Премини към съдържанието
Johny_Knoxvile

Въпрос относно Fan Controler

Препоръчан отговор

Здравейте мисля да слагам по-стабилно и тихо охлаждане на моят комп и така и така ще правя поръчка и видях въпросните контролери и искам да ви питам на какъв принцип работят смисъл вентилаторите към тях ли се включват вместо към дъното те самите каде се закачат и хората които имат такива дали са доволни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам GEMBIRD FSCP-2 за контролер. Принципа е следният- той се включва в молекс на захранването (както CD/DVD, HDD, само че на молекс), а от него има 4 кабелчета (за този модел) към които се свързват вентилаторите- демек 4 на брой. От пред имаш 4 въртящи се бутони (потенциометри) с които се променя волтажа от 5 до 12 волта и според колко волтаж се подава- това определя скоростта на въртене. Кабелчетата от контролера завършват с 3-пин накрайник. Доволен съм, това е евтино решение и върши работа. Като каза "охлаждане" нали няма да закачиш охлаждането на процесора към този контролер? Просто да попитам за всеки случай. Самият контролер според размера си се закача на мястото на флопито или на място за CD/DVD, този е малък и стои на мястото на флопито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам GEMBIRD FSCP-2 за контролер. Принципа е следният- той се включва в молекс на захранването (както CD/DVD, HDD, само че на молекс), а от него има 4 кабелчета (за този модел) към които се свързват вентилаторите- демек 4 на брой. От пред имаш 4 въртящи се бутони (потенциометри) с които се променя волтажа от 5 до 12 волта и според колко волтаж се подава- това определя скоростта на въртене. Кабелчетата от контролера завършват с 3-пин накрайник. Доволен съм, това е евтино решение и върши работа. Като каза "охлаждане" нали няма да закачиш охлаждането на процесора към този контролер? Просто да попитам за всеки случай. Самият контролер според размера си се закача на мястото на флопито или на място за CD/DVD, този е малък и стои на мястото на флопито.

http://www.dekada.com/catalog/freezer-13-13661156775amd-p-998.html мисля това охлаждане да е на процесора и има за по 5 лв ултра тихи вентилатори да сложа 2 на кутията пък незнам радиатора по-принцип не ми е лош с медни тръбички е стоковия на моя процесор ма стоковия вентилатор е като изтребител и сложих по-тих но пък с него грее онзи ден стигна 62 градуса при много натоварване а пише че на 62 трябва да гасне но сигурно евереста неизмерва с няколко градуса нямам идея иначе вентилатори за кутията ще са ми нужни да я затворя че затворена без да има кой да изкарва става като печка вътре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

WoW, нито една запетая или точка!

Аз бих ти препоръчал това охлаждане: CoolerMaster Hyper 212. Все пак е със 120 мм вентилатор!

Какви са сега тия за 5 лв тихи вентилатори? Според мен няма да са качествени. Кажи си размера, който искаш да сложиш и да ти предложим нещо качествено. Въздушният поток е важен, но трябва да се направи правилно- за това кажи каква ти е кутия и места за какъв размер вентилатори имаш. Кажи и тоя процесор кой е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мястото ми е ограничено кутията ми е леко загубена по-хубава ще взимам по-натам та ето снимка не се шокирайте от кабелите давайте съвети

Публикувано изображение

пък и се чудя дали радиатора под процесора няма да ми пречи за някои охлаждания защото стърчи леко

Редактирано от Johny_Knoxvile (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мястото ми е ограничено кутията ми е леко загубена по-хубава ще взимам по-натам та ето снимка не се шокирайте от кабелите давайте съвети

Публикувано изображение

пък и се чудя дали радиатора под процесора няма да ми пречи за някои охлаждания защото стърчи леко

подреди я малко тази кутия.Като гледам можеш да сложиш един 120мм отпред да вкарва и един 120мм отзад да изкарва горещия въздух ако ще ползваш фанконтролер ето тези вентилатори са добри http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=34126 слагаш два такива с фанконтролера и си пушка ,ама обезателно трябва да оправиш хаоса в кутията.А за процесора ФРИЗЕРА е добър вариян аз съм с такъв и съм доволен прилични температури и много тихо работи не се чува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.