Премини към съдържанието

60 гласували потребители

1. 1. Посещавате ли магазини за такива дрехи ?

• да, редовно и ми харесва да пазарувам от там
      20
    • да, но не често и ме е срам да пазарувам от там
      1
    • не, но нямам нищо против тези магазини
      24
    • не, категорично съм против тези магазини и дрехи
      15

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

:biggrin: Братята роми са различни - има такива, които се обличат с най-доброто, купено от най-реномираните магазини, има и такива, които се обличат с парцали от Илиянци, а най-бедните се обличат от кофите за боклук. Каквито и магазини да има, на мен те не ми пречат, не ме интересува и това, кой от какъв магазин пазарува. Не съдя за човека по дрехите му. Познавам една бивша учителка, която е твърде бедна за да се облича с други дрехи освен с тези, които си купува от магазините за втора употреба. Безкрайно я уважавам заради качествата които притежава. Познавам и една богаташка щерка, която има възможност да носи най-модните и качествени дрехи, които се продават в най-скъпите магазини. Уви, когато заговори, всички се отвръщат от нея... Редактирано от Moira (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"

:sobbing: Братята роми са различни - има такива, които се обличат с най-доброто, купено от най-реномираните магазини, има и такива, които се обличат с парцали от Илиянци, а най-бедните се обличат от кофите за боклук.

Каквито и магазини да има, на мен те не ми пречат, не ме интересува и това, кой от какъв магазин пазарува. Не съдя за човека по дрехите му.

"

Мойра, аз визирах, за кои братя-роми говоря....

Това че, мнението ми е категорично ПРОТИВ магазините-бълхарници(думата не съм си я измислила аз, а е превод, нали?), не означава, че осъждам пазаруващите от такъв вид магазини.

Качва се тема, изказвам мнение, аргументирам се....това е идеята за форум-обща трибуна!

А ясната ми позиция, защо съм против тези магазини, защото СА МНОГО, защото у нас това не е мода, още по-малко взаимопомощ(а пералня за пари!!!) и не на последно място, защото ми е безкрайно мъчно, че без да сме виновни започваме да се превръщаме във втора ръка хора-и към дрехи, и към образование, и към здравна система, осигурителна, и откъм права....да изреждам ли още?!И сега, за да не ме залее поток от нравоучители.....не съм в депресия, нито в криза, справям се достатъчно добре за нашата действителност....просто разсъждавам и ме боли....толкова ли сме скапани, че ни управляват от 20 години до ден днешен -най-скапаните управници и се радваме на лондонски парцалки, ама взети по-евтино....Боже, колко мъка по този свят!

:sobbing:

"Познавам една бивша учителка, която е твърде бедна за да се облича с други дрехи освен с тези, които си купува от магазините за втора употреба. Безкрайно я уважавам заради качествата които притежава."

Ами значи обществото ни трябва НЕ ДА УВАЖАВА бездейно тази учителка, а да направи така че,тя да може да има финансов избор, от какъв магазин да си купува дрехите!За това говоря.

"Познавам и една богаташка щерка, която има възможност да носи най-модните и качествени дрехи, които се продават в най-скъпите магазини. Уви, когато заговори, всички се отвръщат от нея..."

Това си е проблем на богатата щерка.

Навсякъде има образовани и интелигентни хора от всички прослойки, но проблемът в нашето общество, в България е, че медийно, законово и т.н. се толерират и дори окултяват ню-мънитата, а лицемерно се подмята, че бедността не е порок.Иначе съм срещала богати ексцентрици, които карат коли и трета употреба...

Да носиш дрехи втора употреба не означава, че си втора ръка човек...

На тези, които получават комплекс за малоценност от това, че носят евтини дрехи ще отговоря с една мъдра поговорка: "По дрехите посрещат, по ума изпращат".

Тази поговорка днес е трансформирала в: По лобито посрещат по портфейлът изпращат! :biggrin:

Знаеш ли кооолко умни възрастни хора познавам, които и в магазин втора употреба не могат да си разрешат да пазаруват?!

