Премини към съдържанието

60 гласували потребители

1. 1. Посещавате ли магазини за такива дрехи ?

• да, редовно и ми харесва да пазарувам от там
      20
    • да, но не често и ме е срам да пазарувам от там
      1
    • не, но нямам нищо против тези магазини
      24
    • не, категорично съм против тези магазини и дрехи
      15

Препоръчан отговор

Сред най-честите доводи на противниците на обличането от втора ръка е, че такава дреха може да е попила отрицателна енергия от бившия си собственик. Ако наистина вярвате в подобни неща, защо пък за разнообразие не си представите, че той е бил щастлива, успешна, щедра и широко скроена личност?... И неговият късмет ще се прехвърли и на вас. 

Е не мога да си представям такива работи аз.

Дали бил усмихнат - какво ме вълнува какъв е бил.

Положителна или отрицателна енергия - няма никаква разлика, ама никаква.

И в двата случая ти поемаш чужди вибрационни полета.

Зер ми малко моето нали...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бахти  , така започвам и така ще свърша

Вие не знам за какво мислите , но винаги става дума за някви парцаляци , нови , стари все парцляк, не е важно кой откъде , а защо точно оттам, и оттук възможността за избор, някои хора просто нямат избор, аз и от мола мога и там или другаде , но те не могат и само така , но е гадно, заради липсата на избор

Винтиджите  в чужбина са супер скъпи , но ни ги е гнус , баси

имам дънки манго  от втора употреба и сега да ги търся не мога да ги намеря

страшни

бахти :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз не вече всичко е толкова евтино и качествено, че няма нужда от секънд хенд,

Редактирано от Ивана (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз не вече всичко е толкова евтино и качествено, че няма нужда от секънд хенд,

Иванке!

И след редакция на поста си, пак нищо не си казала!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно, наскоро влязох в магазин за дрехи втора употреба и имаше доста добри дрехи на народни цени и в по-добро състояние от моите. Личното ми мнение е че едно химическо + домашна пералня и ще са като нови, а може и само в домашната пералня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам само едно яке от известна марка за такива дрехи. Оказа се изключително топло и ме е спасявало многократно тази зима. Иначе не съм привърженик на купуването на дрехи от тези магазини. За пердета, например, не виждам нищо лошо. Приятели си намериха страхотни неща за около 10 лева - пердето е жица (както се казва) и никой няма да познае, че не е ново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В днешно време има магазини, които предлагат отлично качество на добри цени. Естествено е въпрос на личен избор дали ще изберете втора употреба, там често може да намерите маркови и качествени дрехи, или китайските продукти на същите ниски цени. Аз предпочитам качествето, макар да не съм първи в списъка на притежателите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам една красива и невероятно елегантна дама, която е избрала (не е поради липса на средства!) да се облича само с качествени дрехи от магазините за втора употреба.

Всички се обръщат след нея - мъжете с възхищение, жените - със злоба и завист.

Човекът прави дрехата, не дрехата човека. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не ги харесвам. Предпочитам аз да имам по-скромен гардероб, отколкото да обирам на хората боклуците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да добавя - в тези магазини много често съм срещал и дрехи, които изобщо не са продавани. Просто в "нормалния" магазин са останали едивични бройки и са ги шкартирали. И макар магазина да е Секънд хенд - дрехата е нова.

Тук, във Великобритания, има много такива магазини - не са само за дрехи. Казват им "Charity shop" (Благотворителен магазин), обикновенно са към някаква фондация - за борба с рака, за съдечно-съдови заболявания ... Хората си даряват вещи, фондацията ги продава и финансира дейността си. Купувайки нещо - хем е по-евтино, хем се предполага че парите отиват за добри неща.

Примерно - British Heart Foundation

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.