Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Symantec Endpoint Protection-11/12 ,проблеми,дискусии,отзиви

Препоръчан отговор

..... когато си им ползвал продуктите достатъчно време, когато седнеш и прочетеш лицензионните споразумения ....

Едно е да го прочетеш,друго е да се изисква.

За да не пишем празни приказки ,покажи ми шот при инсталацията на SEP12 ,където се изисква да се закупи лиценз?

Пич, на всеки в бранша му е повече от извесно, че безплатен обяд няма. Идеята на безплатните антивирусни или на скритото безплатно ползване в определени случаи (както е тук) е да донесе повече клиенти и повече пари........

А за безплатния обяд ...не ми споменавай...не откриваш топлата вода! Щом ползваш операционна система било то Windows или Linux си плащаш по един или друг начин!

Тези клишета са толкова изтъркани,че се чудя защо ти отговарям изобщо!

Айде със здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 364
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В момента свалям неуправляемите клиенти EN и RU Първо отваряте този адрес в браузъра :http://www.symantec.com/offer?a_id=48182 И след това в нов таб зареждате това, което искате да изтеглите: S

Моля, придържайте се към темата и не използвайте обиди към съфорумците си! Темата беше поразчистена.

Аз великолепно разбирам за какво точно иде реч, но май ти се правиш на ударен и не желаеш да осмислиш какво казвам. Моите уважения към URIEL но той има ли права да редистрибутира този софтуер? По-г

Публикувани изображения

Пич, на всеки в бранша му е повече от извесно, че безплатен обяд няма. Идеята на безплатните антивирусни или на скритото безплатно ползване в определени случаи (както е тук) е да донесе повече клиенти и повече пари. В белия свят хората всичко си купуват, и ако някой е купил 50 лиценза за фирмата си, ествествено би било един отгоре за вкъщи на шефа. Пък този лиценз ще се плати в последствие. Освен това, когато се купуват и ползва основно неменажирани версии, би било по-сложно ако те имаха лиценз в тях. Целта на безплатните програми и безплатните употреби е да правят реклама и да привличат клиенти - много е просто - така е в повечето случаи. Има едно изключение, но то е при друг производител, който гледа от друга камбанария.

Пич ,добре че ни отвори за бранша :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SEP съм я използвал менажирана и не менажирана месеци наред докато ми омръзна, никога не ми е искала лиценз, код, сериал или друго!

Каква е разликата в екзетата които завършват на Symantec_Endpoint_Protection__Client_EN.exe и Symantec_Endpoint_Protection_Trialware_EN.exe ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой ли е другият производител, който гледа от друга камбанария. Сещам се за няколко - не че всички те не се надбягват по всякакви начини...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що метнах руската версия на виртуалка...абе друго си е да разбираш всичко написано.... ;) Наистина обаче НЕ видях никъде да има опция за настройка на обновяването...няма никъде! И не мога да кажа- дали ще се обновява автоматично или ще трябва ръчно. Иначе си е жив Нортон, но...с възможност да настройваш всяка опция "на вкус и цвят"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция за обновяване, може да се настрой да се ъпдейтва на няколко часа, може на седмицата един път, и месечно... Гледайте по добре настройките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция за обновяване, може да се настрой да се ъпдейтва на няколко часа, може на седмицата един път, и месечно... Гледайте по добре настройките.

А може и въобще да не гледаме понежe си се ъпдейтва постоянно!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих настройката за обновяването...има такава- през колко часа да се обновява, но няма възможнот за създаване на график, както е при Авира. но все пак е важно, че има такава настройка, така, че ъпдейтите наистина са автоматични! Това практически прави СЕП 12 поредната пълноценна безплатна програма!!

От друга страна обаче, ми се струва, че май СЕП12 е по-мълчалив от събрата си Нортон!? Или може би се лъжа? Иначе- интерфейса и съобщенията са много "дървени" и изобщо не могат да се сравняват автоматика-Нортон! :cool:

Редактирано от Статик (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, придържайте се към темата и не използвайте обиди към съфорумците си!

Темата беше поразчистена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

При СЕП може ли да се проверява репутацията на файлове както при Нортон с десен бутон върху файла, или има ли др. начин да се проверява репутацията на файлове ръчно от СЕП, а не само при сваляне от нета?

Редактирано от marian860914 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Аз предпочитам да настроя SONAR да ме пита за всяко действие, което е подозрително. Така имам по-голям контрол над системата. 

post-848-0-28042400-1356686834_thumb.jpg   post-848-0-68097400-1356686844_thumb.jpg

Иначе самите съобщения на SONAR ми се струват недомислени. Показва се съобщение, че svchost.exe се опитва да направи нещо, но какво е то, къде опитва да се рови. Трябва отделно да влизам в логовете. Това до някъде пречи на вземането на решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз предпочитам да настроя SONAR да ме пита за всяко действие, което е подозрително. Така имам по-голям контрол над системата. 