А и относно евтините и скъпи дрехи....В България евтини дрехи-няма!Не говоря за някакви ужаси, от нефтопродукти, боядисвани с един господ знае, какви химикали или за чантите,обувките и коланите по 5- 10 лв, внос "от Италия", ама за мъртъвци.....тези артикули са си обида за този, който ги носи.Останалите дрехи и обувки са скъпи, защото или се внасят стари колекции и се завишават по 500 пъти, след което се пише разпродажба и 90 % намаление и хората се избиват за тях, или се внасят фирмени неща, но изработка " за бившия соц" или се внася/произвежда 5 качество от измислени материи.Българите нямаме култура на пазаруване и като бедна държава ни прецакват с лошо качество на високи цени, както е в момента и в Гърция. Има страшно много боклуци, защото са зле( по техните стандарти) и там вече не можеш да си намериш нещо свестно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""

Качва се тема, изказвам мнение, аргументирам се....това е идеята за форум-обща трибуна!

Разбира се, че е така.

И аз просто доизказах това, което в предишните си постове съм пропуснала.

Нищо лично! :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и се радваме на лондонски парцалки, ама взети по-евтино....Боже, колко мъка по този свят!

Намира ти се и на теб, видно... :down: Ако малко по-внимателно четеше, щеше и да разбереш, че не етикета и не цената, а това, че "парцалчето" е функционално, интересно и красиво, привлече вниманието ми. Харесвам интересните дрехи и няма никакво значение дали са на баба ми от раклата, "Армани" или second hand. Разбираш ли за какво става дума или ще форсираш "себеуважението" като довод?

Иначе съм срещала богати ексцентрици, които карат коли и трета употреба...

Защо ли?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ясната ми позиция, защо съм против тези магазини, защото СА МНОГО, защото у нас това не е мода, още по-малко взаимопомощ(а пералня за пари!!!)

Може би ще подкрепите твърдението си някакви доказателства :down:

и не на последно място, защото ми е безкрайно мъчно, че без да сме виновни започваме да се превръщаме във втора ръка хора...

Ако смятате, че носенето на дрехи "втора употреба", ни превръща в хора "втора ръка", то явно имате невероятно изкривено светоусещане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно от магазини за втора употреба пазарувам. Не, че нямам пари за нови но ми е притивно и гадно да давам луди пари за турски, китайски, български и т.н. буклуци. В нашата територийка нещата са силно извратени и объркани. По-скъпото или това, че е ново от магазин на в центъра или най-новия МОЛ не гарантира по никакъв начин някакво качество. Техниката ми е предимно втора употреба, особено пералнята, прахосмукачката и т.н. За жените е същото като дрехите, дори е добре да са поне трета-четвърта ръка, защото стават все по-хубави и привлекателни след интензивна и продължителна употреба ;) Едит: Забравих да вметна магическата думичка "битак" - от там пазарувам най-често. И да, макар и да живея в циганската столица, едни от най-хубавите нещо съм ги купувал от циганки. Изключително качествени. Дори си имам една "приятелка", мое наборче от която пазарувам редовно :huh:

Редактирано от kmvasilev (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно от магазини за втора употреба пазарувам. Не, че нямам пари за нови но ми е притивно и гадно да давам луди пари за турски, китайски, български и т.н. буклуци. В нашата територийка нещата са силно извратени и объркани. По-скъпото или това, че е ново от магазин на в центъра или най-новия МОЛ не гарантира по никакъв начин някакво качество. Техниката ми е предимно втора употреба, особено пералнята, прахосмукачката и т.н.

За жените е същото като дрехите, дори е добре да са поне трета-четвърта ръка, защото стават все по-хубави и привлекателни след интензивна и продължителна употреба ;)

Моите уважения, но докато сме млади, на старо ще посягаме само с цел придобиване на качествен опит...и удоволствие със затворени учи или фиркан до козирката.

"Ракиено време" Публикувано изображениеда ми е на помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвам магазините за дрехи "втора употреба". Винаги сред камарите има нещо евтино за мен. В повечето случаи марково и запазено. ;)

Главно пазарувам нова стока, но и "втората ръка" също я навестявам.

П.П. Българската стока е за предпочитане пред китайската, турската и т.н.

Последно взимах българско бельо и съм доволен от него.

