Премини към съдържанието
FIGI_78

има ли хора,които виждат паранормални явления?

Препоръчан отговор

Има ли в действителност хора,на които им е дадено да виждат неща от отвъдното или други светове?

Има хора които твърдят че имат подобни дарби. Обикновено тези люде се правят че вярват поне в съществуването на свръхестествени сили, а повечето направо си се пишат набожни според местните религиозни традиции. Целта на "надарените" е да изкарват пари чрез будалкане на наивни клиентки и клиенти.

Може и да не са болни мозъци в нормалното им състояние, но да изпадат в транс под влиянието на отвари от билки предизвикващи халюцинации. В Южна Америка и до ден днешен си ги консумират подобни треви. 

Тези практики си съществуват от древността, имало си е шамани във всяко племе и са си ползвали различни открити техники за изпадане в транс. А самото вярване в задгробнен живот си е религия. Със сигурност вярата в задгробен живот се е появила многоооооо преди да е имало писменост , за да я опише някой в библия или коран. Голяма заслуга за появата на религиозните вярвания имат обаче точно болните мозъци, които спонтанно са си превъртали. Точно тия лудите, са измисляли как да се вярва и в какво да се вярва. После по-нормалните хора са преработвали идеите на откачените, та да е по-приемливо да им вярват следващите поколения. Без религия е било доста трудно да се живее, особено за по-слабите духом. 

Например, болни деца е имало винаги. И майките са се чувствали много по-спокойни да знаят, че ако се подмазват на духовете с жертвоприношения, няма да им умре някое дете. Та така, на някои човеци им върши работа да вярват, че някой се грижи за тях и ще им помогне в беда, срещу редовни молитви. Молитвите са без пари, особено ако не ходи чиляк на църква да дарява иконите и да купува свещи.

В  днешно време има достатъчно рационална  информация за явленията, които са били просто необясними преди без някаква религиозна измислица. Но въпреки това, пак си има хора които си я имат вътрешната потребност да си вярват в нещо по-така, нещо по-различно от скучната съдба на смъртен човек, който неминуемо ще умре и ще останат само кокалите отнего. Страхът от смъртта си е явно доста силен и по-слабите духом се самозалъгват с религиозни вярвания до като умрат.

А съвременните политици се правят на набожни от електорални съображения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста от хората не вземат на сериозно темата.. но като видят ще ми е много интересно как ще реагират :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако можех нямаше да ти ги предсказвам на теб а на мен

Прочети още веднъж Библията и може да те озари прозрение....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети още веднъж Библията и може да те озари прозрение....

Може и гръмотевица да го осени. Зевс ми се обади преди малко по GSM-ма, няма...не смея да пиша колко страшен глас има когато е гневен...горкото Yakuza, все едно си е направил сепуку тракайки глупости на клавиатурата. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такива хора, но те обикновено имат и някаква диагноза от дебрите на психопатологията. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм истинско доказателство, че съществуват паранормални явления, защото съм жив фантом. :yanim: Е, форумен фантом... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм истинско доказателство, че съществуват паранормални явления, защото съм жив фантом. :yanim: Е, форумен фантом... :baby:

====================

Хм, аз те виждам...

Ако си наистина фантом, сиреч паранормално явление, то тогава...при психиатъра, така ли?! :speak::yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях свидетел на едно-единствено паранормално явление свързано с духове на починали, когато бях ок. 3 годишен. А иначе всекидневно виждам, чувствам, усещам и работя професионално с парапсихични явления. Но парапсихичните явления не са паранормални явления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях свидетел на едно-единствено паранормално явление свързано с духове на починали, когато бях ок. 3 годишен. А иначе всекидневно виждам, чувствам, усещам и работя професионално с парапсихични явления. Но парапсихичните явления не са паранормални явления.

Фантазията на тригодишните, свързана с процеса на асимилация и обучение, преди да има необходимата база данни за сравнение е доста влияеща, с визуални и слухови прояви на границата на "възприемане" сякаш от истинските органи: очи, уши, нос и др. но обикновено "случките" стават в полусънно, рядко в изцяло будно състояние. Свързана е и с развитието промяната и затвърждаването на невронните връзки, което в тази възраст е особено интензивно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо общо с моя случай. Свидетелки на паранормалното явление бяха баба ми - ок.59 годишна и майка ми - ок.30 годишна. Също и една съседка - ок.45 - 50 годишна. Мене ме използваха за да проверявам какво има в другата стая - страх ги беше от явлението, нещо като полтъргайст, а според поверията на деца духовете не правели лоши неща. Случката стана във Варна, бул. "Червеноармейски" (сега - "Приморски") 131.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо общо с моя случай. Свидетелки на паранормалното явление бяха баба ми - ок.59 годишна и майка ми - ок.30 годишна. Също и една съседка - ок.45 - 50 годишна. Мене ме използваха за да проверявам какво има в другата стая - страх ги беше от явлението, нещо като полтъргайст, а според поверията на деца духовете не правели лоши неща. Случката стана във Варна, бул. "Червеноармейски" (сега - "Приморски") 131.

