Премини към съдържанието
Trichocephalus

Самоделни бомби избухнаха пред сгради на РЗС и ДСБ

Препоръчан отговор

Два взрива са избухнали тази нощ в София. Бомбите са били поставени пред централата на партия „Ред, законност и справедливост“ на бул. „Дондуков“ 15 и клуб на „Демократи за силна България“ на бул. „Сливница“ 18. Това съобщи директорът на СДВР комисар Валери Йорданов, цитиран от радио „Фокус“.

Публикувано изображение

Екплозията пред офиса на РЗС е станала около 3.58 минути. При нея е използвано около 150 гр. взривното вещество.

Двадесет минути по-късно избухва самоделка и пред централата на ДСБ. При инцидентите няма пострадали.

Има нанесени материални щети – счупени стъкла и витрини.

„Това е груба провокация срещу демокрацията и сигурността на българските граждани“, коментира взривът лидерът на РЗС Яне Янев, цитиран от агенция „Фокус“. Това, което прави впечатление е, че взривът пред Галерия и сегашният взрив се случват точно преди поредния доклад, каза лидерът на РЗС.

„Количеството взривното вещество използвано за взривовете пред централите на РЗС и ДСБ в столицата не е голямо, но не е и малко“, заяви пред Радио „Фокус“ Иван Бояджиев експерт по сигурността в Столичната община. По думите му, взривното вещество с количество 150 грама може да вдигне във въздуха една лека кола.

Ако е имало хора наоколо, е можело някой да пострада жестоко. От друга страна е избран час, когато няма хора по улиците и това навежда на мисълта, че това е чиста провокация.

По думите – целта явно е била да няма жертви, а да се вдигне гюрюлтия, за да се постигнат цели, които никоя политика не може да оправдае. Според Иван Бояджиев няма връзка с днешните взривове и този от преди няколко месеца пред издателството на вестник Галерия.

dnevnik.bg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато усетят, че стават все по-незабележими започват да вдигат сами шум около себе си, за да привлекат внимание. Смешници !

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опасни смешници... Ами ако въпреки часа е имало хора наоколо - горещо е и мнозина предпочитат разходките по хладина.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опасни смешници...

Ами ако въпреки часа е имало хора наоколо - горещо е и мнозина предпочитат разходките по хладина.

Нали гледат иззад ъгъла.

Да не мислиш, че ги взривяват от Карибите по телефона ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали гледат иззад ъгъла.

Да не мислиш, че ги взривяват от Карибите по телефона ?

Откъде да знам как ги взривяват?! :cool:

Редактирано от Moira (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми се вяра целта да е само привличане на внимание ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще видим как ще се развият нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е каква да е... Целта е или тази, или дискредитиране на правителството - видите ли как се потъпкват демократичните ценности и се мачка опозицията...

Сложили някакви козметични взривове, колкото да вдигнат пушилка... Явно не са искали нищо по-сериозно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е каква да е... Целта е или тази, или дискредитиране на правителството - видите ли как се потъпкват демократичните ценности и се мачка опозицията...

Сложили някакви козметични взривове, колкото да вдигнат пушилка... Явно не са искали нищо по-сериозно.

Значи - две тук две цели станаха :

1.)привличане на внимание върху двете партии

2.)дискредитиране на правителството точно преди вота на недоверие, който се иска точно за несправяне с вътрешната сигурност.

Още ? :baby:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато усетят, че стават все по-незабележими започват да вдигат сами шум около себе си, за да привлекат внимание.

Смешници !

Дали?! :baby:

Правителството достатъчно се е дискредитирало само, че да трябва някой друг да му помага. :help:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правителството достатъчно се е дискредитирало само, че да трябва някой друг да му помага. :sobbing:

И все пак са по-малката злина от двете.Ония лешпери от РЗС и СДС и сие са се компрометирали и затова засега ГЕРБ нямат реална алтернатива. :biggrin:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И все пак са по-малката злина от двете.Ония лешпери от РЗС и СДС и сие са се компрометирали и затова засега ГЕРБ нямат реална алтернатива. :biggrin:

не знам дали има или няма алтернатива, но - замислете се за следното :

Предишният публичен взрив , пред в-к "Галерия" остана неразкрит .....