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случва се, приблизително веднъж на всеки две години, да вляза в магазин за втора употреба. Да си призная, най-често обличаните от мен блуза и тениска, които все още нося, са купени точно от такива магазини. Вярно е, че заедно с тези две дрехи си взех и няколко други които не съм обличала изобщо, но факта си е факт. Имам две попадения за доказателтво и истината е, че не зная защо не пазарувам по-често от такива места.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога, нищо не съм си купувала, защото не съм си харесвала, иначе скрупули-нямам!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам време да ровя.Там са подредени по гами/цветове/и по никакъв друг признак. Искам,когато си купя нещо да си го меря,да ме обгрижват,да има гаранция .И миризмата на ароматизатори в тези магазини може да убие и слон! и да си призная не съм виждала маркови неща или ,ако има такива са демоде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм...не е лесно за преценка! Колега се хвалеше,че за 7 лева купил...страшно яке! :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно зимни дрехи си вземам,негледайте че пише втора употреба!Повечето са нови и маркови седяли по-митниците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен друго ме учудва,че се налага мнение,че хората пазаруващи в подобни магазини са едва ли не достойни за пример и са образец за подражание,заради пестеливостта,добрия вкус и други подобни качества...И разбира се по дрехите посрещали,а по ума изпращали....Сега човек дето не може да си купи една нова дреха,чак толкова много ум ли има...? Не мисля...Какъв авторитет има тази учителка спомената по-горе, като изглежда пред учениците си,като почти вехтошарка? Хората масово са заблудени или се опитват да се самозаблуждават, когато си млад- външния вид,перфектния такъв по-точно е всичко,после когато човек поостарее парите вече са всичко.Другото са демагогии и заблуди,които нямат нищо общо с действителността-самозаблуди за успокоение.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма заблуда е вехтошарството относно дрехите 2-ръка ! Влезте и след това давайте такива оценки ! В много случаи може трудно да разбереш от пръв поглед една дреха откъде е купена ! Относно демоде ! Като гледам как се обличат младежите - по-добре да съм демоде ! Да не говоря , че подбора на цветове им е ужасен ! Така , че по-добре демоде :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма заблуда е вехтошарството относно дрехите 2-ръка ! Влезте и след това давайте такива оценки ! В много случаи може трудно да разбереш от пръв поглед една дреха откъде е купена !

Аз съм на мнение, че втори и трети поглед, също няма да свършат работа / освен, ако не си манияк на темата /.

Когато срещна някого, аз преценявам как е облечен по това, дали има стил в избора му на обликло и дали цветовата гама варира в рамките на нормалното / за мен /. Това ми е достатъчно. Почти никога не съм си задавала въпроса, от какъв магазин е купена въпросната дреха. Дали е Армани, от Витошка ли е, от Мола или от Женски пазар, дали е от Илиянци или от магазин за втора упортеба, абсолютно ми е все тая. Дрехите са завършека на дадена личност / на пръв поглед /, но те не правят някого, личност.

И отново не виждам връзка между умствения потенциал на някога и избора му на магазин, от който да пазарува.

Колкото до примерите за подражание, всеки носи глава на раменете си, мисля аз...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....всеки носи глава на раменете си, мисля аз...

Но зависи за какво е ползват Публикувано изображение Дали за поставка на шапка & очила или за мислене Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато човек има добра култура на обличане, той ще изглежда перфектно и в дреха, купена от най-западналия вехтошарник. Важи и обратното - човек без такава култура, ще изглежда зле и в най-скъпата дреха, купена от най-реномиран бутик. Примери за това - където щеш и колкото щеш! :speak:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не съм в час,собственици на магазини за дрехи втора ръка ли подеха тази тема,за да си повишат продажбите...Не е ли ясно,че съм влизал в такива магазини и нещата са зле,да добре е че ги има,да доста хора пазаруват в тях,но това нищо не означава...Дамата която защитава този стил,не знам семейна ли е има ли деца или не,то си е нейна работа,но ми се ще да обясни на детето си,което е облечено в дрехи втора употреба,колко е стилно това и че неговите съученици дето му се смеят и които носят дрешки от мола,са задръстени, а родителите им дето са им ги купили са сноби и селяни с пари...пак четеме Евангелието като Дявола:rolleyes:То не че нас, едно време не ни убеждаваха Тублерона от Кореком колко е гаден и къде по-добре си е българския марципан,ама никой не вярваше;)Не е ли по-добре тогава вместо LED,LCD и подобни телевизори да си караме с черно-бели Опери?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не съм в час,собственици на магазини за дрехи втора ръка ли подеха тази тема,за да си повишат продажбите...Не е ли ясно,че съм влизал в такива магазини и нещата са зле,да добре е че ги има,да доста хора пазаруват в тях,но това нищо не означава...Дамата която защитава този стил,не знам семейна ли е има ли деца или не,то си е нейна работа,но ми се ще да обясни на детето си,което е облечено в дрехи втора употреба,колко е стилно това и че неговите съученици дето му се смеят и които носят дрешки от мола,са задръстени, а родителите им дето са им ги купили са сноби и селяни с пари...пак четеме Евангелието като Дявола:rolleyes:То не че нас, едно време не ни убеждаваха Тублерона от Кореком колко е гаден и къде по-добре си е българския марципан,ама никой не вярваше;)Не е ли по-добре тогава вместо LED,LCD и подобни телевизори да си караме с черно-бели Опери?

