Премини към съдържанието
ShOkO/LaDkO

Овърклокнат Sempron 2800+

Препоръчан отговор

Привет на всички !!! Овърклокнах един семпрон 2800+ до 2.0 гигахерца. Конфигурацията е такава : РАМ : 960 мб ддр400 Дъно : ASRock K8NF6G-VSTA Захранване : Фокскон 420W Процесор : вече го знаете Въпроса ми е : Дали ще може да го овърклокно повече да речем до 2.4 !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по принцип е възможно до 2.8 Гх,но много зависи от възможностите на охлаждането,дъното,РАМ паметите,захранването. да,а каква е тази памет 960 МБ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по принцип е възможно до 2.8 Гх,но много зависи от възможностите на охлаждането,дъното,РАМ паметите,захранването.

да,а каква е тази памет 960 МБ ?

2800 ми се струват доста за s.754 - 2300-2400 ми се струват доста по-постижима цифра. А иначе не се научихте, че 'RAM памет' e тавтология...

До автора - дъното позволява ли ти да вдигнеш още честотата по FSB и на каква честота е паметта в момента?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2800 ми се струват доста за s.754 - 2300-2400 ми се струват доста по-постижима цифра. А иначе не се научихте, че 'RAM памет' e тавтология...

До автора - дъното позволява ли ти да вдигнеш още честотата по FSB и на каква честота е паметта в момента?

аз и затова казвам "по принцип" - http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Sempron%2064%202800%2B%20-%20SDA2800AIO3BX%20%28SDA2800BXBOX%29.html - това е един от 3-ти възможни процесора на автора,като и на трите горната им граница е 2.8 Гх(според мен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз и затова казвам "по принцип" - http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Sempron%2064%202800%2B%20-%20SDA2800AIO3BX%20%28SDA2800BXBOX%29.html - това е един от 3-ти възможни процесора на автора,като и на трите горната им граница е 2.8 Гх(според мен).

Тези '2800 (rated)' мегахерца не са реалното число - това е рейтинг, който се даваше на тези процесори, когато трябваше да се сравняват с Pentium 4 (а още и преди това, ако не се лъжа) - този Sempron на 1.6 реална честота ще е горе-долу толкова бърз, колкото е P4 на 2.8. Това се отнася по-скоро за Athlon, но Sempron е просто малко по-бавен процесор, базиран на същата архитектура, за да е по-евтин.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами рам-та е АDATA a къде трябва да вляза за да намеря FSB гледах във биоса но неможах да го намеря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами рам-та е АDATA a къде трябва да вляза за да намеря FSB гледах във биоса но неможах да го намеря :)

Advanced > CPU Configuration > CPU Frequency

Това е честотата на шината. Умножена по множителя на процесора (в случая осем), ти дава честотата на процесора. Може би ще ти се наложи да му вдигнеш напрежението, а ще трябва също да ограничиш честотата на паметта и тази на PCIe шината, както и HT.

Прочети внимателно тази тема (частта за AMD Socket 754/939/AM2) и чак тогава почни с въпросите.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами след като прочетох темата искам да попитам защо след като се опитам да кача процесора на 300 мегахерца компютъра забива !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами след като прочетох темата искам да попитам защо след като се опитам да кача процесора на 300 мегахерца компютъра забива !?

Груба грешка. Честотата се качва постепенно, не изведнъж. Качваш с 10-20 мегахерца, тестваш, и ако върви, качваш с още.

Иначе заключи ли PCI и PCIe шините? Свали ли HT на 3x? Ограничи ли множителя на паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи FSB така и не успях да го намеря във CPU Frequency имам само числа и от вдигам херцовете а ще ми обясниш ли как се заключва шината !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.