Премини към съдържанието
borisfx

Мистериозни папки в C:\

Препоръчан отговор

Здравейте. В главната директория на C има няколко мистериозни папки които немога да отворя по никакъв начин. Да ви кажа първо каква е системата - Уиндоус 7, 64 бита, работя в администраторския акаунт. За какво става дума. Ето например една от тези странни папки:

Публикувано изображение

Ето разрешенията за тази папка

Публикувано изображение

Както се вижда аз, администратора, имам пълни права върху папката

И не само това, аз съм и собственик на папката

Публикувано изображение

Но... въпреки че имам пълните права върху папката, аз съм ѝ собственик и изобщо всички възможни разрешения имам върху тази папка, при опит да я отворя - ето това излиза

Публикувано изображение

Но това не е единствената забранена ми папка въпреки че съм администратор. В моя собствен профил има цял набор такива папки. Ей тези със стрелкичките отдолу всички са такива - не се отварят по никакъв начин въпреки че имам всички права върху тях

Публикувано изображение

Например папката Application Data която се намира във моя администраторски профил.

Отново имам всички права върху нея

Публикувано изображение

Аз съм ѝ собственик

Публикувано изображение

И въпреки всичко пак не мога да я отворя

Публикувано изображение

Ей тая мистерия с тези папки ако някой може да ми я обясни ще съм му много задължен. Аз не мога да си обясня такова чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо им няма на папките. Просто в Windows Vista/7 се използва технологията "junction points" (използвана за съвместимост на редица програми и улесняване на developer-и на софтуерни приложения). Средностатистическия потребител не би трябвало да модифицира тези папки. За "Моите документи" използвайте стандартната папка на Windows 7 C:\Users\[user Name]\My Documents.

Има начин да ви кажа как да отключите тези папки, но за ваша безопасност няма да го направя. :weather2:

Поздрави и лека вечер !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има начин да ви кажа как да отключите тези папки, но за ваша безопасност няма да го направя. Публикувано изображение

Поздрави и лека вечер !

Благодаря за отговора. Всъщност аз не горя от желание да ги отключвам тези папки. :grimace: Просто ми стана интересно, как така, хем ще съм администратор, хем няма да имам достъп до всички папки в компютъра ми. Нали уж администратора можел да прави всичко и навсякъде. :grimace: Затова ми стана интересно защо ми се опъват тия папки, не за друго :grimace:

И какво толкова тайно може има в тези папки, че даже на администратора му е забранено да ги отваря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Всъщност аз не горя от желание да ги отключвам тези папки. :grimace: Просто ми стана интересно, как така, хем ще съм администратор, хем няма да имам достъп до всички папки в компютъра ми. Нали уж администратора можел да прави всичко и навсякъде. :grimace: Затова ми стана интересно защо ми се опъват тия папки, не за друго :grimace:

И какво толкова тайно може има в тези папки, че даже на администратора му е забранено да ги отваря. :)

Съветвам ви да прочетете този материал...най-добре е обяснено за какво става въпрос и технологията (Junction Points която вече споменах): :)

http://pherricoxide.wordpress.com/2009/11/07/windows-vistawindows-7-junctions-access-denied-problem/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти B-boy[styLe] :grimace:

Любопитството ми вече е напълно задоволено, мога да си легна спокойно да спя.

Жив и здрав да си :grimace:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти B-boy[styLe] :grimace:

Любопитството ми вече е напълно задоволено, мога да си легна спокойно да спя.

Жив и здрав да си :grimace:

Подобно borisfx, подобно.

Радвам се, ако съм бил полезен.

Лека вечер и на теб ! :grimace:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.