Премини към съдържанието
Мария Калошева

Имаме ли нужда от саможертвата?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! Отварям тази тема, защото смятам, че саможертвата е нещо, което има многоспектърно проявление - отнася се, както до социалните, така и до междуличностните взаимоотношения, което я прави твърде значима за нашия живот и с оглед на това заслужава нашето внимание. Аз нямам готов, бетониран, стопроцентов отговор на въпроса - нуждаем ли се от нея, като доказателство за любов и вярност към род и Родина, към любима и съпруга, към родители и деца, към приятели , ако щете, дори, към работодатели. Полезна ли ни е, има ли смисъл от нея и защо, изобщо, се е поаявила тази саможертва - въпроси, които си задавам и чиито отговори, се надявам, заедно с вас да намирим.

Редактирано от kaloia (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи за какво се жертва човек. Много е лошо да се жертваш за фикции. :giggle1:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не харесвам тази дума. За хората, които обичам правя всичко, което е по-силите ми, но не го приемам като саможертва, това е моят избор. Благодарна съм към тези, които правят нещо за мен, лишавайки се от време, средства..., но - това е техен избор.

Не бих жертвала живота си за каквото и да било, по-скоро бих проявила разумна смелост.

Ако мислим, че се жертваме за нещо или някого, това ни натоварва с доста излишни емоции...

Виж, ако говорим за цялото човечество, нещата стоят по друг начин.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки разумен човек доброволно жертва нещо в името на хората, които обича и това е съвсем естествено.

Глупаво е да жертваш нещо за всеки, който поиска това от теб, или в името на някаква химера.

В миналото често ми се случваше да правя глупави жертви...

Редактирано от Moira (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И конкретно на въпроса, който се съдържа в заглавието на темата - нямам нужда да се жертвам. Саможертвата е право на избор. Ако изберем саможертвата, трябва да я приемем с радост. Кой ли го може това?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.