Премини към съдържанието
Анинфид

Търси се (под нет и гугъл) програма която да прави автоматичен бекъп

Препоръчан отговор

Здравейте ! Както споменах си търся програмка която автоматично да бекъпва директория на един дял (и по възможност на друг носител), когато отчете промяна във съдържанието. Предполагам, че има такова животно, защото ми омръзна сам да го правя, ако не, здраве да е ;) !

Редактирано от Фодор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ти благодаря , върши работа :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Scheduled tasks и batch файлче, в което си пишеш всичко - примерно командата xcopy може да отчита разликите между две директории и да копира само различното съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е точно това - идеята е при промяна на файл дори да го ъпдейтва (нещо което приложението от саентист май не прави ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

прави имаш опция за 2 вида бек(ер голям*)п единия е цялостен другия е актуализация на промените

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е точно това - идеята е при промяна на файл дори да го ъпдейтва (нещо което приложението от саентист май не прави ) .

За да се случва това, трябва програмата непрекъснато да следи какво се случва с файловете, което би било ужасно ресурсоемко. Чрез това, което аз предложих, можеш да си настроиш Task Scheduler да пуска .bat файла през пет минути и ако има променени файлове, той ще ги копира, а ако не - просто ще се затвори. Нещо такова:

xcopy c:\asd\* d:\asd /d /s /i /u /y

c:\asd е оригиналната папка, а d:\asd - там, където копираш нещата от нея

/d ще копира само файловете, които в c:\asd са по-нови като дата

/s ще копира всички поддиректории

/i работи само при първото пускане - указва, че искаш да копираш всичко в директория, а не във файл, ако директорията, в която копираш, липсва

/u ще копира само файлове, които вече съществуват в d:\asd

/y ще прескочи запитванията дали да презапишеш вече съществуващ файл (с положителен отговор)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SyncBack ми е вършила идеална работа за тази цел. Има freeware версия, а може да си "купиш" и PRO-то от някои места. :giggle1:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

AdvanceSystem Pro, има таква функция, но мисля, че нямаше фукнция, която отчита кога има разлика и прави бекъп, но можеш да го направиш всеки ден в 5 часа(примерно) да ти бекъпва дяла.. Освен това има фукнция, която ти оптимизира компютъра и чисти л@йна, така че ще ти е от полза... Има я и фрий версия, но там няма фукнцията, автоматично в еди-колко си часа да прави зададените работи, затова си намираш ключ от някъде и така... (не е трудно, потърси в гугъл)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.