Премини към съдържанието

60 гласували потребители

1. 1. Посещавате ли магазини за такива дрехи ?

• да, редовно и ми харесва да пазарувам от там
        20
      • да, но не често и ме е срам да пазарувам от там
        1
      • не, но нямам нищо против тези магазини
        24
      • не, категорично съм против тези магазини и дрехи
        15

Препоръчан отговор

Здравейте,аз съм нова във форума. Много ще ми е интересно ,какво смятате за магазините втора употреба? Моето лично мнение за такива магазини е положитено и съм ЗА ТАКИВА МАГАЗИНИ. Обичам магазините за дрехи втора употреба! Позицията ми е такава,че има много интересни дрешки там,и то с ниска цена и много висково качество. Ще се радвам ,ако споделете вашите преживявания и впечатления. Предварително благодаря! :)

Редактирано от Trichocephalus
    добавена анкета (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не се кефя на дрехите втора употреба и не си купувам такива. Искам аз да съм първият, който облича дадена дреха (не че има някаква гаранция де :))

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да са си мои.

Всяка дреха,носена от друг,запазва енергийната холограма на притежателя си.

А ако са били дрехи на мъртвец?

Не казвам че има нещо лошо в това -

да дариш ненужнотиите си.

Говоря за това-че те имат памет.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :D Аз жена взех втора употреба, че сега що да не взема и дрехи.Авторке давай дрехите да меря :rolleyes:
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:D Аз жена взех втора употреба, че сега що да не взема и дрехи.

Ааа чеки-жените сме само първа ръка

:rolleyes:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ааа чеки-жените сме само първа ръка

:rolleyes:

Ми аз все съм бил втори http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мои братовчедки от бебета носят дрехи втора и трета употреба, но са си живи и здрави и обличат децата си пак с такива дрехи. Не е поради липса на средства, а от пестеливост. Въпрос на разбиране!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За информация на незапознати - в магазините втора употреба често има и стоки с етикети, включително маркови дрехи и обувки. Техните цени са малко по-високи, но не и колкото в "редовен" магазин. Да. Пазарувам от магазини "втора ръка", най-оригиналните ми и екстравагантни дрехи са именно от такива магазини. Вероятността друг да има като моята дрешка е почти нулева, затова на шега ги наричам "бутичета". Мисля, че и да пази някаква енергийна информация от предния си собственик, то след като мине през вода(пране) и огън(гладене), дрехата я губи. Така че това не ме притеснява. По същия начин постъпвам и с дрехите, купени от "редовен" магазин, все пак и те би трябвало да пазят енергията на кроячите, шивачите, гладачите и продавачите, които са се докосвали до тях :(

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да са си мои.

Всяка дреха,носена от друг,запазва енергийната холограма на притежателя си.

А ако са били дрехи на мъртвец?

Не казвам че има нещо лошо в това -

да дариш ненужнотиите си.

Говоря за това-че те имат памет.

Глупости! Аз съмнамирал дрехи с оригинална опаковка на половин цена и то маркови. И какво лошо има в това да си купиш дрехи второ употреба , та те са изпрани , изгладени и тн. Т.Е. аз съм твърдо - ДА!
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По същия начин постъпвам и с дрехите, купени от "редовен" магазин, все пак и те би трябвало да пазят енергията на кроячите, шивачите, гладачите и продавачите, които са се докосвали до тях :clap:

...също и на клиентите, които са ги пипали и пробвали.

