Премини към съдържанието
axeii1

Как да инсталирам XAMPP на Linux

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам как мога да преместя файла гз във /опт папката и как да го резархивирам във /опт папката защото като тругна да го резахтивирам ми дава еррор че нямам достъп до тази папка помня че се пишеше нещо през конзолата ама не помна какво ако може да ми обесните ще съм ви много благодарен :clap: xampp-linux-1.6.6.tar.gz ето така се казва файла :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам как мога да преместя файла гз във /опт папката и как да го резархивирам във /опт папката защото като тругна да го резахтивирам ми дава еррор че нямам достъп до тази папка помня че се пишеше нещо през конзолата ама не помна какво ако може да ми обесните ще съм ви много благодарен :clap: xampp-linux-1.6.6.tar.gz ето така се казва файла :ph34r:

зависи от дистрибуцията, но най-общо трябва да си root т.е. или

cd /opt
     sudo tar xzvf /path/to/xampp-linux-1.6.6.tar.gz

или

su -
     cd /opt
     tar xzvf /path/to/xampp-linux-1.6.6.tar.gz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам как мога да преместя файла гз във /опт папката и как да го резархивирам във /опт папката защото като тругна да го резахтивирам ми дава еррор че нямам достъп до тази папка помня че се пишеше нещо през конзолата ама не помна какво ако може да ми обесните ще съм ви много благодарен ;) xampp-linux-1.6.6.tar.gz ето така се казва файла ;)

защо по - дяволите ти е XAMPP за линукс??? повечето дистрибуции си има готов LAMP пакет, най - вече дебиан и убунту. а и наскоро четох статия в кяото не се препоръчва XAMPP да се слага на линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой да ми каже в коя директория са потребителските файлове при XAMPP. До сега съм ползвал "apache2triad " под Windows , и потребителските файлове бяха в htdocs . В XAMPP когато поставя моите файлове в htdocs не мога да ги видя и ползвам.Преминах на XAMPP защото преминах от OS Windows на OS LINUX, а apache2triad не потдържа OS LINUX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

/opt/lampp/htdocs/

В конзолата (терминала) напиши

sudo chmod 777 -R /opt/lampp/htdocs/
    или

su root
    chmod 777 -R /opt/lampp/htdocs/
    Редактирано от SK0RP10N (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

/opt/lampp/htdocs/

В конзолата (терминала) напиши

sudo chmod 777 -R /opt/lampp/htdocs/
    или

su root
     chmod 777 -R /opt/lampp/htdocs/
    ??? Това е толкова antisecure че няма на къде. Потребителя като който се стартива апаш трябва да има права да чете файлове ® и да чете директории и да може да отива в тях (rx)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитвам се да инсталирам http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=48319 на Debian пробвах и на Opensuse, но нещо не ми се получава някой ако може да помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитвам се да инсталирам http://www.kaldata.c...atid=1&id=48319 на Debian пробвах и на Opensuse, но нещо не ми се получава някой ако може да помогне

1. да бяхте уцелили раздела, има си специален за линукс

2. за чий ви е да инсталирате xampp след като има всичките му елементи като стандартни услуги/програми в ОС?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.сваляш си xampp от тук

2.логваш се като root, в папката в която си свалил xampp-а изпълняваш следната команда :

tar xvfz xampp-linux-1.7.4.tar.gz -C /opt

3.Щом приключи екстракцията на tar архива, пишеш следното :

cd /opt/lampp/

lampp start

4.Ако имаш стартиран apache, изпълни следното /etc/init.d/apache2 stop

5.Отваряш Mozilla, Internet Explorer или който браузър ползваш и пишеш http://ip-то на debian-на

това е като цяло за xampp.

Редактирано от cynep (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.сваляш си xampp от тук

2.логваш се като root, в папката в която си свалил xampp-а изпълняваш следната команда :

tar xvfz xampp-linux-1.7.4.tar.gz -C /opt

3.Щом приключи екстракцията на tar архива, пишеш следното :

cd /opt/lampp/

lampp start

4.Ако имаш стартиран apache, изпълни следното /etc/init.d/apache2 stop

5.Отваряш Mozilla, Internet Explorer или който браузър ползваш и пишеш http://ip-то на debian-на

това е като цяло за xampp.