Нито се потвърдиха подозренията, че РЗС само си е заложило взрива ( а ако беше така първи от ГРЕБ щяха да викнат "Ура") , нито пък се намери извършителя.

Абе, ние къде живеем , че гърмят бомни по улиците -пред вестници и партийни офиси ? И на всичкото отгоре няма виновни, няма поръчители, няма извършители.Нищо няма.

Само едни бомбички се взривяват тук-там от време на време и на никого не му пука.

Какво следва - да взривят купола на "Света Неделя" ли ?!

( или май това го бяха правили едно време )

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И все пак са по-малката злина от двете.Ония лешпери от РЗС и СДС и сие са се компрометирали и затова засега ГЕРБ нямат реална алтернатива. :sobbing:

Като се има предвид миналото на Бойко Борисов, не съм убеден, че това е така. И в какво ГЕРБ няма реална алтернатива? При кое друго правителство е имало такова намаляване на заплати и безработица, а? :biggrin:

Пък и има вариант, тези бомби да са сложени за сплашване. :sobbing:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво следва - да взривят купола на "Света Неделя" ли ?!

( или май това го бяха правили едно време )

Ми те само това могат да правят....Винаги са били терористи.....

Пък и има вариант, тези бомби да са сложени за сплашване. :biggrin:

На умрял, нож ли да вадят? Кой се плаши от Костов и Яне?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Два взрива са избухнали тази нощ в София. Бомбите са били поставени пред централата на партия „Ред, законност и справедливост" на бул. „Дондуков" 15 и клуб на „Демократи за силна България" на бул. „Сливница" 18. Това съобщи директорът на СДВР комисар Валери Йорданов, цитиран от радио „Фокус".

Експлозията пред офиса на РЗС е станала около 3.58 минути(?) . При нея е използвано около 150 гр. взривното вещество.

Двадесет минути по-късно избухва самоделка и пред централата на ДСБ. При инцидентите няма пострадали.

Има нанесени материални щети – счупени стъкла и витрини.

„Това е груба провокация срещу демокрацията и сигурността на българските граждани", коментира взривът лидерът на РЗС Яне Янев, цитиран от агенция „Фокус". Това, което прави впечатление е, че взривът пред Галерия и сегашният взрив се случват точно преди поредния доклад, каза лидерът на РЗС.

„Количеството на взривното вещество използвано за взривовете пред централите на РЗС и ДСБ в столицата не е голямо, но не е и малко", заяви пред Радио „Фокус" Иван Бояджиев експерт по сигурността в Столичната община. По думите му, взривното вещество с количество 150 грама може да вдигне във въздуха една лека кола.

Ако е имало хора наоколо, е можело някой да пострада жестоко. От друга страна е избран час, когато няма хора по улиците и това навежда на мисълта, че това е чиста провокация.

По думите – целта явно е била да няма жертви, а да се вдигне гюрюлтия, за да се постигнат цели, които никоя политика не може да оправдае. Според Иван Бояджиев няма връзка с днешните взривове и този от преди няколко месеца пред издателството на вестник Галерия.

dnevnik.bg

Сега питам: Аз ли да седна да им оправя поне правописните, ако не и по-грубите грешки на "кракосписците" от "Дневник"? Каква е тази "гюрюлтия", също и какво е това членуване, ((къде е батко бе Слави...опаа(!)), къде са редакторите? Има и още някои и друг препинателен знак липсващ или поставен не където трябва...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно поназнайват това-онова. :down:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно поназнайват това-онова. :down:

Може Яне сам да си е заложил взривовете!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чак такъв идиот не е. :down:

Това подлежи на доказване :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чак такъв идиот не е. :down:

Точно защото е хитрец, пък и доста загуби популярност. с този п*далски глас нещо публиката му почна да ходи за гъби...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Станимир Флоров: Да не съм Хорейшио Кейн!