По принцип всяко нещо, независимо какво е и от какъв магазин е купено, трябва да се почиства старателно преди употреба. Почиствайки новата вещ, човек влага своята енергия в нея и след това я чувства напълно своя и я ползва с удоволствие.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Та в центъра на София има и магазинчета за дрехи втора употреба. Днес влязох в едно магазинче-прекрасен бутик на ул.Алабин. Една от ръководителките на магзина заяви по микрофона пред клиентите,че всички дрехи са нови ,вклю. и бельото.Спазват всякакви правила на закона по отношение на поддръжка,качество,цени и прочие... Дрехите са подбрани и хубави-има и много свежи цветове,роклите и полите са прекрасни.Всичко е подредено и чисто! На същата улицч Алабин има и друг магазин за дрехи втора употреба- Ламба. Там също има разлучни артикули,с подбрани марки,качество-естествен материал. За тези ,които искат да се впуснат в приключенията на нещотърсачите,им препоръчвам да видят тези магазини. В Ламба е малко скъпичко,но интересно. Имам наистина добри впечатления за дрехите втора употреба,защото са свежи,различни,здрави,издържливи,евтини.Имам и маркови дрехи,и от "редовните "магазини,но напоследък не съм доволна от тези дрехи.Понеже бързо се цапат ,губят си цвета,трудно се изпират петната и не издържат повече от 2 години! Поради тези причини си харесвам бутиците втора употреба и си купувам с удоволствие от там дрешки. Не си мислете ,че такива дрехи ви правят маловажни или втора ръка хора. Аз си предпочитам да си купя вълнен пуловер с свеж цвят,отколкото да си купя марков пуловер от полиестер и въобще да не ме топли! Въобще във втората употреба дрехи ,няма негативна енергия,дрехите не са от починали(въобще тях не ги намествайте!) аз съм доволна от тези агазини и когато си имам парички си купувам нещичко от там.А бе въобщевтората употреба си е върхът! :blink::tease::angry::) :) :) :) :) :yanim

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какви са дрехите първа употреба? 80% са нискокачествени евтинии внос предимно от Турция. Продават се на силно завишени цени. Няколко пъти сравнявам цените на определени абсолютно еднакви дрехи в Бургас по магазините и на пазара в Айтос. Един и същи парцал в Бургас е на двойна цена. Според мен заглавието би следвало да е "Посещавате ли магазини за дрехи 2-ра употреба". Който ги посещава много ясно, че ще си хареса нещо. Същото важи и при посещаване на магазини за нови дрехи. Сега с тази криза и с тези ниски доходи магазините за дрехи 2-ра употреба са идеалното място за разтоварване на една жена. С малко средства може да си напълни гардероба със всякакъв вид, цвят, модел и материя дрешки. Лошото е, че много от купените неща отиват директно в гардероба и почти никога не излизат от там. А и повечето жени имат едно лошо качество - никога не изхвърлят непотребни дрехи. Трудно се намират хубави дрехи 2-ра употреба, иска доста обикаляне и късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз харесвам дрехите "трета употреба", защото са не веднъж, а двойно проверени...Бау, тия ръкавици от заешка кожа малко са червясали, ма ще ги мина с прахосмукачката на усилен вакуум и жената няма да забележи. Довечера пак ще има...нали знаете какво?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влизал съм покрай една позната - ами в тези магазини мъжки дрехи почти няма, а ако има са или някакви много извратени модели или номерата са детски. За жените е малко по-друго, има блузки, полички, панталонки всякакви, екстравагантни или не, но почти без пари. Мъжките дънки които съм гледал са или с някакви висящи неща от тях, или с някакви капси и дрънкулки, или пък протрити и прокъсани, ама не от старост, просто модела им е някакъв такъв, педалски. Ризите и якенцата също. Общо два-три пъти съм влизал, все придружавайки някоя жена, ама аз не мога нищо да си харесам. Иначе не съм против, та дрехите там са или нови или почти нови, просто моделите не стават поне за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Харесвам и пазарувам от магазините втора употреба.Има добри модели,евтини са и почти винаги са внос от Германия.Като ги изпереш ще те изкарат три пъти повече (и то без да губят вид) от турските боклуци,внасяни и продавани у нас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влизам и понякога пазарувам в тези магазини. Рядко ми стават дрехите. Когато си купя нещо, "благодаря" на човека, който го е носил, проявил е досетливост и щедрост, за да "предаде" натам. Представям си как всичко лошо събрала в себе си, се разпръсква и с удоволствие я нося. Някои от придобивките ми са две официални рокли, "малката черна рокля" е трепач! И - така. Разликата с антикварните магазини, които много обичам е незначителна по отношение на енергиите. :help:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добавена анкета :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добавена анкета :wub:

Ти си шефа, най-добре ще се справиш :biggrin:

...с предположения за процентите на гласувалите!

