Премини към съдържанието
deny1984

Проблем с USB тонколони

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си купих Logitech USB тонколони и не мога да ги накарам да работят. Първият път когато ги свързах към един от USB портовете ми излезе съобщение че има проблем с инсталацията на новото устройство и то може да не функционира правилно. Влязох в Device manager да видя какво става и пред името на тонколоните имаше жълта удивителна, затова реших да ги деинсталирам и да пробвам отново. Втория път беше успешен но тонколоните работиха точно 2 минути след което лампичката им се изключи и звукът спря. Реших да пробвам с друг USB порт и същото нещо се повтори. Пак погледнах какво става в Device manager и там вече я нямаше жълтата удивителна и като натиснах Properties пишеше че това устройство работи нормално. Но тонколоните всъщност не работят за повече от 2 минути. Някой може ли да ми помогне? Аз ли правя нещо грешно или има проблем в компютъра или в тонколоните? Компютърът ми е с Windows XP. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези тон колони имат ли собствено захранване или разчитат на това от USB порта“

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Днес си купих Logitech USB тонколони и не мога да ги накарам да работят. Първият път когато ги свързах към един от USB портовете ми излезе съобщение че има проблем с инсталацията на новото устройство и то може да не функционира правилно. Влязох в Device manager да видя какво става и пред името на тонколоните имаше жълта удивителна, затова реших да ги деинсталирам и да пробвам отново. Втория път беше успешен но тонколоните работиха точно 2 минути след което лампичката им се изключи и звукът спря. Реших да пробвам с друг USB порт и същото нещо се повтори. Пак погледнах какво става в Device manager и там вече я нямаше жълтата удивителна и като натиснах Properties пишеше че това устройство работи нормално. Но тонколоните всъщност не работят за повече от 2 минути. Някой може ли да ми помогне? Аз ли правя нещо грешно или има проблем в компютъра или в тонколоните? Компютърът ми е с Windows XP.

Благодаря предварително!

Не ми е ясно кога ще се научите да си задавате правилно въпросите? Нима мислите, че някой от форума ви знае модела на тонколоните?Хора! Носите глави на раменете си.Или мислете или не пишете!

Съмненията са в тонколоните, но не можем да ги видим поне в интернет, защото не им знаем точният модел. А колони, дал Господ!

Ако са със захранване през USB - то - въобще не е удачно решението.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми е ясно кога ще се научите да си задавате правилно въпросите? Нима мислите, че някой от форума ви знае модела на тонколоните?Хора! Носите глави на раменете си.Или мислете или не пишете!

Съмненията са в тонколоните, но не можем да ги видим поне в интернет, защото не им знаем точният модел. А колони, дал Господ!

Ако са със захранване през USB - то - въобще не е удачно решението.

Съжалявам, грешката е моя.

Тонколоните са Logitech S150 Digital USB Speaker System. ТУК може да видите какво представляват. Нямат собствено захранване, трябва само да ги свържа към USB порт.

Тези тон колони имат ли собствено захранване или разчитат на това от USB порта“

Нямат собствено захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да пробваш следното: 1. Деинсталирай драйвърите. Свали си от интернет най - новите. Инсталирай отново и виж дали проблемът ще продълни! Тествай тази процедура в друг USB порт. 2. Ако има възможност направи тест с друг компютър. Ако там работят добре ще мъдруваме какво да правим по - нататък. Ако и там проблемът е същият ги занасяш на господата от магазина да ги сменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съжалявам, грешката е моя.

Тонколоните са Logitech S150 Digital USB Speaker System. ТУК може да видите какво представляват. Нямат собствено захранване, трябва само да ги свържа към USB порт.

Нямат собствено захранване.

USB портовете на дънните платки са ограничени по ток на около 250-300 милиампера /много рядко 500/. Гледайки колонките, мога да ви кажа че последните ще имат ток на покой около 100-150 милиампера/ това е без сигнал на входа на колонките/.Съвсем удачно е, след около 2 минути да сработва електронната защита на Usb порта, след което колонките ще спрат да свирят. И карайки така известен период от време, не е ясно точно кога ще ви откаже и защитата ограничаваща тока на порта , след което ще последва минаване към друг такъв. Моята препоръка - Емо ви е написал за драйверите, за които съм сигурен, че те не вземат сега участие - откажете се от този тип ползване на тонколонки. Ако имате възможност да си направите собствено малко захранване/което е елементарно/ направете го и ги захранвайте от него. Така ще трябва да отворите колонката и да прекъснете само захранващият кабел от USB - то и там, където той е запоен на платката, да вържете плюсовият кабел на новото захранване.Захранването трябва да е 5 волта, приблизително 600-700 милиампера / за по сигурно./Изпълнява се лесно с трансформаторче за вторично напрежение 8-9 волта, 4 диода за грец, един електролит от 1000-2200 микрофарада, и една интегрална схема 7805. И още нещо. това не са колони - това е източник само на пряка реч!Дано ме разбирате какво говоря!
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модератора написа: „това не са колони - това е източник само на пряка реч!“ Аз уточнявам - с тези малки колонки няма изкараш дори и задоволитен звук, можеш само що годе да ги ползваш за слушане говор, а не на музика. Сега аз ти предлагам и друг начин за проба и съответно за ползване, чрез USB hub със собствено захранване. Ако нямаш такова не си заслужава да купуваш, ами направо си вземи качествени тон колони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модератора написа: „това не са колони - това е източник само на пряка реч!“ Аз уточнявам - с тези малки колонки няма изкараш дори и задоволитен звук, можеш само що годе да ги ползваш за слушане говор, а не на музика.

Сега аз ти предлагам и друг начин за проба и съответно за ползване, чрез USB hub със собствено захранване. Ако нямаш такова не си заслужава да купуваш, ами направо си вземи качествени тон колони.

Извинявам се!

Сега забелязах, че е ДАМА и едва ли ще и се иска или да се заеме да си прави някакви изправителчета за колонките си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, и аз не забелязах, че е дама, за което моите извинения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.