Премини към съдържанието
Evoluti0n

Windows XP Professional x64 VS Windows 7 Ultimate x64

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже играя една стара игра MuOnline и на седмицата се бъгва и ползва към 60% от процесора ми дори и температурата дига. Искам да мина към Windows XP Professional x64.

Характеристики

# Процесор - Intel® Pentium® Dual-Core E6600 @ 3.06 GHz L2 - 2MB

# Рам памет - Transcend 2x2 = 4GB DDR3 1333Mhz Ram Dimm

# Твърд диск - Western Digital Caviar Green 640GB 64MB Cache

# Видео Карта - GeForce GTS 250 @ 1 GB DDR3 256 Bit

100% XP-то ще ми върви по-бързо и няма да се бъгва заради играта. Но все моля, да оставите и вашите мнения.

Редактирано от Eneki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

100% XP-то ще ми върви по-бързо и няма да се бъгва ...

Не мисля... Сега си с XP, нали? Аз бих си останал с него. Виж там какво друго можеш да направиш, като почистване, дефрагментиране и т.н.

За Windows XP Professional x64 виж дали ще имаш всички необходими драйвери, особено ако имаш и допълнителен хардуер, като принтер, скенер, тунер и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не бих минал към XP-то. Имам лоши спомени от x64 и за нищо на света на бих го препоръчал. Скастриха ме тук в една тема, че имало два вида x64 на XP, но пак не бих си и помислил да го направя. Ако ще минаваш към XP и няма как да те разубедим, то поне да е x86. Ще ползваш около 3 GB RAM, вярно, но и не виждам и да я напълниш скоро. Стой си на 7-цата х64.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо да оставам с Windows 7 като ми се бъгва заради играта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows XP Professional x64 никак не е лош, стига да имаше всички драйвери за него... От гледна точка заради паметта, нито нещо ще спечелиш, нито пък губиш нещо от това да си на х86 ОС. Да бе с 6,8 и т.н. рам, разбирам да има смисъл от х64, но не и в твоя случай. п.п. Иначе си с относително мощен компютър, не операционната система е виновна. С каквато и да си, не би трябвало да имаш проблеми. Та така... Не търси причина в операционната система, другаде е.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Играта пуснал ли си я в Competability Mode? Инсталираното копие на Win 7 чисто ли е или е бърникана бозичка? Пробвано ли е с друг реализ на играта? Аз разбрах, че ти се бъгва играта, но не виждам да е практично да се връщаш към XP.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да не се окаже, че е от драйверите или нещо софтуерно? Инсталирал ли си последния DirectX и най-новите драйвери за видеокартата? Пробвал ли си как върви в режим на Съвместимост? Десен бутон на иконата, Свойства, Съвместимост, Стартирай тази програма с режим на съвместимост с: и пробвай различни опции. А, quickJO ме изпревари с няколко секунди. :blink:

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам драйвери за Windows XP x64.

Ето -> http://www.foxconnsupport.com/download.aspx?models=en-us0000483&category=C000000001&series=en-us0000002&keywords=&sort=Drivers

Вие не разбрахте ли че тази игра е стара и се бъгва на седмицата. Тази игра не е единствената която го прави. Иначе нямам никакви проблеми с седмицата.

Competability Mode = Windows XP SP2,SP3 същият ефект.

7-цата е чиста като момина сълза. Не мога да понасям некви гадни пипани windows-и.

Друг релийз на играта няма които да не ми бъгва 7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В такъв случай- минавай на XP, но задължително сподели впечатленията си после....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам драйвери за Windows XP x64.

Ето -> http://www.foxconnsu...s=&sort=Drivers

Вие не разбрахте ли че тази игра е стара и се бъгва на седмицата. Тази игра не е единствената която го прави. Иначе нямам никакви проблеми с седмицата.

Competability Mode = Windows XP SP2,SP3 същият ефект.

7-цата е чиста като момина сълза. Не мога да понасям некви гадни пипани windows-и.

Друг релийз на играта няма които да не ми бъгва 7-цата.

Да знаем, че MuOnline е много стара игра и правеше проблеми с Windows 7, но Windows 7 е вече на 2 години ( ако не ме лъже паметта, забравих вече ) и за повечето му-та са пуснати пачове точно да оправят проблемите свързани с Windows 7. Сега не знам за тебе, но лично аз имам приятели, и си играят на Windows 7 Му-то без да ги притеснява нищо .. ( поне за сега Публикувано изображение ) Но все пак ако се решил да минаваш на Windows XP, слагай 32(86) битовата версия и няма да имаш проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо ми е 32 битова версия. Като ми трябва x64...

