Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес ми се наложи да си сменя вентилатора на захранването . Сглобих компютъра и го пуснах стига до надписа "Windows XP" лоадъра и всичко добре , но след това ми показа Синият екран на смъртта и UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME (ако трябва снимка ще направя).Компютъра е стоял цял ден изключен , и накрая ми се изплъзна единия от кабелите на CD-то, но го пъхнах пак. Кое може да пречинява това. Пробвах и run in safe mode , но пак същата работа.Извинявам се ако не съм уцелил раздела или не съм до пояснил нещо.

Редактирано от tanas4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес ми се наложи да си сменя вентилатора на захранването . Сглобих компютъра и го пуснах стига до надписа "Windows XP" лоадъра и всичко добре , но след това ми показа Синият екран на смъртта и UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME (ако трябва снимка ще направя).Компютъра е стоял цял ден изключен , и накрая ми се изплъзна единия от кабелите на CD-то, но го пъхнах пак. Кое може да пречинява това. Пробвах и run in safe mode , но пак същата работа.Извинявам се ако не съм уцелил раздела или не съм до пояснил нещо.

Проверете, дали случайно не се е измъкнал кабела на хартдиска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Решението на UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME проблем при XP е следното: - Рестартирайте компютъра и заредете от инсталационното CD на Windows XP - Трябва да влезете в Recovery Console. Това май беше с "R" при първото питане - От командният ред стартирате "chkdsk /p" (Пред символа черта "/" има поне един интервал. Кавичките не се пишат) - Изчаквате търпеливо и след това рестартирате. В 95% от случайте всичко си е наред и компютъра работи без проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Една приятелка има същият проблем. Искам да попитам с всеки диск ли ще може да се провери за липсващи/повредени файлове или трябва да е точно с това копие, което е инсталирано на компютъра? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Една приятелка има същият проблем. Искам да попитам с всеки диск ли ще може да се провери за липсващи/повредени файлове или трябва да е точно с това копие, което е инсталирано на компютъра? Благодаря предварително!

Chkdsk (Chkdsk.exe) е командa-инструмент за проверка на обхвата на проблемите. Инструментът цели да поправи това, което открие. Например Chkdsk може да разреши проблеми, свързани с лоши сектори, изгубени клъстъри, свързани файлове или грешки в директории.

1. Chkdsk е инструмент който е създаден с цел да проверява за и да отстранява грешки по файловата система, той не заменя липсващи и не поправя повредени файлове. За това има друг инструмент който се нарича sfc.

2. Рековери конзолата може да бъде пусната от всеки диск на XP. Има и други начини да се направи chkdsk, когато операционната система не зарежда.

Редактирано от masterking* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.