Премини към съдържанието
miazmatik

Въпроси за Acronis True Image

Препоръчан отговор

Здравейте,имам въпрос за програмата.Мисълта ми е след като съм направил имидж на диск C,на него имам инсталирани програми и игри,включително и антивирусна.Ако след време windows се скапе и дам рестор означава ли това,че след рестора ще имам същите инсталирани програми,които имам към днешна дата и тогава може да имам друга инсталирана антивирусна,след рестора с две антивирусни ли ще бъда или ще ми се инсталира тази,която ползвам сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,имам въпрос за програмата.Мисълта ми е след като съм направил имидж на диск C,на него имам инсталирани програми и игри,включително и антивирусна.Ако след време windows се скапе и дам рестор означава ли това,че след рестора ще имам същите инсталирани програми,които имам към днешна дата и тогава може да имам друга инсталирана антивирусна,след рестора с две антивирусни ли ще бъда или ще ми се инсталира тази,която ползвам сега.

Не, в общия случай ще имате точно такива файлове, каквито имате в момента на създаване на образа. Обикновено, всичко ще бъде презаписано върху тази партиция
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да разбирам,че основно ще се поправи windows и има ли наистина полза от програмата,примерно ако почнат да се появяват сини екрани или изчезне нета рестора ще помогне ли в такива случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да разбирам,че основно ще се поправи windows и има ли наистина полза от програмата,примерно ако почнат да се появяват сини екрани или изчезне нета рестора ще помогне ли в такива случай?

Вие направихте ли си труда да осмислите какво точно прави програмата? Това е моментална снимка на диска. и при възтановяване се записва състоянието в моемнта на създаване на снимката и НИЩО ДРУГО НЕ СЕ ЗАПАЗВА.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мислете за снимка, като снимка. Вечерта си правите снимка, после ви бушонират окото, ама на направената вече снимка това няма да се види... Всичко е точно така, както е в момента на направата на снимката на дяла. Това ще рече ъпдейти, програми, файлове, картинки, създадени папки от вас. Абсолютно всичко към момента на направата на имиджа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ценни на един компютър са файловете на потребителя създадени от самият него. Софтуерът не е ценност, той може по всяко време да бъде преинсталиран. Ако е лицензен всяка фирма ще го преинсталира, след доказване на правото за ползването му. Ако е излекуван, тогава е още по-лесно ! Добрата практика е диска да бъде разделен на поне 2 части, C: и D:. Windows се инсталира на единият дял (C:). След това потребителските папки се преместват на другият дял (D:). Всички програми се инсталират по нормалният начин на C:. Прави се Image с Acronis и при проблем с инсталацията се възстановява направеният Image на C:. По този начин се възстановява системата, но потребителските файлове остават непокътнати.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още един въпрос за програмата,значи на дял С имам програми и игри,но те не са ценни,защото винаги мога да ги преинсталирам,няма да тръгна да правя рестор,ако някоя програма се повреди,ще я преинсталирам,ценното е Windows,който е инсталиран там,та мисълта ми е ако направя бекъп само на папка windows и при евентуален проблем с него,ако го имам като бекъп и дам рестор,това ще има ли ефект и ще ме спаси ли от преинсталация? И кое е по-добре да имам бекъп или да дам sistem restore?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо май не си разбрал. Задължително е при първи архив на системата да направиш пълен архив на системния дял, а не на отделни папки или файлове. Защо ще си играеш да преинсталираш програми, като можеш да ги възстановиш от архива непокътнати. Настрой си ОС както си искаш и направи пълен архив на системния дял! За предпочитане е системното възстановяване на всички дялове да бъде изключено и всички точки изтрити. Системния дял го дефрагментирай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sistem restore не винаги може да върне системата в работещо състояние. Дори когато Windows не се зарежда със Acronis Boot CD може да се възстанови от образ както системния дял ,така и MBR. А причините за срив могат да са вируси,драйвери,ъпдейти ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато един имидж е създаден със една версия на програмата,може ли тоя имидж да се възстанови със друга версия на програмата,или трябва да е същата версия с която е създаден.Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато един имидж е създаден със една версия на програмата,може ли тоя имидж да се възстанови със друга версия на програмата,или трябва да е същата версия с която е създаден.Мерси.

Обикновено е валидно правилото че може със същата или по-нова версия. Но трябва да се разровите из сайта за да видите какви са разликите между конкретните две версии за които говорите
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.