Хубаво. Вече разбрахме какво желаеш като продукт. Сега въпроса е какво искаш като услуга? Да дойдем лично в дома ти и да инсталираме желаната ОС?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо ми е 32 битова версия. Като ми трябва x64...

Защото Windows XP x64 за разлика от x32 работи много по-зле .. А и при Вас няма толкова голяма необходимост от x64 битова ОС ..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво. Вече разбрахме какво желаеш като продукт. Сега въпроса е какво искаш като услуга? Да дойдем лично в дома ти и да инсталираме желаната ОС?

Хахах не благодаря сам се справям чудесно.

Защото Windows XP x64 за разлика от x32 работи много по-зле .. А и при Вас няма толкова голяма необходимост от x64 битова ОС ..

И защо мислиш така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хахах не благодаря сам се справям чудесно.

И защо мислиш така?

От опит, а и от приятели .. но щом сте решили да слагате 64 бита .. сложете го ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Извинявам се че може би ще повторя някой (не съм чел всички коментари). Стой си с 7-цата но пускай играта на compatibility mode XP и всичко ще ти е по-добре. Драйверите за 64 бит за XP са рядкост. Като човек който се е мъчил с XP 64 (a съм и скромен и имам известни понятия) мога да кажа че ако само играта ти е проблема я прекарай през compatibility mode-а аз така дори играх duke nukem :) скоро :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш свободно дисково място, бих препоръчал да си направиш копие на системния дял с програма от рода на Acronis True Image преди да инсталираш, каквото и да било. Така с инвестиция на около час и няколко ГБ място ще си осигуриш бързо и лесно връщане към "чистата като момина сълза 7-ца", в случай че решиш, че не си струва да се занимаваш с ХР. Що се отнася до 64-битовата версия на ХР не я препоръчвам за игри, поради проблеми със съвместимостта. По-добре заложи на класиката Windows XP Pro SP3 32-bit и играй...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто, когато е създаван XP, не е имало х64 архитектура. Windows XP х64 е едно недоносче, допълнителна извънкласна разработка, която не работи добре и създава проблеми. Има изписано достатъчно във нета защо и как. В никакъв случай не ти я препоръчвам и те съветвам да си сложиш 32 битовият вариант, щом държиш на XP. Ще имаш достъп до по-малко РАМ (около 3 GB), но ти и тези 3 GB няма да ги напълниш! Няма да усетиш липсата, а с един XP SP3 ще ползваш оптимално тази 10 годишна операционна система. Също така, отново от личен опит, x64 има проблем с приложенията за x32. По-голямата част работят добре, но има и проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто, когато е създаван XP, не е имало х64 архитектура. Windows XP х64 е едно недоносче, допълнителна извънкласна разработка, която не работи добре и създава проблеми. Има изписано достатъчно във нета защо и как. В никакъв случай не ти я препоръчвам и те съветвам да си сложиш 32 битовият вариант, щом държиш на XP. Ще имаш достъп до по-малко РАМ (около 3 GB), но ти и тези 3 GB няма да ги напълниш! Няма да усетиш липсата, а с един XP SP3 ще ползваш оптимално тази 10 годишна операционна система. Също така, отново от личен опит, x64 има проблем с приложенията за x32. По-голямата част работят добре, но има и проблеми.

Подкрепям те напълни, но от личен опит мога да твърдя, че на х64 не работят повечето програми, докато на х32 бачка всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добрe с XP x64! :whist:

Напълно вярно, при това от M$ още си я поддържат най-редовно примери: Security Update for Windows XP x64 Edition (KB2507938) FREE Release Date: 7/11/2011; Security Update for Windows XP x64 Edition (KB2555917) FREE Release Date: 7/11/2011

П.П. и тъй нататък, надолу или нагоре по спиралата на времето...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложих 32 битова версия и понякога леко забива защо така ? изтеглих най-новите chipset drivers..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложих 32 битова версия и понякога леко забива защо така ?

изтеглих най-новите chipset drivers..

Колко бита ти поддържа процесора? 32 или 64??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колко бита ти поддържа процесора? 32 или 64??

Това какво общо има, след като е сложил 32-битова система? Нали си наясно, че всички процесори поддържат 32 бита, а от 3 години може би всички поддържат и 64. Ако беше опитал да сложил 64 bit система на 32 bit архитектура просто нямаше да стане. Така че във всички случай отпада значението на това с каква архитектура му е процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.