Премини към съдържанието
haidukpikaso

Учениците ще имат и есенна ваканция

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Нова краткосрочна ваканция - есенна - ще има във времето около 1 ноември - Ден на народните будители, който и към момента е неучебен за учениците от всички класове.

Това реши правителството с промени в Правилника за прилагане на Закона за народната просвета, съобщи "Фокус".

Чрез промените се създават условия за кратък отдих на всички ученици в най-продължителния период от учебното време през първия учебен срок.

Другата промяна предвижда съществуващата междусрочна ваканция да бъде заменена със зимна ваканция. Това създава възможност за по-голяма мобилност при определянето й в зависимост от календара в конкретната година, както и до спестяване на финансов ресурс за отопление на сградите на училищата.

Предложените промени са резултат от широка обществена дискусия и са обсъдени на среща със заинтересованите страни - учители, директори на училища, представители на регионалните инспекторати по образованието, родители, ученици, допълват от правителствената информационна служба.

Само преди дни стана ясно, че в образователното ведомство обмислят целодневното обучение да стане от първи до седми клас. Сега то е въведено за първолаците, а от новата учебна година ще обхване и тези от втори клас.

Промени ще има и при матурите за 7 и 12 клас, като се предвижда те да се провеждат след средата на май и да са в един и същи ден. Целта е да се прекрати практиката от последните няколко години през целия май в училищата да се учи 10-15 дни заради многото национални препитвания.

dnes.dir.bg

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо подкокоросват хората с т.нар. Есенна "ваканция" която е точно два дни, прибавили са събота и неделя и хоп, на ви "ваканция"....

Повечето злобеят мислейки си, че ще почиваме едва ли не 10 дни....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно като завърших и тогава го направиха да има разпръснати ваканции. Какво стана с идеята да се почва от първи септември? Свързана ли е с тази?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:85d1955ae2 Аз доколкото разбрах от видеото матурите ще са на 21 и 23 май, а на 24 май ще ми бала :) Ся ще съм 12 клас и много не ми допада това с ваканциите, не знам, ако не бях 12кл щях много да се радвам, но ся толкова много ваканции и после край на даскалото, още по-бързо ще се мине учебната година, а аз не искам да свършвам даскало, искам да съм 7 или 8-ми клас, тогава бяхме толкова безгрижни, а тая учебна година имам доста ангажименти, а пък след като завърша не ми се мисли, тряя да почвам работа или да ставам студент! Не знам защо повечето нямат търпение да завършат? На мен много ми се ходи на даскало и не мога да повярвам, че ми остава още 1 година, не искам да съм 12 клас :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах от видеото матурите ще са на 21 и 23 май, а на 24 май ще ми бала :eek: Ся ще съм 12 клас и много не ми допада това с ваканциите, не знам, ако не бях 12кл щях много да се радвам, но ся толкова много ваканции и после край на даскалото, още по-бързо ще се мине учебната година, а аз не искам да свършвам даскало, искам да съм 7 или 8-ми клас, тогава бяхме толкова безгрижни, а тая учебна година имам доста ангажименти, а пък след като завърша не ми се мисли, тряя да почвам работа или да ставам студент! Не знам защо повечето нямат търпение да завършат? На мен много ми се ходи на даскало и не мога да повярвам, че ми остава още 1 година, не искам да съм 12 клас :(

И аз забелязах, че втората матура и бала са залепени в поредни дни. Изобщо не е направено добре разпределението на матурите. Тази година бяха на 17 и 19 май и имаше време за почивка от матурите. Както и да са разпределени датите този период завършване на 12 клас и хиляда изпита след това си е най-тежкият от всичко. Тъкмо едва вземеш един изпит и трябва да почваш да учиш за друг било то матури или за специалност или дори кандидат студентски. Но няма как всички го минават на тези години и на никой не му харесва. Всички искат да завършат, защото ги мързи или им е писнало от скучното ежедневие даскало-вкъщи-спане-даскало.... В същото време ги мързи да учат, защото материала не струва. Учат се скучни и безсмислени неща и всеки умен знае, че повече от половината глупости няма да му трябват никъде и оттам идва част от желанието за завършване. През главата на всеки е минавала мисълта "Кога ли ще свърши?", но когато дойде моментът идват и най-неприятното от всичко матурите и ученето за тях. И най-стресиращото и гадно нещо е избора на втора такава и огромния стрес от неизвестното. Защото има вероятност да се падне гадна и тогава напрежението "Дали съм я взел?" е огромно.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Мързи ги да учат, просто защото са мързеливи готованковци, които висят на джобето на мама и тате. Било трудно в училище...Да, ама дори половината професионални знания не се дават там и се гледа всички да научат някакво ниво...Лично ако аз бях министър на просветата щях да вдигна нивото толкова, че дори след един обикновен техникум/професионална гимназия/ да излизат специалисти, които реално биха могли много бързо да станат професионалисти в областта си.