Това е най-нерзумната идея, давана някога!!!!!!!!!!!!!!!

apt-get install apache2 php mysql-server
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той пита нещо конкретно, не е питал за apache-php-mysql

А xampp какво е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човека пита за xampp, какво точим локуми пак ? Ок, разбирам, наистина apache2 + php5 + mysql е по-добре, но той си пита за xampp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човека пита за xampp, какво точим локуми пак ? Ок, разбирам, наистина apache2 + php5 + mysql е по-добре, но той си пита за xampp.

ТОва е ЕДНО И СЪЩО!!! И локумите не ги точа аз. И това не е начина да се правят нещата в линукс!
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....

B Debian (и производните му) става чрез терминала/конзола/комaнден интерпретатор или каквото там го наричате на български. Пишете вътре:

sudo apt-get install lamp-server^

съгласявате се с всички поставени въпроси и според скоростта на връзката ви в рамките на 2-3минути имате среда за разраборка на PHP сценарии.

Xampp е нонсенс в Linux, то и в Windows тоже, ама нейсе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"С помощта на тази програма можете лесно и бързо да симулирате сървър на домашния си компютър без да се налага да инсталирате множество приложения. Също така няма да се налага да правите сложни конфигурации и настройки като това приложение ще го направи вместо вас." Линукс щом има всичко нужно, ще е ли по лесно за конфигурация от xampp за начинаещия потребител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"С помощта на тази програма можете лесно и бързо да симулирате сървър на домашния си компютър без да се налага да инсталирате множество приложения. Също така няма да се налага да правите сложни конфигурации и настройки като това приложение ще го направи вместо вас."

Линукс щом има всичко нужно, ще е ли по лесно за конфигурация от xampp за начинаещия потребител?

Да, защото в противен случай потребителя просто пренася маниера си на работа от Windows в Linux, което е порочна практика, защото често даже и не знае за командната линия или ако знае го е страх да я ползва. А без нея нещата или са усложнени или невъзможни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"С помощта на тази програма можете лесно и бързо да симулирате сървър на домашния си компютър без да се налага да инсталирате множество приложения. Също така няма да се налага да правите сложни конфигурации и настройки като това приложение ще го направи вместо вас."

Линукс щом има всичко нужно, ще е ли по лесно за конфигурация от xampp за начинаещия потребител?

Толкова ли е трудно да се извика конзола?

Да се копира команда на готово в конзолата - sudo apt-get install lamp-server^ ?

Да се съгласим с отговор, чрез клавиш Y и да изчакаме 2 мин инсталация?

А после да отворим каталог /var/www и там да сложим php.файловете?

След което да извикаме браузър с адрес localhost/file.php?

и да се наслаждаваме на живота, вместо да си обременяваме живота с умотворенията на разни псевдорабирачи за xampp?

E не! Нали същото в Windows става kaто си направим автоклизма с разни измишльотини, пък били те и по име xampp!

post-3366-0-80060100-1314293198_thumb.pn

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Макар и създаването на страници да ми е хоби, ми харесва да чета и прилагам наученото. По този начин получих и информация за средата за разработка на сайтове joomla. Използвам домашната мрежа за моите опити, единият лаптоп е сървър а от другият го достъпвам (прочетох, че така е по-добре за по-реалистичното държане на сайта). Лаптопа на който е вдигнат сървъра е НР530 с инсталиран на чисто ГНУ/Линукс Ubuntu 10.04LTS и XAMPP 1.7.3 (с версия 1.7.4 на XAMPP на можах да се справя). Всичко си вървеше идеално до вчера. Изведнъж XAMPP отказа да стартира MySQL, а с него и joomla. Доста форуми изчетох, и нашенски и чужди, но без резултат, не се стартира, макар и да ми пише в контролният панел че е активирана.

post-290339-0-91307700-1321024031_thumb.

След това пробвах и по този начин (прочетен в един форум):

• Open a terminal.
    • Once the terminal has loaded, type “sudo chown -hR root /opt/lampp“. (Note: replace /opt/lampp with the XAMPP install director(y.
    • (Update from comment #7, untested) Type “sudo chmod -R 777 /opt/lampp“.
    • Restart XAMPP with “sudo /opt/lampp/lampp restart“.
    • Exit the terminal (right-hand corner X or type exit).
    Резултат отново никакъв! Ето скрийншот от терминала:

post-290339-0-09231800-1321023239_thumb.