Специално за теб никой не се съмнява, че имаш "паранормални" способности. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дефинирам способностите си като "парапсихични". "Паранормални" е по-широко определение. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жените доста обичат да си попийват, особено когато мъжете им са на работа...Пък и по принцип фантазията на доста от тях си остава в детска фаза и когато направят някоя и друга годинка в повече(извинете маци!). Не че в много отношения, особено в икономическо да не са реалистки. Доказателство, е твърде големият процент религиозност сред представителките на нежният пол.

П.П. Също и влечението им към Мистика и Езотерика!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Патологични е по-точно да се кажа.........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих казал че ни се иска,изключително много ни се иска да има такива хора които да са свързани с паранормалното.Всеки един от нас поне веднъж си е казал "Абе ,не може да няма някой който да се свързва с духове или поне да ги вижда." А такива които са податливи към такива мисли и внушения съвсем лесно могат да бъдат подведени от необяснимо за тях преживяване .Дори в последствие да раздуят малката си случка за да привлекат вниманието на съмняващите се и за да не изглеждат глупаци в техните очи.Абсолютно съм сигурен че думите ми важат за 99% от всички интересуващи се или практикуващи окултни науки . И оставям този 1 % защото и аз като всички други смятам че може би има някаква възможност да се случи невъзможното .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих казал че ни се иска,изключително много ни се иска да има такива хора които да са свързани с паранормалното.Всеки един от нас поне веднъж си е казал "Абе ,не може да няма някой който да се свързва с духове или поне да ги вижда." А такива които са податливи към такива мисли и внушения съвсем лесно могат да бъдат подведени от необяснимо за тях преживяване .Дори в последствие да раздуят малката си случка за да привлекат вниманието на съмняващите се и за да не изглеждат глупаци в техните очи.Абсолютно съм сигурен че думите ми важат за 99% от всички интересуващи се или практикуващи окултни науки . И оставям този 1 % защото и аз като всички други смятам че може би има някаква възможност да се случи невъзможното .

Естествено е да са податливи на необясними за тях преживявания. Необясними са благодарение на изключителна тъпота, потенцирана от настоящата образователна политика(имам предвид тази провеждана от 22 години, насам). Също и на безкрайните въртележки на ТВ сапунки от хАмерикано-ЕврЕопейско-Латино и Азиатскоарабси "епос"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пиша за нещо, което съм видял. А от окултните науки се отказах през 2003-2004 г. и то от личен опит от 1981 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пиша за нещо, което съм видял. А от окултните науки се отказах през 2003-2004 г. и то от личен опит от 1981 г.

Бях свидетел на едно-единствено паранормално явление свързано с духове на починали, когато бях ок. 3 годишен

`81 тригодишен(?)

Чакайте малко! Може ли уточняване на датите, че нещо се обърках. В последователен по времевата линия ред, моля!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

`81 тригодишен(?)

Чакайте малко! Може ли уточняване на датите, че нещо се обърках. В последователен по времевата линия ред, моля!

Около 1969 г., когато бях 3 годишен, станах свидетел на паранормално явление, а от 1981 г., когато бях на 15 години, започнах да се занимавам с окултни науки. През 2004 г. се отказах от заниманията си с окултните науки: астрология, нумерология, хиромантия, френология и гледане на карти, като недостоверни псевдопсихологически "науки". В случая говорим за две различни неща: 1. за факт - паранормално явление; 2. за теория и практика - гадателски мними окултни науки. Редактирано от Светослав Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 1969 г., когато бях 3 годишен, станах свидетел на паранормално явление, а от 1981 г., когато бях на 15 години, започнах да се занимавам с окултни науки.

За "окултните науки": "окултно" е несъвместимо с "наука", така че понятието "окултна наука" е лишено от всякакъв смисъл. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 1969 г., когато бях 3 годишен, станах свидетел на паранормално явление, а от 1981 г., когато бях на 15 години, започнах да се занимавам с окултни науки. През 2004 г. се отказах от заниманията си с окултните науки: астрология, нумерология, хиромантия, френология и гледане на карти, като недостоверни псевдопсихологически "науки". В случая говорим за две различни неща: 1. за факт - паранормално явление; 2. за теория и практика - гадателски мними окултни науки.

gothicrock,

Обясни ми, според психологията, защо, например - ти, четеш нещо и се правиш, че все едно не си го чел или видял? И това не ти е за първи път - да ти покажа ли, преди няколко месеца, къде го направи, а аз нарочно си замълчах?

И така, отговори ми - писах ли преди малко за окултните науки, че са гадателски мними псевдопсихологически "науки" или не писах?

Редактирано от Светослав Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:baby: Много обичаам такива теми, винаги ме карат да е усмихвам :cool: А, по темата конкретно идея си нямам, а не ме и интересува.., аз с живите не мога да се оправя, пък и в света на духовете да се бутам, много шъ ми дойде :yanim:
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:yanim: Много обичаам такива теми, винаги ме карат да е усмихвам :baby:

А, по темата конкретно идея си нямам, а не ме и интересува.., аз с живите не мога да се оправя, пък и в света на духовете да се бутам, много шъ ми дойде :yanim:

Малко пиеш....... :cool:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко пиеш....... :yanim:

Аз като се напия, започвам да гоня невидимата муха около носа си :cool: Алкохолът увеличава популацията на мухите, това сочи личния ми опит :baby:
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като се напия, започвам да гоня невидимата муха около носа си :cool: Алкохолът увеличава популацията на мухите, това сочи личния ми опит :baby:

Това си е баш паранормално :yanim:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.