Приятелю , нещо съвсем не си уцелил примерите ! Нищо , че рядко влизам и още по-рядко пазарувам съм се убедил , че и там има неща които си заслужават парите ! Ще ти дам един пример - купих една плюшена играчка от такъв магазин и племеника заряза другите подаръци и се лепна за този , нищо , че е от Магазин втора ръка ! Така , че твоите твърдения малко губят стойност ! Винаги има начин да обясниш нещо стига да искаш !
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнение: Когато ние привържениците на купуването на нови дрехи пишем че не се нахвърляме на китайски боклуци, това въобще не означава, че през ден пазарим маркови бутикови дрешки, от рода на костюми и рокли за абитуриентски балове и милионерски купони, от по няколкостотин или няколко хиляди евра. Друг е въпроса за дрехоманите, които ако не замъкнат по десетина парцалки всеки ден в превърнатият си в гардероб апартамент, направо няма да ги бъде...и често прибягват до втората употреба, защото просто нови образци за хобито в такива количества не могат да си позволят.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

miazmatik,на въпроса могат да ти отговорят много Дами.

Отговорът ми - моето дете отдавна не е дете, завърши висшето си образование и професията, която придоби му налага да ходи на работа с униформа. Безплатна.:P

Всеки с вкусовете и приоритетите си! :P

Редактирано от Moira (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Дамата която защитава този стил,не знам семейна ли е има ли деца или не,то си е нейна работа,но ми се ще да обясни на детето си,което е облечено в дрехи втора употреба,колко е стилно това и че неговите съученици дето му се смеят и които носят дрешки от мола,са задръстени, а родителите им дето са им ги купили са сноби и селяни с пари...

Моите уважения, но когато се добера до подобен проблем, ще мисля и какво ще обяснявам. Лично аз имам скромни намерения, живот и здраве да възпитавам детето / децата си /, първо в толерантност, към чуждото мнение...Колкото до останалото, повярвайте ми, никога до сега не съм успявала да разпозная марковата дреха, да не говорим за това, от къде е купена. Изумявам се на това умение.

пак четеме Евангелието като Дявола:PТо не че нас, едно време не ни убеждаваха Тублерона от Кореком колко е гаден и къде по-добре си е българския марципан,ама никой не вярваше:PНе е ли по-добре тогава вместо LED,LCD и подобни телевизори да си караме с черно-бели Опери?

Примерът ви е неточен, тъй като нова дреха в магазин 'втора употреба' / маркова или не до там /, няма нищо общо с черно-белия мироглед...и телевизор.
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не съм в час,собственици на магазини за дрехи втора ръка ли подеха тази тема,за да си повишат продажбите...

Естествено-и правилен отговор.

Скрита реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено-и правилен отговор.

Скрита реклама.

Ако е реклама, то ще е за всички, които продават дрехи втора употреба, а не за нейния магазин конкретно, от което полза няма.

Другото което ми направи впечатление - много некоректно зададен въпрос "Харесвате ли дрехи втора употреба?".Можеш да харесваш определени марки, модели, цветове ако щеш, които от своя страна могат да бъдат нови или втора употреба.Тоест са си същите само, че в единия случай са носени.Тоест ако ти харесва тази тениска примерно

Публикувано изображение

тя ще ти харесва независимо дали е нова или не, друг е въпроса дали си склонен да я закупиш ако е втора употреба.

ПС. haidukpikaso Какви са тези тирета във всеки пост и всяко изречение?Нямат никакъв смисъл!(Конкретно твоите, иначе по принцип се ползват)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.