Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Symantec Endpoint Protection-11/12 ,проблеми,дискусии,отзиви

Препоръчан отговор

Отговорих с ЛС

"Няма такава.Безплатната клиенстка версия се обновява само ръчно - може по много пъти на ден да се прави това. Става за секунди. Това е съществената разлика при съпоставка с платената версия. Продължавам небезплатната да я ползвам на този служебен компютър - тук не е показала бъгове. Но съм и с ограничен акаунт."

Хм...странно! Няма ли опция за обновяване по разписание?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 364
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В момента свалям неуправляемите клиенти EN и RU Първо отваряте този адрес в браузъра :http://www.symantec.com/offer?a_id=48182 И след това в нов таб зареждате това, което искате да изтеглите: S

Моля, придържайте се към темата и не използвайте обиди към съфорумците си! Темата беше поразчистена.

Аз великолепно разбирам за какво точно иде реч, но май ти се правиш на ударен и не желаеш да осмислиш какво казвам. Моите уважения към URIEL но той има ли права да редистрибутира този софтуер? По-г

Публикувани изображения

Симантек ендпойнт протекшън 12 ъпдеитва ли се автоматично или само ръчно се обнояват дефинициите

От няколко дни чета форума и попаднах на тази тема и ми стана интересно, защото се пишат неверни неща. Компанията Symantec безплатни антивирусни програми с бранд Нортън и Симантек не произвежда (единствено PcTools). За Endpoint Protection има менажирана и неменажирана версия, като между тях няма абсолютно никаква разлика от функции за обновяване, защита, настройки. Единствената разлика е, че менажираната в допълнение може да се наблюдава чрез функции за remote admin, да и се заключват някои функции, да генерира рапорти. Неменажирата не изисква лицензен код, защото Symantec са голяма работа, тези продукти са направени за много големи фирми с над 100 компютъра и един/два лиценза повече в домашни условия за тях не са проблем при големите пари, които печелят в белия свят. Единствените ограничения на неменажираната версия са писмени в лицензионното споразумение, но технически ограничения няма. Неменажираната и менажираната - и двете се обновяват автоматично - това, което се говори по-горе е мит. Live Update компонент се стартира периодично по дефоулт. При менажираната обновления пристигат и по мрежа от сървъра на фирмата. Казвам ви тези неща като човек, който дълги години е работил със Symantec програмите и нашата фирма (бившия ми работодател) работеше съвместно със Symantec Унгария. Редактирано от aftata554 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста интересен е горния пост.

Обновявах ръчно - поради невъзможност да настроя тази опция. Има си я в платената версия и си работи.

Това,че не можеш да я настроиш опцията не значи, че я няма... Не съм ползвал задълбочено СЕП, но подвеждаш хората...

Редактирано от hUstle - TimeOut (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирал съм много пъти у дома клиентската версия на SEP 12 - как пък поне веднъж програмата не понечи да се ъпдейтне сама. Понякога съм обновявал ръчно дефинициите след 2-3 дни... Вероятно - защото съм я изтеглил не от където трябва. Отделно - работя в ЕАД и всяка година там служебно се купува единствено тази програма. Компютрите са повече от 100. У дома съм експериментирал с всички възможни настройки и дори досаждах доста с впечатления в няколко форума, не само в този. Е, възможно е нещо и да съм недооценил... Пробвайте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И понеже това ежедневното, повече от година не съм го видял - излиза, че все съм си инсталирал някакви псевдопиратски варианти на Сепчо -на янки, руснаци или китайци, няма значение. И те си се надбягват - а после установяваш бъгове, самоизключвания и какво ли не още. Инсталирането на пиратски варианти все си е по-друга закачка. Уж била и безплатна версия като за у дома... Умишлено никого не съм целял да подвеждам. Може и отново да инсталирам програмата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И понеже това ежедневното, повече от година не съм го видял - излиза, че все съм си инсталирал някакви псевдопиратски варианти на Сепчо -на янки, руснаци или китайци, няма значение. И те си се надбягват - а после установяваш бъгове, самоизключвания и какво ли не още. Инсталирането на пиратски варианти все си е по-друга закачка. Уж била и безплатна версия като за у дома... Умишлено никого не съм целял да подвеждам. Може и отново да инсталирам програмата.

