Премини към съдържанието

60 гласували потребители

1. 1. Посещавате ли магазини за такива дрехи ?

• да, редовно и ми харесва да пазарувам от там
      20
    • да, но не често и ме е срам да пазарувам от там
      1
    • не, но нямам нищо против тези магазини
      24
    • не, категорично съм против тези магазини и дрехи
      15

Препоръчан отговор

Оставям и дрехи,и обувки - там,те си знаят.

Дано ги зарадвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуствам клошарка и просякиня , но истината е , че едва покриваме сметките си и сме бедни / финансово / .Има една част от българите които са по- заможни , но са много малко . Може би затова и днес се появи едно заглавие /не помня къде /, че търговията с дрехи втора употреба е в ренесанс .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуствам клошарка и просякиня , но истината е , че едва покриваме сметките си и сме бедни / финансово / .Има една част от българите които са по- заможни , но са много малко . Може би затова и днес се появи едно заглавие /не помня къде /, че търговията с дрехи втора употреба е в ренесанс .

Като чета статията за боя за парцали - по-скоро сме в "тъмните векове"...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и там да сме ....знае ли се с тези цени на тока може и да се озовем на тъмно , а не само на студено .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставям и дрехи,и обувки - там,те си знаят.

Дано ги зарадвам.

И аз направих така, но какво беше учудването ми, когато видях комшийки да носят старите ми дрехи, шапки, шалчета... :(

Искаше ми се да зарадвам наистина бедни хора, но не се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли видя в Есен?

Не, но...

Подобни картинки съм виждал в много градове, първият подобен сеир беше на един 23-и декември, в новата част (център) на Бохум и тъкмо се канех да хващам влакчетата за Франкфурт на майната си (полета ми за България беше от Франкфурт) и реших да се поразходя малко и да убия тия около 2 часа чакане. В един триетажен магазин за конфекция (предимно, магазина е огромен и се продават огромно количество всякакви буклучета) бяха подготвили Коледна разпродажба. С намаления от 40 до 70 % на стоките. Аз още отдалеч забелязах тълпата отвън и се насочих веднга да видя за какво става дума, подобна гледка е необичайна. Бяха предимно германци-пенсионери и примерно нашенски помияри - легални и не толкова легално пребиваващи турчаля, сърби и подобна пасмина. В момента в който отвориха вратите.... се получи простотията от отварянето на Лидъл - Сливен (архивите са живи - http://new.sliven.net/sys/news/index.php?id=33312)

Подобна картинка е наблюдавана от шефа ми във Франция, в щатите а и на много други места. Нищо ново под слънцето. И ако ние сме свикнали.... (ега ти му и ужаса на подобно твърдение...) то за една Германия подобна случка е потресаваща и е наистина неверятно просташко шоу.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично никога не съм си купувала дрехи от такива магазини. Не мога да обясня точно защо, но не искам да нося нещо, което го е носил човек, когото не познавам. Знам, че можеш да си го изпереш и изгладиш преди употреба, но все пак не желая. Детето ми носи и дрехи, които са ни давани от наши познати и са носени преди това от техните деца, но се чувствам другояче, когато знам кой е носил дрешката. И с мен е така. Имала съм неща, които преди мен е носила сестра ми или ми ги е давала приятелка. От непознат не мога да се пречупя и да взема. Такава съм си. Иначе нямам нищо против такива магазини, нито бих нарекла някого човек втора ръка заради дрехите му ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинският манекен никога не пазарува от магазини за дрехи втора употреба. Подобни магазини са създадени за просперирали селяни и наричаните някога пролетарият - днешни работници. Подобни дрехи ще усъмнят уличните кучета (помияри, на галено пуми) и те ще започнат да спускат след манекена, предусетили, че ги мамят!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре дреха втора употреба, а не парцал ушит в Турция продаван в някой мол или магазин на центъра за космическа сума на надути балъци. За сравнение : нови кецове Найк - в Щатите 35 долара, в София 185 лв. риза element 15 долара, в България е някъде около 90 лв. къси панталонки найк в Германия за само 10 евро, същите в България 85 лв. Една малка част от моя опит в пазаруването, почти всичко, което съм виждал в чужбина винаги е било по-евтино от това в България. За капак в България пробутват и залежала стока. За това или пазарувайте онлайн, на място в някоя друга страна и в краен случай в магазин втора употреба, но не и да пълните гушите на разни идиоти в България.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против тези магазини ! Влизала съм един път само и самата миризма и някаква тежест се носеше във въздуха .. беше ужасно ! Не съм почитателка на такива магазини . :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тези магазини имат категория. Наистина, че в някои от тях мирише ужасно и действат подтискащо, но пък други - са си направо находка! Има не само маркови, но и с етикети, и съвсем актуални дрешки. Мисля че, отново, всичко опира до баланса. Купувам това, което ми харесва и се съобразявам само с паричките в джобчето.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория има дрехомани и дрехоманки по чужбина, пък и у нас, които като излязат навън буквално всеки ден си купуват по някоя дрешка. Не винаги обаче ги носят и като дойде момента за следващите постъпления, се оказва че няма място. Тогава дрехите които са излезли от мода и не са обличани заминават с останалите...Ако човек има късмет да попадне на такива в някой магазин втора употреба, защо да не си ги купи. Даже, аз бих го направил!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И далаверата не е за подминаване.

