Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miazmatik

Въпроси за Acronis True Image

Препоръчан отговор

Здравейте,имам въпрос за програмата.Мисълта ми е след като съм направил имидж на диск C,на него имам инсталирани програми и игри,включително и антивирусна.Ако след време windows се скапе и дам рестор означава ли това,че след рестора ще имам същите инсталирани програми,които имам към днешна дата и тогава може да имам друга инсталирана антивирусна,след рестора с две антивирусни ли ще бъда или ще ми се инсталира тази,която ползвам сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам въпрос за програмата.Мисълта ми е след като съм направил имидж на диск C,на него имам инсталирани програми и игри,включително и антивирусна.Ако след време windows се скапе и дам рестор означава ли това,че след рестора ще имам същите инсталирани програми,които имам към днешна дата и тогава може да имам друга инсталирана антивирусна,след рестора с две антивирусни ли ще бъда или ще ми се инсталира тази,която ползвам сега.

Не, в общия случай ще имате точно такива файлове, каквито имате в момента на създаване на образа. Обикновено, всичко ще бъде презаписано върху тази партиция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам,че основно ще се поправи windows и има ли наистина полза от програмата,примерно ако почнат да се появяват сини екрани или изчезне нета рестора ще помогне ли в такива случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам,че основно ще се поправи windows и има ли наистина полза от програмата,примерно ако почнат да се появяват сини екрани или изчезне нета рестора ще помогне ли в такива случай?

Вие направихте ли си труда да осмислите какво точно прави програмата? Това е моментална снимка на диска. и при възтановяване се записва състоянието в моемнта на създаване на снимката и НИЩО ДРУГО НЕ СЕ ЗАПАЗВА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислете за снимка, като снимка. Вечерта си правите снимка, после ви бушонират окото, ама на направената вече снимка това няма да се види... Всичко е точно така, както е в момента на направата на снимката на дяла. Това ще рече ъпдейти, програми, файлове, картинки, създадени папки от вас. Абсолютно всичко към момента на направата на имиджа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ми се изяснява,благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценни на един компютър са файловете на потребителя създадени от самият него. Софтуерът не е ценност, той може по всяко време да бъде преинсталиран. Ако е лицензен всяка фирма ще го преинсталира, след доказване на правото за ползването му. Ако е излекуван, тогава е още по-лесно ! Добрата практика е диска да бъде разделен на поне 2 части, C: и D:. Windows се инсталира на единият дял (C:). След това потребителските папки се преместват на другият дял (D:). Всички програми се инсталират по нормалният начин на C:. Прави се Image с Acronis и при проблем с инсталацията се възстановява направеният Image на C:. По този начин се възстановява системата, но потребителските файлове остават непокътнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един въпрос за програмата,значи на дял С имам програми и игри,но те не са ценни,защото винаги мога да ги преинсталирам,няма да тръгна да правя рестор,ако някоя програма се повреди,ще я преинсталирам,ценното е Windows,който е инсталиран там,та мисълта ми е ако направя бекъп само на папка windows и при евентуален проблем с него,ако го имам като бекъп и дам рестор,това ще има ли ефект и ще ме спаси ли от преинсталация? И кое е по-добре да имам бекъп или да дам sistem restore?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май не си разбрал. Задължително е при първи архив на системата да направиш пълен архив на системния дял, а не на отделни папки или файлове. Защо ще си играеш да преинсталираш програми, като можеш да ги възстановиш от архива непокътнати. Настрой си ОС както си искаш и направи пълен архив на системния дял! За предпочитане е системното възстановяване на всички дялове да бъде изключено и всички точки изтрити. Системния дял го дефрагментирай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sistem restore не винаги може да върне системата в работещо състояние. Дори когато Windows не се зарежда със Acronis Boot CD може да се възстанови от образ както системния дял ,така и MBR. А причините за срив могат да са вируси,драйвери,ъпдейти ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Когато един имидж е създаден със една версия на програмата,може ли тоя имидж да се възстанови със друга версия на програмата,или трябва да е същата версия с която е създаден.Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато един имидж е създаден със една версия на програмата,може ли тоя имидж да се възстанови със друга версия на програмата,или трябва да е същата версия с която е създаден.Мерси.

Обикновено е валидно правилото че може със същата или по-нова версия. Но трябва да се разровите из сайта за да видите какви са разликите между конкретните две версии за които говорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.