След, като не се получи пробвах и този метод (разбира се навсякъде 1.7.1 е заместено с 1.7.3):

• Re-download the LAMPP package from http://www.apachefriends.org/. (wget http://downloads.sou...ux-1.7.1.tar.gz -O /tmp/xampp-linux-1.7.1.tar.gz)
    • Navigate to /opt/lampp/htdocs (or where-ever you store your documents) and back it up to another location. (mkdir /tmp/htdocs followed by cp -r /opt/lampp/htdocs/*/tmp/htdocs/)
    • (optional) Also back up the configuration directory and the phpmyadmin configuration (mkdir /tmp/etc followed by cp -r /opt/lampp/etc/*/tmp/etc/ followed by cp /opt/lampp/phpmyadmin/config.inc.php /tmp/)
    • Delete the entire LAMPP tree (sudo rm -rf /opt/lampp)
    • Re-extract the LAMPP tree from root (tar xvfz /tmp/xampp-linux-1.7.1.tar.gz -C /opt)
    • Restore htdocs folder to /opt/lampp (sudo cp -r /tmp/htdocs/* /opt/lampp/htdocs/)
    • (optional) Restore configuration folder and phpmyadmin config (sudo cp -r /tmp/etc/* /opt/lampp/etc/ followed by sudo cp /tmp/config.inc.php /opt/lampp/phpmyadmin/config.inc.php)

Отново не става и вече съм в безизходица. Надявам се някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да го е разрешил успешно. Иначе избрах Ubuntu, защото е по-лесна за научаване ГНУ/Линукс дистрибуция, защитена по принцип от вируси и не на последно място безплатна.

Аз ще продължа да ровя по форумите и ако намеря работещо решение на проблема, ще го публикувам тук, та ако някой друг колега има подобен проблем да не се рови из форуми.

Редактирано от QWERTY-PC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. кой умник ви предложи да инсталирате софтуера (XAMPP) при условие че в Убунту си има ВСИЧКИЯ необходим софтуер? 2. имате грешка че конфиг файла ви е игнориран (прочетете защо) и като няма конфиг файл няма и демон

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Ползвам Ubuntu 11.04. Наскоро ми се наложи да изпробвам и да поразуча една платформа за онлайн търговия. Попрочетох форумите и като най-лесен и за лаици вариант намерих въпросния XAMPP. Естествено последва нова порция четене и тук в този форум прочетох начин за инсталиране с команда. Направих го, но така и не сработи. След това инсталирах по начина описан в сайта на XAMPP - изтеглих, разархивирах в opt/ , start и ... http://localhost - "сървъра работи, но няма съдържание" - и това при новата инсталация. И пак - http://localhost/phpmyadmin - ядец - няма никой вкъщи. Искам да отбележа, че съм тотален дилетант и повечето го знам от четене и проби. Моля, някой да ме светне какво да направя! Трябва да видя как става това инсталиране на тая платформа за онлайн търговия на живо, а не успявам да подкарам XAMPP-a... В Уиндоус е по-лесно, но компютрите, които ще изиграят роля на служебни ще са Линукс. Така че - ПОМОЩ! (Моля за извинение, ако съм омазал терминологията или съм сбъркал нещо в обясненията.) Знам, че е лесно да помоля някого да го направи вместо мен, но аз искам да го направя сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Ползвам Ubuntu 11.04. Наскоро ми се наложи да изпробвам и да поразуча една платформа за онлайн търговия. Попрочетох форумите и като най-лесен и за лаици вариант намерих въпросния XAMPP. Естествено последва нова порция четене и тук в този форум прочетох начин за инсталиране с команда. Направих го, но така и не сработи. След това инсталирах по начина описан в сайта на XAMPP - изтеглих, разархивирах в opt/ , start и ... http://localhost - "сървъра работи, но няма съдържание" - и това при новата инсталация. И пак - http://localhost/phpmyadmin - ядец - няма никой вкъщи. Искам да отбележа, че съм тотален дилетант и повечето го знам от четене и проби. Моля, някой да ме светне какво да направя! Трябва да видя как става това инсталиране на тая платформа за онлайн търговия на живо, а не успявам да подкарам XAMPP-a... В Уиндоус е по-лесно, но компютрите, които ще изиграят роля на служебни ще са Линукс. Така че - ПОМОЩ! (Моля за извинение, ако съм омазал терминологията или съм сбъркал нещо в обясненията.) Знам, че е лесно да помоля някого да го направи вместо мен, но аз искам да го направя сам.

1. след като ползвате линукс ще трябва да се научите как точно се правят нещата по линукс начин а не да пренасяте навиците си от windows

2. инсталажията при линукс (убунту) става по много по-различне начин, оставете го на мира това XAMPP

3. за да имате phpmyadmin трябва да го инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.