Някои ги купуват за да ги продават в нета после.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Аз съм против дрехите втора употреба!! Първо,че ме е гнус да нося дрехи от хора,които не познавам,а кой знае и с какви здравословни проблеми и второ -ще се почувствам зле,ако вляза да пазарувам оттам. Дрехите 2-ра употреба ми се струват нехигиенични въпреки дезинфекциите, на които са подложени преди да се продадат. Не ми се иска да нося нещо, което знам, че някой друг го е носил, без да познавам човека, а да не говорим, че самата мисъл, че вече е захвърлено, т.е. не се харесва ме кара да изчезна веднага от подобен магазин.Кофти ми е да вляза някъде,където всички ровят като прасета,неможеш да го мериш,щото не си сигурна дали е прано,каквото и да ми говорят,мирише ужасно и някакси идеята,че някой се е потил в него и после го е захвърлил като второ качество не ме кара да се чувствам удобно в дрехата,камо ли да се облека и да имам някво самочувствие. Редактирано от Джесика (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с някои неща от всиките ви негативни мнения, но не сте открили правилните магазина за дрехи втора ръка. Има една голяма верига магазини ( реклама няма да й правя затова и името няма да бъде споменато ) в която дрехите не са изхвърлени, а закупени ( и около 50 % от тях не са обличани никога освен за проба и си вървят с етикетите ) Термичните и дезинфекционните процеси, през които преминават дрехите са напълно достатъчни да умре и най - упоритата бактерия на този свят ( е сега незнам коя е най - упоритата, но предполагам ). И ако някой ден в БГ някой реши да прави истински бизнес и ми достави стоки различни от "Made in Turkey" на достъпни цени може и да спра да посещавам такива магазина, но за сега не мисля да си купувам турски боклуци 3то качество за по 80 ( тениската примерно ). Пазарувам си редовно от интернет ( най - вече от Англия ) и да ви кажа още не съм видял дреха там "Made in Turkey" пък Вие си мислете, че това е марково... СЪМНЯВАМ СЕ !!! Самото качество на дрехите, които се внасят в БГ е 3-то качество от тези заводи ( имам информация от първа ръка ). П.С : Всичко си опира до личното мнение и обеждания, но повечето хора не влизат в такива магазини поради ПРЕДРАЗСЪДЪЦИ - да не му каже после някой, че няма пари. Българите сме много горделиви ( без покритие естествено ) и гледаме някой да не ни каже, че сме без пари или си купуваме нещо 2ра ръка. Еми да Ви кажа със заплата средна за страната около 450лв няма как да си купиш обувки за 120; дънки за 100; сако за 100.... и т.н. П.П.С : И като извод на горното не виждам нищо срамно да се обличам само и единствено от Сайтове ( отново чужди етествено ) и магазини за дрехи втора употреба. Ходя прилично облечен с удобни и евтини неща ( и за учудване на всъчки съфорумци гарантирам, че моята тениска за 10 лева от магазин 2-ра ръка е около 10 пъти по маркова и качествена от Вашата от където и да било за 100 ). Не целя да убидя никой с коментара си всичко е в добрия и вежлив тон. Ако някой се почуства засегнат, Моля да ме извини !