Ще се обзаложим ли?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези магазини ги има и в белите държави. Няма нищо срамно и опасно да се пазарува от тях. По-срамно е човек да проси дрехи и други вещи от роднини и познати, отколкото да влезе в такъв магазин и да си купи за скромна сума това, което му харесва и му е по мярка. Една от най-елегантните дами които познавам, купува дрехите си само от такива магазини.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Магазини като всеки друг :) Всеки сам решава дали това са неговият тип магазини :) Поне аз не съм попадал в тях на нещо което да ми хареса и да си призная 90% от дрехите ми са родно производство и съм много доволен :clap: Да , маркови дрехи , но български и с много добро качество :) Въпрос на избор и вкус :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да. Пазарувам от магазини "втора ръка", най-оригиналните ми и екстравагантни дрехи са именно от такива магазини.

:)

Това е и моето мнение!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не много отдавна ги нямаше тези магазини,тогава дрехите бяха малко по-скъпи в сравнение със сега и спрямо доходите тогава,но купуването на хубава дреха беше удоволствие,което си заслужаваше,а сега....дрехи втора ръка-живот втора ръка,нещо такова се получава....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да носиш дрехи втора употреба не означава, че си втора ръка човек... На тези, които получават комплекс за малоценност от това, че носят евтини дрехи ще отговоря с една мъдра поговорка: "По дрехите посрещат, по ума изпращат".

Редактирано от Moira (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не много отдавна ги нямаше тези магазини,тогава дрехите бяха малко по-скъпи в сравнение със сега и спрямо доходите тогава,но купуването на хубава дреха беше удоволствие,което си заслужаваше,а сега....дрехи втора ръка-живот

втора ръка,нещо такова се получава....

Удоволствието ни не зависи от нещо(или някого) извън нас. Това е лично усещане и да ти призная-дали ще купя от "нормален" магазин панталона, който веднага ми е взел очите за 60 лв. или красивата зимна пелерина, имитация на астраган с етикет на голям Лондонски магазин само за 20 лв... удоволствието ми и в двата случая е гарантирано. Обличам дрешката, чувствам се комфортно и съм щастлива от покупката си. А в случая с пелерината :baby: съм си купила палто-уникат срещу скромна сума... Трябва да рева ли, че: 1. в нормален магазин няма толкова интересна дреха? и 2. най-близкото подобие струва близо 300 лв. :help:

В големите държави тези магазини са към "Червен кръст", в тях хората даряват дрехи, посуда, мебели, електроуреди и т.н. Всичко се дарява почистено и работещо. Магазините го разпродават на много ниски цени и парите отиват във фонда на "Червен кръст".

Чудесен замисъл и перфектно изпълнение. Три доволни страни... Нима това не е добре?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"

Аз харесвам дрехите "трета употреба", защото са не веднъж, а двойно проверени...Бау, тия ръкавици от заешка кожа малко са червясали, ма ще ги мина с прахосмукачката на усилен вакуум и жената няма да забележи. Довечера пак ще има...нали знаете какво?!

"

:super: И аз харесвам трета и четвърта употреба!!!!Но дрехите втора употреба ми навяват асоциация на въшки и братя-роми, ама от тези дето са по-братя....необразованите и неработещите.

Всеки има право да пазарува , от където си иска и да се харесва, в каквото си иска, но тъй като ЦЯЛАТА ни държава се е превърнала в OUTLET и секънд, не посещавам такива магазини, а си живея в такава държава.

В САЩ и Англия имаше такава мода, да се посещават такъв тип магазини, но там идеята беше малко по-различна...

Сега обаче наред със задължителната ми "европейска" толерантност към хомосексуалисти, рецидивисти, еко-шизофренисти, етно-интеграционисти, сексисти и космополити-провинциалисти, не искам да проявявам толерантност и към магазини-перачници на пари или магазини-бълхарници!

Предпочитам качествени дрехи, от естествени материи, купени от изпитани магазини или изработети по поръчка.И пак само мое мнение, с което не ангажирам никого , е че човек трябва да се самоуважава и ако няма достатъчно пари, да носи едни свестни нови дрехи, а не да си избива комплексите например като закупи за 20 лв или там не зная, колко-10 парцала, които друг е изхвърлил.Но разни хора, разни идеали.....

;):sobbing:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.