Премини към съдържанието
kichuka

Underclock на Netbook ACER ZG5

Препоръчан отговор

Имам нетбук AOA 150-bw (ACER ZG5), който доста загрява. Сменях термопастата, почистих го но в покой си държи 60градуса. Интересува ме с каква програма мога да намаля леко честотите на процесора, с надеждата да се охлади малко и дали ще има ефект. Биоса е кодиран и не мога да вляза в него, за това ми трябва програма за да го underclock-на през windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да прбваш със клок ген , но не съм сигурен дали ще стане. Но това е само софтуерно иначе с друго не мога да ти помогна.

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Crystal CPUID

Може да пробваш първо само да сваляш напрежение докато е стабилен на Макс честота, така ще намалиш температурите без да губиш производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Crystal CPUID

Може да пробваш първо само да сваляш напрежение докато е стабилен на Макс честота, така ще намалиш температурите без да губиш производителност.

Пробвах, но не става. Не го бях ползвал с месеци. Днес под сърфиране във фейсбук, при включен торент и скайп беше 60+ градуса.

Не мога ли някак си да отключа този биос? Изобщо не може да се влезне в биоса. Единствената опция с отделен клавиш е Boot Menu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах, но не става. Не го бях ползвал с месеци. Днес под сърфиране във фейсбук, при включен торент и скайп беше 60+ градуса.

Не мога ли някак си да отключа този биос? Изобщо не може да се влезне в биоса. Единствената опция с отделен клавиш е Boot Menu.

Извинявам се, че се отклонявам от темата, но вие или някой друг ли е заключил биос-а или сам се е заключил. мисля, че за отключване има сервизна парола ( не я знам каква е ), но ако го отнесете в сервиз на пройзводителя и удостоверите с документи, че е ваш ще ви откл'чат биос-а с въпросната парола. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Купих го преди 2-3 години от технополис. Паролата предполагам е от производителя, защото никога не съм имал достъп до биос. В сервиз не ми се носи поради ред лични причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако пазите документацията при покупката или упътването за употреба, проверете в него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Фабрично ZG5 няма сложена парола на биоса, а и от там не може да се променя честотата процесора..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С XP съм ,но сега ще го включа да видя дали има такава опция. Благодаря за информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваля до 5-6 градуса при 70% и удължава времето на батерия с около 25 минути при 50%. И в една друга тема те попитах защо се мъчиш с ХР ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е на тая машинка windows 7 не, че не върви добре, но намаля производителността видимо. На PC-то съм с XPx64 , но ще слагам пак х86. Играя само стари игри и то рядко, а на windows 7 ми правят проблеми. Не знам криви версии ли свалям на 7-цата (нямам лицензиран ) , но не ми върви толкова гладко като XP-то. А по темата- току що пробвах и я няма тази опция на XP-то. Влязох в същото меню, но няма опция за контрол на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кофти за теб че я няма опцията. Колкото до 7 , "купи си" чисто не пипано копие от За......... абе знаеш от къде. Няма нещо което да не тръгва на 7мицата въпрос на настройки, махаш шарениите и оставяш само важните неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Слага ми го близък, който доста време се занимава с компютри и разбира доста, но на мен пак не ми хареса. И с два уиндолса съм бил, но не ми е много удобно. Точно от там си купувам всеки път, но вече обясних... не знам може би е въпрос на нагласа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.