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Това с здравословните проблеми на хората,които са носили дрехите,преди да отидат в магазин за втора употреба успя да ме разсмее тази сутрин :) .А как стоят нещата с здравословните проблеми на хората,които кроят ,шият ...и т.н. новите дрехи?По тази логика дрехите втора употреба поне ги дезинфекцират...Според мен,един човек,който има възможност да спре да носи дрехи преди те да станат на парцали,има среден или висок стандарт.Следователно и здравният му статус също е добър.Докато една шивачка едва ли може да си позволи да се грижи толкова добре за здравето си...Но тъй като дрехите,които пипа шивачката се водят нови,не се дезинфекцират :ohmy: . А сега сериозно по темата.След като магазините втора употреба съществуват законно,значи рискът от разпостранение на зарази е сведен до мимимум.Същото важи и за редовните магазини. Според мен всеки трябва да си пазарува от местата,които му харесват.Аз не съм пазарувала от магазини втора употреба,но имам приятелки,които редовно си пазаруват от там и имат страхотни попадения.
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора си купуват нови дрехи от ромите на Женския пазар :D Въпрос на избор! :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че пазарувам, но смятам, че чрез втората употреба продуктите успяват да изкарат пълния си живот.  Специално при дрехите - модите се сменят доста често (с цел по-високо потребление) и така дрехите не успяват да се износят. Ако похабяваме толкова ресурси за производството им и после не ги ползваме достатъчно много бързо ще изчерпим ресурсите на планетата си :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , купувам си дрехи от там и то редовно . Повечето неща , който съм си взимала са били с етикети. И ми харесва това, че мога да си накупя много и най -разнообразни дрехи на нормални цени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че никога не може да се достигне свеж, скъп вид с дрехи втора употреба, а и ако човек има време може да намери много качествени евтини неща в магазините на бг производители.

Редактирано от ani_ka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така, намират се кашмирени палта за 30-40 лв. Където в магазина ще се оръсиш над 1000лв. Отделно, аз като планинар, съм намирал маркови неща по 500-600 долара бройката, които дори не се продават в България. Вярно много рядко се намират, но се намират стига да знаеш какво да търсиш.

На зарежданията има цяла орда планинари 90% от които, продават нещата по-форуми и продавалници за 100-200-300 и нагоре лв. в зависимост какво са докопали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , купувам си дрехи от там и то редовно . Повечето неща , който съм си взимала са били с етикети. И ми харесва това, че мога да си накупя много и най -разнообразни дрехи на нормални цени. 

То и в кофите за смет има много храна на изгодна цена - навеждаш се и готово ( само да не те изненада някой клошар отзад).

Лично аз никога не съм купувал дрехи втора употреба. като малък 2-3 пъти са ми купували, но толкова. Смятам, че е по-добре да карам с моите окъсани дрехи, отколкото с дрехи, носени от друг. Сега ще ви кажа къде е проблема. Работя една мръсна работа, та там редовно ни носят дрехи втора употреба в чували, които ползваме за парцали. Естествено, преди това в склада ги минават с ножицата, а склададжийките избират най-хубавото за себе си и раздават на колегите. Както и да е. Проблема не е в това, че се краде фирмено имущество, а в това, че съм попадал на какво ли не в тия чували - кафеникави бикини, сутиени, насрани и опикани гащи, жълти подмишници на почти всички тениски и какво ли не. Че даже и дамски превръзки е имало. И всичко това накуп в един чувал, който след това се разфасова. Е, презервативи не съм намирал, но и това е достатъчно да внимавам много за подобни "стоки". Карали са ме да вземам от тия дрехи, но аз съм реално единствения във фирмата, който никога не е ползвал тия парцали като дреха. Иначе, колегите се обзаведоха - и себе си и семействата. Аз обаче се отвращавам и никой не може да ме накара да облека дреха със жълто под мишниците, стояла редом с насрани гащи, памперси и употребявани дамски превръзки. 

