Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

danchobg

Какво охлаждане за този процесор

Препоръчан отговор

Здравейте ! :singer:

Можете ли да ми предложите евтино охлаждане за този процесор:

-AMD Athlon 64 X2 5000+ (am2)

-JW-RS780UVD-AM2+ Публикувано изображение

Правих му Overclock, през зимата нямаше проблеми, но сега на отворена кутия 70 градуса (натоварен).

Заводския охладител не е достатъчно мощен да понесе и лятото и Overclock-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

затвори си кутията като за начало и сложи по един вентилатор отпред и отзад от 12см един да вкарва втори да изкарва въздуха доказано е че отворения капак не охлажда кутията ако в нея всичко е наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

затвори си кутията като за начало и сложи по един вентилатор отпред и отзад от 12см един да вкарва втори да изкарва въздухадоказано е че отворения капак не охлажда кутията ако в нея всичко е наред

предният панел няма място за вентилатор,

отзад има място за 2 малки вентилатора, но мисля че няма да получа по-добър въздушен поток от този, който прави големия вентилатор на 220V :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай, ще получиш. Не знам кой е този вентилатор на 220v, за който говориш, да не е на процесора ? Предният капак се сваля и зад него се поставя вентилатора. Пада се отвътре горе-долу под/зад хард дисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как ще е на процесора бе :Д :) няма го на снимката :Д и защо забога да си свалям предния панел ? интересно ми е откъде ще засмуква въздух , като на предния панел/капак няма отвори ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как ще е на процесора бе :Д :) няма го на снимката :Д

и защо забога да си свалям предния панел ?

Kое го няма на снимката ? Ти знаеш ли къде ти е процесора в конфигурацията ? И кой компонент кой е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kое го няма на снимката ? Ти знаеш ли къде ти е процесора в конфигурацията ? И кой компонент кой е ?

този вентилатор за който започнахме да спорим го няма на снимката :)

ето го

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставя до компютъра допълнителен вентилатор на 220 V А,така де , поясни със снимки :speak: А и захранването ти е бетон - с най малко три надути кондензатора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мсиля,че трябва да си изчистиш пц-то от праха,да си подредиш кабелите,и после да сложиш вентилаторите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отклонихме се от темата....

харесва ми предложението на Daredevil_666 утре ще попитам дали го имат този охладител в магазина отсреща :), а в краен случай може и онлаин.

имали други предложения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така по-може :) Въздушен поток в кутията е най-добрият вариант, но и така става. Предният капак на кутията не ти е херметически затворен, така че ако има място за вентилатор, няма проблем да засмуква въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мсиля,че трябва да си изчистиш пц-то от праха,да си подредиш кабелите,и после да сложиш вентилаторите :)

PC-то е чистено преди 1 месец, има малко прах отдолу, и никакъв по радиатора на процесора

получава се някаква илюзия от камерата, защото телефона си пада малко екстремист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невероятно или не, Факт е че ако си сложиш поне 2 вентилатора и ако решиш и да си смениш термопастата. Ще стане чудо и ще паднат температурите. Казвам го от личен опит :) и аз съм го пробвал това даже с 2 големи вентилатора като твоя. Но ако си оправиш въздушния поток всичко ще е ток и жици. Успех =] П.П. Не видях да си казал бюджет така че аз бих ти предложил това http://www.dekada.com/catalog/freezer-13-pro-lga77511561366am3-p-1083.html, естествено няма да ти се разсърдим ако ни кажеш с какви пари разполагаш,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато купя охладителя, ще запълня 2-те места отзад(с вентилатори :Д) и ще сложа един на страничния панел

Публикувано изображение

процесора загрява толкова, защото работи извън заводските си настройки. трябва да е на 1,300 V

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пази волтажа ниско !!! Не знам какво е мнението на колегите, но ако не ме лъже паметта точно високия волтаж може да скъси живота на процесора ти много. Казвам още веднъж по добре колегите да споделят тяхното мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BaiGrozdan, благодаря за предложението :) ,

но Cooling Capacity (Watts) 300 - OVERKILL

няма смисъл от толкова мощно охлаждане, на такъв слаб процесор

-----------------------------

Волтажа е толкова висок, за да може процесора да работи на такава честота

иначе не е стабилен и компа се рестартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак някаква цена ще чуем ли драги ми смехурко :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на девила е много добро за парите си ! Имай го в предвид. А и според мен по мощно не ти трябва. Нека чуем още няколко мнения преди да решиш окончателно =]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.5в зададени от биос ли ? :) Нещо ми се струва бая височко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напрежението трябва да е 1,3 за нормална работа на 2,6 ГХз,

а за работа на 3,0 трябва да е 1,5в. на по-ниски напрежения не е стабилен.

аз съм го променял от биоса, това е максималното позволено напрежение (без да се флашва биоса)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти се струва, а си е височко , то и затова така му загрява процесора!Нещо овърклока ти куца и НТ линка е висок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти се струва, а си е височко , то и затова така му загрява процесора!Нещо овърклока ти куца и НТ линка е висок!

Колкото повече, толкова повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е загряването и волтажа да са минимални :) Драги ми смехурко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.