Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си телевизор 32 инча. Можете ли да ме напътите към марки? Аз съм се спрял на Samsung и Сони. Конкретно съм се спрял на тези модели:

1- http://www.technomarket.bg/products/09071164/samsung-le-32c450

2- http://www.technomarket.bg/products/09070247/sony-kdl-32bx300

3- http://www.technomarket.bg/products/09070232/sony-kdl-32bx400aep

Цената, която мога да заплатя за такъв телевизор 32 инча е около 700лв. с малки изключения. Иска ми се да има USB вход, за да можем да гледаме снимки и да може да чете филми през флаш памета. Да не ми прави проблеми със субтитрите и ако може, да ми кажете евентуално какъв формат трябва да е филма за да се чете безпроблемно от такъв вид телевизор с опция за гледане през флашката на филм. Ще го гледаме на обикновенна кабелна телевизия, и хубаво ли е телевизора да е в такъв случай с вграден цифров приемник или там както се нарича? Моля ви за какъвто и да е вид помощ по моя случай. Ще съм благодарен да ме светнете в това, какво е хубаво да търся и прочие. Ориентирал съм се да го купя от магазина, който съм избрал тези примерни три модела. Защото нямам възможност за много обикаляне по магазините. Благодаря ви предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами определено последния заради поддържаната по-висока резолюция - 1080р. Това е важно за филмите, които са HD с резолюция 1080р.Чувството да гледаш такъв филм е неописуемо...все едно, че влизаш вътре в телевизора - толкова реално, майна. За цифрома и аналагова ТВ това, че телевизора ти е Full HD няма много да ти свърши работа, тъй като няма кабеларка, която да излъчва каналите си на такава висока резолюция и напрактика малко се обезсмислят нещата, но пък това е бъдещето и нищо не губиш.Просто няма да можеш да се възползваш максимално от капацитета си на ТВ-то.Има канали, които са HD но на този етап са малко. Съвет - сваляш един филм, който е HD 1080р с DTS звук на една флашка и с нея отиваш в магазина и пробваш. Отваряш си очите дали чете субтитрите и възпроизвежда звука, щото моята Тошиба чете филма, но не може да въозпроизвежда DTS звук. Сваляш още един филм, който да е в Xvid формат заедно със субтитрите.Преименуваш филма и субтитрите да са с едно и също име и пробваш на место дали плеърът на филма ги разпознава.Субтитрите да са в SRT формат.Моята Тошиба пък не чете SRT , а UTF-8 и се налага с една програма да ги конвертирам---става за секунди, ама все пак...затова ако трябва питай това Сони какъв формат субтитри чете.И няма да бързаш да купуваш...да си дадеш парите е най-лесно.Отиди, пробвай на место разпитвай и после във форума ще дискутираме пак.

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    LG32LD650 100Hz, FullHD(не че при 32" ще видиш особена разлика от 2-3 метра, но пък защо не, като може да си го позволиш) и всички необходими тунери(нали идва цифровизацията), входове и хубав вграден плейър. Все пак иди го виж на живо и пробвай плейъра.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта! Определено ще се вслушам в това, което казвате. Проблема е, че няма да мога да пробвам и после пак да пиша, и тогава да го купя. Понеже времето ми е много ограничено. Но това не е от такова голямо значение! За филм Xvid знам от къде да сваля, но за този- ,,Съвет - сваляш един филм, който е HD 1080р с DTS звук на една флашка и с нея отиваш в магазина и пробваш".- простете за невежеството ми, но нищо не ми говори. Може ли малко разяснение? А относно Full HD, не живея в заблуда, че ще гледам скоро телевизия с кристален образ, но доколкото аз знам е хубаво сега да има HD, защото така картината от филм на преносима памет ще са с такова качество?!? Какво ще рече, хубав вграден плейър? Какво всъщност представлява това нещо през телевизора? Функции? За филмите ли нещо става на реч ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта! Определено ще се вслушам в това, което казвате. Проблема е, че няма да мога да пробвам и после пак да пиша, и тогава да го купя. Понеже времето ми е много ограничено. Но това не е от такова голямо значение! За филм Xvid знам от къде да сваля, но за този- ,,Съвет - сваляш един филм, който е HD 1080р с DTS звук на една флашка и с нея отиваш в магазина и пробваш".- простете за невежеството ми, но нищо не ми говори. Може ли малко разяснение?

А относно Full HD, не живея в заблуда, че ще гледам скоро телевизия с кристален образ, но доколкото аз знам е хубаво сега да има HD, защото така картината от филм на преносима памет ще са с такова качество?!? Какво ще рече, хубав вграден плейър? Какво всъщност представлява това нещо през телевизора? Функции? За филмите ли нещо става на реч ?

Имате Лично съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш най функционален плеар в ТВ то си вземи самсунг , възпроизвежда и DTS звук , но никога не очаквай това което може да ти даде един външен . А и мисля че искаш телевизор а не комбайн :angel19: така че заложи на качеството на картината а това ЮСБ бих го забранил със закон :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако още не си купил ТВ инфо за: самсунг LN32C550 това е американската версия и съм много доволен. ако се предлага и БГ предполагам, че цената няма да е много висока - модела е 2010г. телевизора има 3 юесби, 3HDMI, toshlink /оптичен изход/ kompozitni още някакви входое/изходи и DLNA съвместмост. плеъра е железен и чете почти всичко и от флашка и през мрежов хард, закачен през лан-порта. единственото което трябва да следаш за самсунс специално е матрицата ако може да е SQ04. води се по-качествената. ako доживеем в БГ да има фуллНД тв ще е супер - вижда се прекрасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.