Редактирано от KB2640148 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че никога не може да се достигне свеж, скъп вид с дрехи втора употреба, а и ако човек има време може да намери много качествени евтини неща в магазините на бг производители.

С това не мога да се съглася.

Познавам дами, които се обличат с дрехи от магазини за втора употреба и винаги изглеждат перфектно.

Познавам и други, които се обличат с бг дрехи или пък такива от бутици, но приличат на слугини, облекли старите дрехи на господарките си...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки решава от къде да си купува дрехи и т.н . Нормално е всеки да има различно виждане за нещата.

Мойра много правилно се е изразила :) Всичко зависи от човека , има такива който се обличат с дрехи второ качество , но определено не остават не забелязани , и има и такива който се обличат с китайските боклуци от пазара и на нищо не приличат , да не говорим и качеството колко е мизерно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Секънд хенд - удоволствие с кауза
Втората употреба не е това, което беше - сега е не само модерна, но и политически коректна

Вечните мрънкачи наложиха клишето, че в България животът е втора ръка, но да се обличаш от магазините за втора употреба не е сред аргументите в полза на тяхното твърдение. Цял свят го прави. Разбирането, че „секънд хенд“-ът е за лузърите, е тотално овехтяло. Щом за вездесъщата Кари Брадшоу – шеметната героиня на Сара Джесика Паркър в „Сексът и градът“, някое запазено „Долче...“ за няколко долара е същински трофей, а италианският супермодел Мария-Карла Босконо си има доверен снабдител с „по-така“ рециклирани парцалки от пазара на Порта Портезе, защо и ние да не се зарадваме на подобни находки? Нима сме по-богати?! Или сме само по-горди?!...

Така или иначе, дрехите секънд хенд отдавна не са запазена територия за бедните, а по-скоро – на личностите с откривателски дух, за които лесното пазаруване от мола изобщо не е предизвикателство. Отделен бонус за дързостта да изровиш съкровище сред морето от безлични дрехи е фактът, че то ще ти излезе с една или две нули по-евтино от аналогични представители на съответната марка в бутиците по „Витошка“.

Но за търсачите на съкровища не цената е определяща. Сноби по душа и ценители на истински  качествените неща, те се блазнят от факта, че на етикета на тяхната примерно „МаксМара“, придобита от магазин секънд хенд, с огромен процент вероятност ще пише „Мейд ин Итали“, а не „Мейд ин Чайна“, както на тоалетите с поне трицифрени цени от фирмения бутик. Не, последните не са менте: просто са произведени във филиалите на компанията в третия свят, където това й излиза неприлично евтино, докато екземплярите от втората употреба със сигурност идват от извора. Защото тази система за предлагане на облекло за повторно използване тръгва от по-богатите държави към по-необлагодетелстваните, а не обратното. И всъщност съвсем не е задължително то да е наистина употребявано: много от дрехите акостират при нас като изостанали отделни бройки след големи сезонни разпродажби на Запад.

Още нещо особено важно за днешния почти повсеместен триумф на секънд хенда е

все по-екологичното съзнание на модерния човек

Повторното използване на ресурси е необходимо, за да бъде опазена околната среда. За производството на 1 тон текстил е нужна 10 пъти повече енергия, отколкото за производството на 1 тон стъкло, твърдят експертите, отделно пък производството на конфекция създава високо ниво на емисии на въглероден двуокис. Политически коректно е да спестим на природата част от това натоварване, така както по-рано стана „политически некоректно“ дамите да носят палта от естествени кожи. Освен това да се хвърлят луди пари за парцалетини по време на криза не е бон тон, дори ако ги имате. А като прибавим и факта, че на нас, дъщерите на Ева, те бързо ни омръзват – цените във втората употреба са си направо почти безплатна шопинг терапия. 

