, нали целта ми е да се науча. :)

Всъщност, това меню е превю, на други фотографии, просто ме мързеше да слагам други снимки... :Д

А за цветовете, на мен ни харесват, но явно си прав, все пак имаш опит в тази сфера. Мерси за съветите, следващият път ще е по-добре!

:))

Едит: Англииски уча от 7 години и го имам за 2-ри роден език, надявам се да разбера простия англииски, на който са писани тези статии :Д

Редактирано от jorkata32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добра идея. Аз също харесвам дизайна. Ето и моите критики : -Забелязват се пиксели по ъглите на бутоните -Search модула изглежда малко натрупан и не се вързва с целия дизайн(особено бутона GO и фона на Home) -Всъщност в Портфолио тип сайт търсенето е излишно -Цветовете може да се балансират малко Като цяло е доста добър за първи опит. Замислил си и слайдер - много ще освежи сайта. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.