Премини към съдържанието
ZaKoNa

Dell 5010 Изключване.

Препоръчан отговор

Здравейте,значи имам http://pcstore.bg/laptopi/DELL-2/DELL-Inspiron-N5010-6GB-3-%D0%93%D0%9E%D0%94%D0%98%D0%9D%D0%98-%D0%93%D0%90%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%A6%D0%98%D0%AF-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BA-2055 от 3 месеца и до сега не ми е правил проблеми.Но от няколко дни като играя някоя игра и лап топа се изключва и може да се пусне след 2 3 мин.В стаята е доста горещо и лап топа доста загрявя и ще съм благодарен ако ми кажете начин с който мога да си реша този проблем http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спираш да играеш игри :) Почети малко тук. Един мой приятел си купи почти същия (dell 5110), за да играе игри, след като излишно му бях пояснил, че не е за игри, но му се налагаше да си купи лаптоп. Единственото разумно решение, при положение, че си го купил вече е да направиш като него и да си купиш добра подложка. Той си взе тази и смъкна учудващо добре температурите, но лаптопа ти не е за игри. Ако твърдо си решил да играеш си купи ЯКА подложка и намали детайлите на игрите и може да намалеят проблемите... С този тормоз над НЕГЕЙМЪРСКИТЕ лаптопи им скъсявате живота доста. В краен ако упорито сте решили да го правите поне се грижете за тях. Купете им добри подложки и ги чистете редовно, ако бог е решил да поживеят малко по-дълго ;)

Редактирано от kichuka (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чисто и просто лаптоп-а ти прегрява... Спри да играеш игри. Можеш и да помислиш за охлаждаща подложка, няма много да помогне, но поне малко от малко... Охлаждането на лаптопите е много проблемно и просто спри да играеш игри ако искаш да я имаш машинката... Иначе я чака коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

През няколко месеца лаптопът трябва да бъде почистван от прах. Имаш гаранция, носи го, на другия ден си го взимаш готов за подвизи. А на съветите, които ти дават какво да правиш на компютъра си... ха-ха-ха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре,но след като съм го взел вече и като казвам игри имам предвид WoW(главно),с една подложка ще може ли да се играе,защото примерно вечерно време нямам проблем,а за зимата съм играл доста по тежки игри като Black Ops и т.н. и нямах никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

През няколко месеца лаптопът трябва да бъде почистван от прах. Имаш гаранция, носи го, на другия ден си го взимаш готов за подвизи. А на съветите, които ти дават какво да правиш на компютъра си... ха-ха-ха.

Хахахаха дано да се оправи! Ако така ставаше нямаше да има толкова подобни теми във форума. Да не казвам, че напоследък 60% от темите са за прегряване на лаптопи, а и вкъщи имам вече случай като неговия. Почистен лаптоп сменена термопаста, windows и 80 градуса не му мърдат БЕЗ ТОВАР (явно веднъж вече е прегрял и му броя дните). Не давайте такива съвети на хората, че ще "плачат" после! :)

Добре,но след като съм го взел вече и като казвам игри имам предвид WoW(главно),с една подложка ще може ли да се играе,защото примерно вечерно време нямам проблем,а за зимата съм играл доста по тежки игри като Black Ops и т.н. и нямах никакви проблеми.

Купи си някоя по-хубава подложка, като тази която ти показах по-горе или подобна (защото е тествана). Но преди това добре прочети тази тема! Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aко сега вечер е наред, през деня - не, то след няколко седмици и на 15 градуса температура на околната среда ще ти прегрява. Бягай да почистваш лаптопа и ще имаш отново ефективно охлаждане, каквото е било в началото. Обложка ще свърши работа, но трябва да се бръкнеш и с цената на известно неудобство да я търпиш. Важно е не какво правиш, а колко часове работа има машината и колко замърсена е околната среда. Това е недостатък на мобилните машини от край време и занапред ще е така.

Хахахаха дано да се оправи! Ако така ставаше нямаше да има толкова подобни теми във форума. Да не казвам, че напоследък 60% от темите са за прегряване на лаптопи, а и вкъщи имам вече случай като неговия. Почистен лаптоп сменена термопаста, windows и 80 градуса не му мърдат БЕЗ ТОВАР (явно веднъж вече е прегрял и му броя дните). Не давайте такива съвети на хората, че ще "плачат" после! :)

броят на темите не ме вълнува.. съветът, който съм дал, не би разплакал никой, спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Почистване на 3 месеца, ама за това почистване взимат пари- м/у 15 и 30 лв, зависи как те одерат и според модела. Не е нужно чак толко често почистване. Лаптоп-а зимата е бил по-добре, защото температурата околната е била 20 градуса, а сега е 30. Едно е да обдухваш със въздух 20 градуса, друго с въздух 30 градуса и следователно лятото температурите на всички компоненти се покачват... Единственото което можеш да направиш е да намалиш игрите (моят съвет- спри) и да си купиш подложка, но тя да не е някоя за 20-30 лв дето ще е с ефективност на Москвич във F1... И наистина, прочети темата, която kichuka ти показва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Почистване на 3 месеца, ама за това почистване взимат пари- м/у 15 и 30 лв, зависи как те одерат и според модела. Не е нужно чак толко често почистване. Лаптоп-а зимата е бил по-добре, защото температурата околната е била 20 градуса, а сега е 30. Едно е да обдухваш със въздух 20 градуса, друго с въздух 30 градуса и следователно лятото температурите на всички компоненти се покачват... Единственото което можеш да направиш е да намалиш игрите (моят съвет- спри) и да си купиш подложка, но тя да не е някоя за 20-30 лв дето ще е с ефективност на Москвич във F1... И наистина, прочети темата, която kichuka ти показва...

Гаранционно е безплатно. Човекът сам каза, че е нов лаптопът. Моят последен лаптоп също след 3-4 месеца беше за чистене. На единия лаптоп, който се ползва за работа главно, SW/AutoCAD, пак след няколко месеца почва да пече. Няма да пече, ако не работи изобщо. Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според марка и модел и от къде е взет. Всъщност безплатното гаранционно е малко. Опитаха се да ми вземат пари преди време за почистване на моят. Отказах, разглобих си го сам, почистих. Загубих гаранцията, но лично за мен беше все тая. Не го препоръчвам на човек, който иска да има гаранция! Това си е лично мое своеволие. Говоря за гаранционен лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според марка и модел и от къде е взет. Всъщност безплатното гаранционно е малко. Опитаха се да ми вземат пари преди време за почистване на моят. Отказах, разглобих си го сам, почистих. Загубих гаранцията, но лично за мен беше все тая. Не го препоръчвам на човек, който иска да има гаранция! Това си е лично мое своеволие. Говоря за гаранционен лаптоп.

Трябвало е да се бориш за правата си. Метнали са те. При мен се опитаха да ме бъзикат дали ми е 1 или 2 години гаранцията - какво да ги правиш, момите са неподготвени и ми обясняват, че ЕТ е юридическо лице.. Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.