Веднага следва уточнението: говорим не за нелепи квартални „обекти“, събрали бивши дрехи, които е трудно да си представим, че някой някога е решил да си купи, па макар било то и преди трийсетина години... А за добрите вериги и естетските магазинчета, понякога съчетани с мини галерии за сувенири, където стоката е подбрана предимно от т.нар. „крийм“ - с други думи: кремът и черешката на тортата на секънд хенда. У нас те са много. Бърз прелет между щендерите с вещ поглед върху етикетите ще ни ориентира, че в „Хумана“ експонатите са преобладаващо от Италия, в „Мания“ - от скандинавските държави и САЩ, в „Мъпет Маг“ - от Франция и Германия, в бутиците около малките Петте кьошета – пак от Скандинавия, в „Шик-Шик“ - от къде ли не... Не всичко е цветя и рози, но най-често по-внимателното вглеждане в многотията носи резултат.

Ако държите на престижните марките, търсете най-вече италианското, което се приема за номер едно в модния свят – не е изключено да намерите дънки на цветни щампи „Роберто Кавали“, специфичния с преливащата си пъстрота трикотаж на „Мисони“, елегантни изчистени сака „Джорджо Армани“, блузи с фрапантното лого на „Версаче“. И гледайте да не подминете някои ботушки „Енцо Анджолини“, ако не знаете, че това напоследък е любимата марка на холивудските звезди.

Няколко съвета за начинаещи ловци на „Мейд ин Итали“-то, защото и тук все пак понякога се промъкват фалшификати: обикновено

на етикета от вътрешната страна на оригиналната дреха има и холограмен стикер

а върху самите листчета на етикета е поместена доста информация за артикула и производителя, каквато индустрията на фалшификатите не си дава труд да имитира. Набитото око пък само по шрифта върху вътрешните „обяснителни“ надписи и изписването на цифрите на размерите може да разпознае дали дрехата е италианска, или примерно турски клонинг.

Ако обаче търсите нещо спортно, удобно, здраво, естествено и евтино, може да заложите на скандинавските доставки – там обаче рядко ще се натъкнете на известни марки, тъй като „табеладжийството“ просто не е в културата на тези страни. 

В така наречените магазини за интелектуалци наистина често може да срещнете... истински интелектуалци и познати лица от сцената и екрана. Падащи цени с напредването на дните на седмицата или месеца след новото зареждане, „щастлив час“ с 30 или 50% намаление, бонус карти и прочее екстри могат да направят така, че в крайна сметка за 3 лева или дори за 1,50 да си купите марково палто. Но и да дадете малко повече пари за качествена дреха (най-елитните дори в съкенд хенд вариант могат да стигнат няколко десетки лева), не съжалявайте. В „Хумана“ (с девиз „От хора – за хората“) например с набраните от продажбата средства се подкрепят различни каузи и проекти в сферата на образованието, здравеопазването, съхраняването на природата в бедните и развиващи се страни. А и колкото и да е „скъпа“, придобивката ви, пак ще е по-евтина даже от намалените китайщини в моловете. И няма да я виждате върху всеки втори срещнат по улицата, защото в тези магазини всяка бройка е единствена. 

Сред най-честите доводи на противниците на обличането от втора ръка е, че такава дреха може да е попила отрицателна енергия от бившия си собственик. Ако наистина вярвате в подобни неща, защо пък за разнообразие не си представите, че той е бил щастлива, успешна, щедра и широко скроена личност?... И неговият късмет ще се прехвърли и на вас. 

И така, момичета, къде ще пазаруваме днес? 

http://fakti.bg/mnenia/91328-sekand-hend-udovolstvie-s-kauza

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.