И да, който не е учил, втората матура му е тежка..Както и всичко останало...Мързелът не убива, той мъчи...

Някои с 2 изпита, аз примерно съм имал 4 изпита-2държавни по специалността и 2 матури.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързи ги да учат, просто защото са мързеливи готованковци, които висят на джобето на мама и тате. Било трудно в училище...Да, ама дори половината професионални знания не се дават там и се гледа всички да научат някакво ниво...Лично ако аз бях министър на просветата щях да вдигна нивото толкова, че дори след един обикновен техникум/професионална гимназия/ да излизат специалисти, които реално биха могли много бързо да станат професионалисти в областта си.

И да, който не е учил, втората матура му е тежка..Както и всичко останало...Мързелът не убива, той мъчи...

Някои с 2 изпита, аз примерно съм имал 4 изпита-2държавни по специалността и 2 матури.

И как ше вдигнеш нивото в гимназийте или техникумите след като вече почти няма специалисти?Аз самият се отказах да предподавам. Да не говорим,че в техникумите където се учат специализирани предмети няма с какво да се прави Практикум.

А и това си е технденция образованието в България да се съсипе. Темата е доста широка.

Аз лично съм против матурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ше вдигнеш нивото в гимназийте или техникумите след като вече почти няма специалисти?Аз самият се отказах да предподавам. Да не говорим,че в техникумите където се учат специализирани предмети няма с какво да се прави Практикум.

А и това си е технденция образованието в България да се съсипе. Темата е доста широка.

Аз лично съм против матурите.

Aко зависеше от мен, пари за образование би имало. Да, практиките доста трудно се реализират, оборудване няма и прочие, така е.Но ако се вложат пари може да стане. Дано...

п.п гимназия-гимназии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко зависеше от мен, пари за образование би имало. Да, практиките доста трудно се реализират, оборудване няма и прочие, така е.Но ако се вложат пари може да стане. Дано...

п.п гимназия-гимназии

Естествено! Ако има пари(а то има, макар че министрите се правят на тъпаци), ако се спред с купуването на дипломи, ако се покаже че има смисъл на децата да УЧАТ( защото в момента на един ученик не може да му докажеш,че има смисъл да учи) ще се решат повечето проблеми на образованието.

Аз не казвам ДАНО, аз казвам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе-долу, на всеки месец и половина има някаква ваканция. Като се има предвид, че учениците се "адаптират" към началото на учебния процес няколко дни и са в предпразнично настроение няколко дни преди ваканция, грубо казано имат 6 учебни месеца. :eek:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе-долу, на всеки месец и половина има някаква ваканция.

Като се има предвид, че учениците се "адаптират" към началото

на учебния процес няколко дни и са в предпразнично настроение

няколко дни преди ваканция, грубо казано имат 6 учебни месеца.

:eek:

Така излиза.

"Добре" планирания учебен процес отдавна ни "радва" с плодовете си...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така излиза.

"Добре" планирания учебен процес отдавна ни "радва" с плодовете си...

Преуморените те,горките,баси мъката тва училище

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповеди на министъра за новата учебна година /за да ги видите се изисква Adobe Reader/

График на учебното време 2011/2012 /ваканции, неучебни дни, матури/

http://www.minedu.go...hebno_vreme.pdf

Матури 2012/за 12 клас/

http://www.minedu.go...DZI-2011-12.pdf

Държавни изпити за придобиване на професионална квалификация/за 12клас/

http://www.minedu.go...f_2011-2012.pdf

Редактирано от gig93 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.