???? Нещо не схващам. Какви пиратки,какви надбягвания? Всички свалят версиите от офсайта!

В пост # 224 е описано по какъв начин се свалят.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

излиза, че все съм си инсталирал някакви псевдопиратски варианти на Сепчо -на янки, руснаци или китайци, няма значение.

.......................

Разбира се че няма значение. Вероятно този, който управлява твоята операционна система и SEP е решил, че няма нужда да дава повече права.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, аз съм свалял безразборно откъдето ми е било интересно.По различни причини. Често обичам да избирам противоположното на очакваното. Но и от офсайта съм я изтеглял - след регистрация на акаунт и пак не щеше при мен ежедневно да се ъпдейтва. Правех го ръчно. Какво ли толкова съм пропуснал? Уж все я ползвам вече 8-9 години... P.S. Nologo, благодаря. Предусещайки подобно мнение, деинсталирах тази програма. Тя е обект на всякакви експерименти, поне така си мисля. Нека си стои само в службата.

Редактирано от NEY (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, аз съм свалял безразборно откъдето ми е било интересно.По различни причини.

Ти как си представяш в сериозен форум някой да даде линк към заразена версия? Нали ще го изядат с парцалите бе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам как може да ползваш една програма 8-9 години и да не се разбере, че може да е ъпдейтва шедулярно... :ph34r::shock11::no-no:

Редактирано от hUstle - TimeOut (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пишеш - кой кого да изяжда? Не могат да ги открият - кой ти говори за сериозни форуми? Nologo ми подсказа реални причини - а безплатният Сепчо да си го ползва, който си го е харесал!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пишеш - кой кого да изяжда? Не могат да ги открият - кой ти говори за сериозни форуми? Nologo ми подсказа реални причини - а безплатният Сепчо да си го ползва, който си го е харесал!

:ill:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни чета форума и попаднах на тази тема и ми стана интересно, защото се пишат неверни неща. Компанията Symantec безплатни антивирусни програми с бранд Нортън и Симантек не произвежда (единствено PcTools). За Endpoint Protection има менажирана и неменажирана версия, като между тях няма абсолютно никаква разлика от функции за обновяване, защита, настройки. Единствената разлика е, че менажираната в допълнение може да се наблюдава чрез функции за remote admin, да и се заключват някои функции, да генерира рапорти. Неменажирата не изисква лицензен код, защото Symantec са голяма работа, тези продукти са направени за много големи фирми с над 100 компютъра и един/два лиценза повече в домашни условия за тях не са проблем при големите пари, които печелят в белия свят. Единствените ограничения на неменажираната версия са писмени в лицензионното споразумение, но технически ограничения няма. Неменажираната и менажираната - и двете се обновяват автоматично - това, което се говори по-горе е мит. Live Update компонент се стартира периодично по дефоулт. При менажираната обновления пристигат и по мрежа от сървъра на фирмата. Казвам ви тези неща като човек, който дълги години е работил със Symantec програмите и нашата фирма (бившия ми работодател) работеше съвместно със Symantec Унгария.

Аз пък и без да знам какво е бранд твърдя че може да се използва безплатно!

Или направо аман от разбирачи !

TNN не знам какво разбира, ама аз си имам понятие какво е SEP12 :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аман от разбирачи. Не знам какво си тръгнал да се заяждаш. Ти, момче, изобщо четеш ли какво пишат другите?! Цитирам себе си: " Неменажирата не изисква лицензен код" = демек - може да се ползва "безплатно" - друг е въпроса, че съгласно лицензионното споразумение официално не може да се ползва безплатно. Както също написах - на Symantec им е все едно за няколко безплатни ползвачи на техния продукт - правите им безплатна реклама. Редактирано от aftata554 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аман от разбирачи. Не знам какво си тръгнал да се заяждаш. Ти, момче, изобщо четеш ли какво пишат другите?! Цитирам себе си: " Неменажирата не изисква лицензен код" = демек - може да се ползва "безплатно" - друг е въпроса, че съгласно лицензионното споразумение официално не може да се ползва безплатно. Както също написах - на Symantec им е все едно за няколко безплатни ползвачи на техния продукт - правите им безплатна реклама.

