Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SedriC

Не мога да се свържа от FileZilla със localhost

Препоръчан отговор

Защо немога да се свържа с localhost от FileZilla. Аз съм с VertrigoServ и попълвам в FileZilla така: Хост: localhost Server Type: SFTP Logon Type: Нормално Потребител: root Парола: vertrigo Ама немога да се свържа да не бъркам някъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо немога да се свържа с localhost от FileZilla. Аз съм с VertrigoServ и попълвам в FileZilla така:

Хост: localhost

Server Type: SFTP

Logon Type: Нормално

Потребител: root

Парола: vertrigo

Ама немога да се свържа да не бъркам някъде ?

localhost (127.0.0.1—127.255.255.255) е резервиран диапазон от IP-адреси за обозначаване на така нареченият "локален хост", т.е. за мрежи състпящи се само от един компютър (локалният компютър). По принцип се използва само един адрес - 127.0.0.1

Ако на твоят компщтър нямаш FTP сървър, подържащ SFTP протокола, няма да можеш да осъществиш достъп с FileZilla.

Но защо е и необходимо ? Нали е твоят компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото искам да дам права на някои файлове. Например за config.php ми трябва 640 а незнам друг начин освен FileZilla.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото искам да дам права на някои файлове. Например за config.php ми трябва 640 а незнам друг начин освен FileZilla.

това важи само за Linux/UNIX, прочетете частта за Windows!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.