Времето между взривoвете отговаря на придвижване на един и същ извършител

Взривовете пред офисите на РЗС и ДСБ са с цел сплашване. Това обяви директорът на ГДБОП Станимир Флоров на пресконференция в столичното 7-о РПУ по повод снощните взривове пред централата на РЗС и офис на ДСБ в квартал “Илинден”.

Флоров посочи, че и двата взрива са с около 150 грама тротилов еквивалент.

Времето между взрива отговаря на евентуалното придвижване на един и същ извършител, обясни Флоров. Според него, все още не може да се даде подробна информация. По двата случая работят съвместни екипи на столичната дирекция и ГДБОП. Разследващите работят по няколко версии и се прави всичко възможно, за да се изяснят обстоятелствата.

Шефът на ГДБОП поясни, че и двата взрива са активирани със запалка или кибрит. Той предупреди, че при подобни случаи обаче може да станат непредвидими неща и сериозно да пострадат случайни минувачи.

Способите за направата на взривните устройства са същите, като бомбата, заложена пред редакцията на в-к „Галерия" преди няколко месеца.

Станимир Флоров пък предупреди, че разкриването на тези престъпления отнема време и не става толкова бързо и лесно, както е във филмите с Хорейшио Кейн "От местопрестъплението".

БЛИЦ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-измислени и нагласени "атентати" няма просто... И как все на яневците им се случва бе :) Предишния път, като взривиха Галерия, Патрашкова сияеше от щастие по интервютата, все едно е ударила шестица от тотото. Нагласена, направена, нахилена, айде някой пък да може да ме убеди, че не се кефеше като за световно... :cool: И пак беше преди някакъв си доклад... Сега същата работа. Какво сплашване? Ако действително някой иска да сплаши хора от РЗС и ДСБ, ще го прави ли по този публичен начин? Има си много по-дискретни такива... Това е направено точно за да се метне кал отново по правителството. Не че ги защитавам, напротив. Но като гледам каква е алтернативата, лошо ми става. Червено-турските некадърни и алчни хиени, мавъра Костов, куклата Яне и човекът с аграрно-селскостопанския прякор, стоящ зад него... И тази сган по всякакъв начин драпа за кокала, без изобщо да се интересуват, че точно по този начин вредят на страната. Ама дреме им на тях...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е направено точно за да се метне кал отново по правителството. Не че ги защитавам, напротив. Но като гледам каква е алтернативата, лошо ми става.

Всеки друг на власт е в пъти по-добра алтернатива.

А и въпросните бомби все отиват там, където се говорят неприятни неща за правителството. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки друг на власт е в пъти по-добра алтернатива.

А и въпросните бомби все отиват там, където се говорят неприятни неща за правителството. :cool:

Видяхме ги тези алтернативи... Няма нужда. И можеш ли да ми обясниш какво печели правителството от тези бомби, че нещо не ми е ясно... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пък и има вариант, тези бомби да са сложени за сплашване. :cool:

Какво сплашване? Ако действително някой иска да сплаши хора от РЗС и ДСБ, ще го прави ли по този публичен начин?

Че е сплашване - сплашване си е.

Ама и че според мен бъркате кой е целта на сплашването - бъркате :)

До тук имаме 3 "политически бомби" - пред "Галерия" и днешните две.И трите избухнаха през нощта, без жертви, с малко количество взривно вещество.....

Я си представете следващата да е по-голяма и да избухне в оживен час я на метро-станция, я на някой стадион, я в някое кино, театър и т.н. ?

Какъв ще бъде отзвукът у нас и в Европа от една такава бомба ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.