Премини към съдържанието
insidee21

Symantec Endpoint Protection-11/12 ,проблеми,дискусии,отзиви

Препоръчан отговор

Добър ден на всички, Имам проблем с по-горе написаната антивирусна програма. Аз съм я излючил напълно обаче тя продължава да намира и да ми трие фаиловете които не искам някой ако може да ми кажа за някакво решение на проблема.. Благодаря предварително!

Редактирано от Lost in...
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден на всички,

Имам проблем с по-горе написаната антивирусна програма. Аз съм я излючил напълно обаче тя продължава да намира и да ми трие фаиловете които не искам някой ако може да ми кажа за някакво решение на проблема..

Благодаря предварително!

Понякога ми се случвало това с антивирусен софтуер,но понякога ми ги е триела уиндоус дефендер или нещо друго подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук на View List кликваш

Публикувано изображение

И ти излиза това прозорче и в него добавяш файлове в изключенията !

Публикувано изображение

Добър ден на всички,

Имам проблем с по-горе написаната антивирусна програма. Аз съм я излючил напълно обаче тя продължава да намира и да ми трие фаиловете които не искам някой ако може да ми кажа за някакво решение на проблема..

Благодаря предварително!

При изключена антивирусна е абсурдно тя да ти трие файловете , но все пак пробвай и така !
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Uriel мерси много, но аз нали като го ресторна от карантината и , за да сложа изключения трябва да я включа, а като я включа веднага ми го адва в карантината и немога да го сложа..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Uriel мерси много, но аз нали като го ресторна от карантината и , за да сложа изключения трябва да я включа, а като я включа веднага ми го адва в карантината и немога да го сложа..

Изключваш това най горното Virus and Spyware protection

Публикувано изображение

и карантината е активна

Публикувано изображение

Възстановяваш и слагаш в изключенията .

Аз съм с SEP 12

При мен става без проблем .

Редактирано от URIEL (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

имам един въпрос и той е следния:защо след ръчен ъпдейт проактивната защита си стои от 1 юли?а другите неща си се обновяват,а при версия 11 си се обновява и проактивната защита

Доколкото схванах е нормално. Ползват различни енжини

Yes, thats correct.

They are different because they are different engines using different content

http://www.symantec.com/connect/forums/sep-121-sonar-definition-date

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един въпрос.Направих настройките посочени от URIEL.Сега всичко е OK но постоянно излиза съобщение "Блокиран svchost.exe" ,и наистина постоянно се появява!Как да поправя тази досада? А по никакъв начин не мога да мина проверката на стелта na www.grc.com! Може ли едни подробни настройки за тази програма.

Редактирано от dominov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един въпрос.Направих настройките посочени от URIEL.Сега всичко е OK но постоянно излиза съобщение "Блокиран svchost.exe" ,и наистина постоянно се появява!Как да поправя тази досада? А по никакъв начин не мога да мина проверката на стелта na www.grc.com! Може ли едни подробни настройки за тази програма.

Виж за стелта този пост: http://www.kaldata.c...dpost&p=2029271

аз така се справих с теста на GRC.

Защо оставихте тази тема отворена - хората се объркват. Старата според мен си беше достатъчна и за SEP и за Norton...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прочетох твой пост , и направих настройките и продължават от grc да ми пишат failed! Както и да е , как де се оправя с досадното "svchost.exe бе6е блокирано", можеш ли да ми помогнеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сори, в момента не съм със SEP12, но съм сигурен, че @Uriel ще ти помогне веднага щом може. Не прибързвай и изчакай.. Що се отнася до блокирането на svchost.exe също не се притеснявай. Гледай какво става при мене с Comodo Firewall: смисъла да се блокират входящите връзки за svchost е спорен, но при мен така всичко си работи нормално, и уина се ъпдейтва... При SEP12 положението може да е аналогично, не се сещам вече.... Друг вариант е да върнеш всички настройки по подразбиране....

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сори, в момента не съм със SEP12, но съм сигурен, че @Uriel ще ти помогне веднага щом може. Не прибързвай и изчакай.. Що се отнася до блокирането на svchost.exe също не се притеснявай. Гледай какво става при мене с Comodo Firewall:

смисъла да се блокират входящите връзки за svchost е спорен, но при мен така всичко си работи нормално, и уина се ъпдейтва... При SEP12 положението може да е аналогично, не се сещам вече....

Друг вариант е да върнеш всички настройки по подразбиране....

:offtopic_s: благодаря ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко е възможно стига да имаш желание ! Това че блокира този процес не трябва да те притеснява а и винаги можеш да спреш тези съобщения . Отностно GRC дай ми шот да видя къде се проваляш точно и ще ти помогна . Имах ангажимент иначе съобщенията се спират от тук като махнеш отметката както е на снимката :

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност не се изразих правилно относно съобщенията.По скоро се чудя защо става така, и дали е нормално да е така!Някак не ми е много комфортно антивирусната постоянно да ме предупреждава за нещо...Предпочитам да не я чувам изобщо,и затова поисках подробни настройки!Един път конфигурирана не искам повече да се занимавам-такива настройки искам ;)

post-44183-0-02660800-1311790036_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност не се изразих правилно относно съобщенията.По скоро се чудя защо става така, и дали е нормално да е така!

Нормално е за съобщенията ама стената ти не стелтва портовете което е странно !

Свали това тулче и го стартирай да сканира за грешки и дай шотче после http://www.symantec....t&id=TECH105414

Зад рутер ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е с Виваком все едно е зад рутер,ако е с Близо сигурно също е зад рутер,че имат промо - подарък рутер. Ти например дефакто си също зад рутер защото като се замислиш нета при Опти принципът е същият - все едно да си зад рутер и да правиш връзка по мак адрес с компа си. За какво Ви е този стелт? Важното е да няма отворени портове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен лично не е важен така нареченият стелт .

Ако е с Виваком все едно е зад рутер,ако е с Близо сигурно също е зад рутер,че имат промо - подарък рутер.

Ти например дефакто си също зад рутер защото като се замислиш нета при Опти принципът е същият - все едно да си зад рутер и да правиш връзка по мак адрес с компа си.

За какво Ви е този стелт? Важното е да няма отворени портове.

Да ама аз само гадая зад какво е и при кого е . Аз си питам ама никой не отговаря ... :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден . Днес инсталирах Symantec.Endpoint.Protection.v11.0.5002.333-ZWT версията свалих от един тракер . Та като цяло програмата ми изглежда добре направена, и добре защитаваща домашния ми компютър. Пишеше в описанието кадето свалих анти-вирусната , че трябва да имам ето тази програма "Internet Information Services server 5.0 или по-нова версия с включени World Wide Web services" като допълнение , която не можах да намеря . Главно искам да попитам какво означава това http://prikachi.com/images.php?images/891/3621891u.jpg и какво да правя след като видя това изкачащо прозорче защото за няколко часа не спря да се показва . Поздрави И.Г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден . Днес инсталирах Symantec.Endpoint.Protection.v11.0.5002.333-ZWT версията свалих от един тракер . Та като цяло програмата ми изглежда добре направена, и добре защитаваща домашния ми компютър. Пишеше в описанието кадето свалих анти-вирусната , че трябва да имам ето тази програма "Internet Information Services server 5.0 или по-нова версия с включени World Wide Web services" като допълнение , която не можах да намеря . Главно искам да попитам какво означава това http://prikachi.com/...91/3621891u.jpg и какво да правя след като видя това изкачащо прозорче защото за няколко часа не спря да се показва . Поздрави И.Г.

Нищо не трябва да правите . Тя програмата си блокира някакви атаки и това е .

От тракери не препоръчвам да се инсталират антивирусни, но избора си е ваш !

Да и препоръчвам да се мине на SEP 12 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не трябва да правите . Тя програмата си блокира някакви атаки и това е .

От тракери не препоръчвам да се инсталират антивирусни, но избора си е ваш !

Да и препоръчвам да се мине на SEP 12 !

Добре благадоря но , тези някакви атаки показва , че ги блокира за 10 минути и след 10 минути пак . Малко е дразнещо през 10 минути да ми изкача това. И ако може да ми препоръчате от къде да сваля версия 12 препоръчително да е безплатна и да не е триал . Поздрави И.Г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре благадоря но , тези някакви атаки показва , че ги блокира за 10 минути и след 10 минути пак . Малко е дразнещо през 10 минути да ми изкача това. И ако може да ми препоръчате от къде да сваля версия 12 препоръчително да е безплатна и да не е триал . Поздрави И.Г.

Ще ви пиша на лични ,а съобщенията съм показал от къде да се спрат !

Погледнете тук за SEP 12 http://www.kaldata.c...dpost&p=2039220

Имате лично съобщение !

Ама вие не си четете съобщенията . Там съм ви дал линк .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще ви пиша на лични ,а съобщенията съм показал от къде да се спрат !

Погледни тук за SEP 12 http://www.kaldata.c...dpost&p=2039220

Готов си имаш лично съобщение !

Ама вие не си четете съобщенията . Там съм ви дал линк .

Искрено ви благодаря URIEL . Сега остава да премахна версия 11 и да сложа версия 12 . Някаде четох , че при премахване на версия 11 се получават някакви проблеми дано при мен ги няма . Поздрави И.Г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вчера инсталирах SEP 12 и първите ми впечатления са , че малко повече ми натоварва машинката от SEP 11 . Другото което ми направи впечатление е това http://prikachi.com/...42/3625242c.jpg другите всички са блокирани а това не, не е веднъж в лога доста пъти дори . Имам ли основания да се притеснявам . Поздрави

Редактирано от zabitak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.