Не съм ти момче и изобщо не ме интересува какво пишат другите.

Имам си собствено мнение

Дишай и не ми се напъвай ,защото съм запознат с продуктите на Symantec повече от теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TNN не знам какво разбира, ама аз си имам понятие какво е SEP12 :)

Хайде да ползваш програмата небезплатно поне 8 години - после мнението ти може и да ми е още по-интересно. Приятелю, тази програма все още е пред очите ми на служебните компютри... И още ще е така - защото все тя се купува, другите не си заслужавали...Последното е мнение на ИТ-специалистите ни. Не съм на подобно мнение - но това е без значение.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ти момче

Добре, тогава момиче ли си ?

Дишай и не ми се напъвай ,защото съм запознат с продуктите на Symantec повече от теб!

Явно имаш голям мерак да си мерим нещата, а ? Когато започнеш да общуваш с хора от бранша, когато си им ползвал продуктите достатъчно време, когато седнеш и прочетеш лицензионните споразумения и вътрешни документи, когато добиеш извън форумен опит в ИС, когато добиеш някой и друг сертификат за Symantec Endpoint Protection, и най-вече когато се научиш да се държиш нормално с хората - се върни - ще се радвам да поспорим джентълменски. Иначе - лека ти нощ
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Както също написах - на Symantec им е все едно за няколко безплатни ползвачи на техния продукт - правите им безплатна реклама.

От името на Symantec ли е това мнение?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, тогава момиче ли си ?

Явно имаш голям мерак да си мерим нещата, а ? Когато започнеш да общуваш с хора от бранша, когато си им ползвал продуктите достатъчно време, когато седнеш и прочетеш лицензионните споразумения и вътрешни документи, когато добиеш извън форумен опит в ИС, когато добиеш някой и друг сертификат за Symantec Endpoint Protection, и най-вече когато се научиш да се държиш нормално с хората - се върни - ще се радвам да поспорим джентълменски. Иначе - лека ти нощ

Нищо не меря, ама ми напомняш за някого.

Пич ,ако искаш нормално отношение се обърни към арменския поп ,защото на мен не ми дреме колко привидно културен ми се правиш.

Тежка нощ !

И добре че ми разясни за Symantec

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От името на Symantec ли е това мнение?

Пич, на всеки в бранша му е повече от извесно, че безплатен обяд няма. Идеята на безплатните антивирусни или на скритото безплатно ползване в определени случаи (както е тук) е да донесе повече клиенти и повече пари. В белия свят хората всичко си купуват, и ако някой е купил 50 лиценза за фирмата си, ествествено би било един отгоре за вкъщи на шефа. Пък този лиценз ще се плати в последствие. Освен това, когато се купуват и ползва основно неменажирани версии, би било по-сложно ако те имаха лиценз в тях. Целта на безплатните програми и безплатните употреби е да правят реклама и да привличат клиенти - много е просто - така е в повечето случаи. Има едно изключение, но то е при друг производител, който гледа от друга камбанария.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, на всеки в бранша му е повече от извесно, че безплатен обяд няма. Идеята на безплатните антивирусни или на скритото безплатно ползване в определени случаи (както е тук) е да донесе повече клиенти и повече пари. В белия свят хората всичко си купуват, и ако някой е купил 50 лиценза за фирмата си, ествествено би било един отгоре за вкъщи на шефа. Пък този лиценз ще се плати в последствие. Освен това, когато се купуват и ползва основно неменажирани версии, би било по-сложно ако те имаха лиценз в тях. Целта на безплатните програми и безплатните употреби е да правят реклама и да привличат клиенти - много е просто - така е в повечето случаи. Има едно изключение, но то е при друг производител, който гледа от друга камбанария.

Прощавай но не те разбрах.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване