Премини към съдържанието
Just Human..

Странен проблем

Препоръчан отговор

Здравейте. Проблема, е че компютъра започно да ми цикли. Докато слушам музика дори и в скайп някой да пише започва едно накъсване на песента. Рестартирах го и уиндоуса зарежда сигурно 2 минути само при надписа Windows Xp ... Тип централен процесор: AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3700+ Дънна платка: ASRock 939Dual-SATA2 (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 AGP, 1 Future CPU Port, 4 DDR DIMM, Audio, LAN) Видеокарта: NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS (256 MB) Звуков адаптер: Realtek ALC850 @ ULi/ALi M5455 AC'97 Audio Controller Системна памет: 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) Температури: Дънна платка 35 °C (95 °F) Процесор 46 °C (115 °F) Процесор #1 45 °C (113 °F) Графичен процесор 52 °C (126 °F) Seagate ST380811AS 43 °C (109 °F) Стойности на напрежението: Ядро на процесора 1.376 V +3.3 V 3.168 V +5 V 5.161 V +12 V 12.221 V +5 V помощ 4.921 V Захранването ми е ATX 350W и знам, че ще кажете че е куче марка но за 4 години и половина никакви проблеми не ми е правило. Сменях слотовете на рам паметта, проверих дали видеото не се е изместило но нищо ... Някакви идей от какво може да е проблема ?

Редактирано от Sniper Control (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери SMART статуса на харда с Crystal disk info. Нищо чудно това захранване, което за "4 години и половина никакви проблеми не ми е правило" да е убило харда. Може и просто кабела на харда да има нужда от смяна или да си пипнал някакъв вирус, което ще е по-добър вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скоро правено ли е почистване на излишни файлове и дефрагментиране на диска?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

- Контролно чекиране на диска - Подробно сканиране за зарази - Намаляване на самостартиращите се програми(Задължително SUPERAntiSpyware) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Най-вероятно е вирус...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска не съм го фрагментирал от 2 месеца. Сега започвам да го фрагментирам, сканирам за вируси и ако не се оправи ще търся друг кабел за проба. Вчера направих чекиране на диска но и днес ще направя. Благодаря ви много. ПП: Сега като пипнах харда от долната му страна беше доста топъл. Възможно ли е датчика да не отчита правилно температурата защото като си задържа пръста 3-4 секунди започва да ме пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

S.M.A.R.T.-a какво показва? Виж и в Device Manager-a да не би диска да е минал в PIO Mode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато е студен компютъра (първоначално пускане)пак така ли зацикля? Пробвай и с друга програма за диагностика на харда от рода на "Hard Disk Sentinel ", и виж какво ще изкара тя. П.П Получаваш едно "+" за изчерпателното описание на проблема(макар че не видях каква марка е харда).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами той започва да цикли още при зареждането на уиндоуса т.е още когато е студен сега ще сваля тази сентинел и ще видя какво ще изкара тя. А докато фрагментирах дял D: компютъра е забил на 29 % . Аз не си бях в нас през това време.

А хард диска си пише какъв е там при температурите Seagate ST380811AS 43 °C

След сентинела ще се видя и S.M.A.R.T статуса .

А това за PIO Mode къде по-точно да вляза за да видя? Device Manager->Disk Drivers натам ?

Ето какво показва S.M.A.R.T на HDD Sentinel защото не ми дава твоята програма да я сваля.

Публикувано изображение

Ето и от друга програма за която съм чувал, че е добра

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.