Публикувано изображениеCapture.JPG   Публикувано изображениеCapture1.JPG

Иначе самите съобщения на SONAR ми се струват недомислени. Показва се съобщение, че svchost.exe се опитва да направи нещо, но какво е то, къде опитва да се рови. Трябва отделно да влизам в логовете. Това до някъде пречи на вземането на решение.

за тази цел ти трябва ХИПС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за тази цел ти трябва ХИПС

Точно това казвам, че това е  недостатък спрямо класическия HIPS. Не, че е болка за умиране, но пък и от друга страна SEP не е предназначен за обикновен домашен компютър, въпреки и добрите му страни. Просто е за друга среда - работна. 

Но не може да се отрече, че е  оптимизиран, стегнат и добър софтуер, който мисля да подложа на тестове в следващите седмици, докато го ползвам. Разбира се, ще споделя впечатленията си с вас :)

Като цяло при инсталирани доста пакети за защита и ти пак си успял да накачулиш  компютъра си с някакви бацилчета с гаден код, това значи, че ти трябва нещо повече от антивирус + защитна стена + HIPS + още нещо си. А и тъй като работя в сферата на маркетинга, знам как понякога може да бъде заблуден един потребител с 10 различни уж уникални функции, подходи за сканиране, локализиране, почистване и т.нт. 

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно това казвам, че това е  недостатък спрямо класическия HIPS. Не, че е болка за умиране, но пък и от друга страна SEP не е предназначен за обикновен домашен компютър, въпреки и добрите му страни. Просто е за друга среда - работна. 

Но не може да се отрече, че е  оптимизиран, стегнат и добър софтуер, който мисля да подложа на тестове в следващите седмици, докато го ползвам. Разбира се, ще споделя впечатленията си с вас :)

Като цяло при инсталирани доста пакети за защита и ти пак си успял да накачулиш  компютъра си с някакви бацилчета с гаден код, това значи, че ти трябва нещо повече от антивирус + защитна стена + HIPS + още нещо си. А и тъй като работя в сферата на маркетинга, знам как понякога може да бъде заблуден един потребител с 10 различни уж уникални функции, подходи за сканиране, локализиране, почистване и т.нт. 

лично аз не съм доволен от този продукт т.к. е доста слаб от към деф. в последно време

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След около седмица заедно с SEP 12 успях да забележа следните неща:

- влизам в настройките на Windows, за да настроя custom DNS на връзката ми, вкарвам DNS-ите, давам Apply и SONAR ми изпищя, че dllhost се опитва нещо да направи и като recommended ми дава Block, което не е вярното решение според мед 

- SONAR постоянно пиши, че svchost.exe се опитва да прави промени в host файла - трябваше да му добавя изключение, специално за този файл

- с оглед на все по-динамичната среда, в която работим, можеше да му боднат една анимирана икона за сканиране на файл, мрежов трафик и т.нт. или прекалено много искам от корпоративен софтуер :)

- зад рутер съм и все още не съм тествал на 100 % защитната стена, но засега се справя добре с application контрола

-не сканира архиви и няма начин да се накара програмата да ги сканира, просто Symantec така са я оставили с цел - да не натоварва с излишно сканирана по диска, тъй като според тях докато един файл е в архив не може да заплаши сериозно компютъра ви, едва след интеракция в архива започва сканиране.

Държа да отбележа, че засега съм много довоелен като цяло - както казах и преди, струва ми се доста стегнат и оптимизиран софтуер, без нищо излишно, сканирана само това, което е нужно, доста автоматизирана програма. 

Лично аз не я препоръчвам за употреба от наистина начинаещи потребители или потребители, които не са се запознали преди това детайлно с редица FAQ и други подробни ревюта. Липсва гъвкавостта на Kaspersky IS, ESS, Comodo IV, Avast и другите пакети за домашни потребители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SEP 12 си е по-сложна корпоративна версия и е неуместно тази програма да се сравнява с интегрирани пакети и с други програми за домашно ползване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен с включена опция "Enable stealth mode Web browsing" в Chrome и Internet Explorer не ми отваря някои сайтове или ги прави нефункциониращи. Например сваляне на субтитри от subs.sab.bz и доста неработещи функции в sportal.bg 

Засега тези забелязах, може да има и още.

Решението май засега е да изключа опцията :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Като познавачи на точно този софтуер препоръчватели го за домашна употреба.?

Като хардуер има "мегдан", като комп.умения добри!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като познавачи на точно този софтуер препоръчватели го за домашна употреба.?

Като хардуер има "мегдан", като комп.умения добри!

Използвам го на едното ПС от 4 месеца и мога да кажа, че се справя доста прилично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Коя е последната версия? Сега съм с

Публикувано изображение

Ако има по-нова, ще може ли линк за сваляне

Latest Symantec Endpoint Protection Released - SEP 12.1.RU3

Има по-нова версия.

http://www.symantec.com/connect/blogs/latest-symantec-endpoint-protection-released-sep-121ru3

Линкове ти дадох на лични.

This build's version is: 12.1.3001.165

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване