Премини към съдържанието
sliooo

RQ: Програма за разделяне на видеофайлове (merged)

Препоръчан отговор

Зна4и имам един филм 1.36 ГБ и искам да го разделя на 2 диска.Та коя е най-добрата програма за това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядаи.

TMPGEnc v2.524.63.181

VirtualDub-1.6.15 (32-bit)

VirtualDub-1.6.15 (64 bit)

Редактирано от vipo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели формата на въпросния филм. Предполагам е *.avi

VirtualDub

edit: Позабавил съм се с поста.

Редактирано от Maximilian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да филма е *.avi.Благодаря за съдействието.А ина4е филма е "Meet the Fockers" -снощи го гледах и се попиках да се хиля.Препоръ4вам ви го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми програма с която да изрежа 3-5 мин от едно видеоsad.gif

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

Дайте нещо простичко:)

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ми програма с която да изрежа 3-5 мин от едно видеоsad.gif

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

Дайте нещо простичко:)

Благодаря предварително

virtualdub

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за опитване изпробвай Video Edit Magic 3. :speak: .Но не знам дали ще ти се види лесна :eek::P;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искам да отрежа от един филм да го напрая на определено клипче.С коя програма и как трябва да стане,четох теми където препоръчват VirtualDub,да но аз съм съвсем начинаещ в тези неща и незнам как става.Може ли някой да ми обясни как става и ако знае някоя по-лесна програма,моля да ми я каже.Предварително Благодаря!!! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи искам да отрежа от един филм да го напрая на определено клипче.С коя програма и как трябва да стане,четох теми където препоръчват VirtualDub,да но аз съм съвсем начинаещ в тези неща и незнам как става.Може ли някой да ми обясни как става и ако знае някоя по-лесна програма,моля да ми я каже.Предварително Благодаря!!! :wors:

Virtua Dub - File - Open - избираш си Ави файла след което горе пак натискаш Video натискаш Direct Stream copy, после в Audio пак натискаш Direct Stream copy. После примерно искаш да изрежеш от 5-тата минута до 10-тата

Местиш долу слайдера на 5тата минута и от Edit избираш Set selection start, след това местиш слайдера до 10тата минута, и пак от Edit избираш Set selection end. Натискаш бутона "делете" и горе file - Save avi.. и си готов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Virtua Dub - File - Open - избираш си Ави файла след което горе пак натискаш Video натискаш Direct Stream copy, после в Audio пак натискаш Direct Stream copy. После примерно искаш да изрежеш от 5-тата минута до 10-тата

Местиш долу слайдера на 5тата минута и от Edit избираш Set selection start, след това местиш слайдера до 10тата минута, и пак от Edit избираш Set selection end. Натискаш бутона "делете" и горе file - Save avi.. и си готов

Само да уточня, че ако искаш да "изрежеш" частта от филма в ново клипче, вместо "Delete" даваш Edit -> Cut (може и Copy :) ) и после изтриваш целия филм (Ctrl + A -> "Delete") и Edit -> Paste и накрая го запазваш като нов клип от File -> Save as AVI... :jeer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това ме интересува.Какви програми са ми нужни, за тази цел?Значи филма е разделен в няколко

папки и на мен ми трябва по малко от всяка папка.

Много благодаря, предварително :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://store3.data.bg/pchelp/lists/media_inet_list.htm

Виж тук дали няма да намериш това което ти трябва!

1. С тази програма FairUse 0.34 рипваш dvd-то до AVI. Има и други!

2. С Virtual Dub си режеш която част от avi файла искаш.

3. Този отрязък можеш с много програми да обърнрш отново в DVD и VCD - например NeroVisionExpress, ТMPGEnc DVD Authoр и др.

На първият линк има описание за работа с посочените от мен програми и линкове за свалянето им!

Успех!

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://store3.data.bg/pchelp/lists/media_inet_list.htm

Виж тук дали няма да намериш това което ти трябва!

1. С тази програма FairUse 0.34 рипваш dvd-то до AVI. Има и други!

2. С Virtual Dub си режеш която част от avi файла искаш.

3. Този отрязък можеш с много програми да обърнрш отново в DVD и VCD - например NeroVisionExpress, ТMPGEnc DVD Authoр и др.

На първият линк има описание за работа с посочените от мен програми и линкове за свалянето им!

Успех!

Благодаря ти , много! :wors: Сега ще се пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях само до някъде.На DVD-то няма отделен аудио файл и като го резнах е без звук.Сега какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би нямаш инсталиран аудио филтър AC3 или е пропусната някоя настройка на програмата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си АС3 ,разгледах настройките и пак не стана.Сега филмчето е по-голямо, но звук пак няма.

Помагайте, моляяяяяяяяяяяяяяя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Успях само до някъде.На DVD-то няма отделен аудио файл и като го резнах е без звук.Сега какво?

здравеяте

1.мисля че трябва да ровнеш малко в нета за формат двд - аудиото не е в отделен файл а си насложено върху видео канала

2. при рибването от двд към ави ще падне качеството и ще трябва да прецениш до колко ти е необходимо това и след като го върнеш в двд формат няма да има нищо общо с оригинала - може и да не стане за гледане

3. ако изобщо ще трябва да правиш нещо най добре рипвай в MPG без компресия или с минимална - зависи от хардуерните ти ресурси (свободно пространство на харда )

ще ти потърся линк за обработване на двд

аз бих го направил - С TMG ENG го обръщам в mpg и с ULEAD Movie Facktory го редактирам с подробносттите

ако искаш да махнеш ненужни бонус материали и превод да друг език - най добра барота ще ти свърши DVD Shring

успех

Редактирано от bogomilZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога имам проблеми с някои по-големи от 700 MB AVI файлове, тъй като ако пожелая да ги запиша на диск, те не се събират на 1 CD. За целта те трябва да се разделят на 2 или повече части и всяка от тях трябва да е максимум 700 MB. В тази връзка някой може ли да ми препоръча някоя малка и елементарна програма (още по-добре ако е freeware), която да върши работа. Обръщам внимание, че искам просто да може да разцепва файловете. Не ми трябва да се прилага някакво допълнително прекомпресиране на аудио и видео потоците като се използват инсталираните кодеци на компютъра или някакви други допълнителни модификации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай VirtualDub.

Програмата е малка и фрий.

Всяка една програма е елементарна след като се научиш да работиш с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля помогнете ми,имам цифрова камера,която записва на DVD формат и на отделни chapter-s -искам да ги отделя на отделни клипчета и да си ги имам като отделни файлове!С коя програма да го направя и как?Благодаря Ви предварително!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако камерата ти е на Сони с нея ти идва софтуер Picture Package с можеш да извлечеш филма си така както си го снимал , толкова клипа колкото пъти си натискал бутона за запис в формат мрег2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.