Премини към съдържанието
petio.1973

Въпрос за дъно ASRock n68-s

Препоръчан отговор

ЕВЕРЕСТ показва температура МСР 75 и компютъра изключва.като сваля капака пада на 65 и работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И въпроса е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И въпроса е?

Що ми грее южния мост на Невидия?

Ами грее си, даже повечко от колкото трябва...

...или по-скоро се охлажда по-зле отколкото му е нужно!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами мен мен не ме учудва това... Така е с тия евтини дъна. Сложи му едно вентилаторче, ама наистина, какъв е точно въпроса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално. Това обикновено е температурата на чипсета при вградена видеокарта. Ако се загледаш в температурата на процесора, вероятно ще регистрираш същата разлика. Хората лепят вентилатори, но за мен е глупост. ПО-добре една перка отстрани. Ако нямаш отвор, сменяй кутията. Ако не ти се занимава, отваряй капака през лятото. Ако и това те дразни, карай така и да не ти пука. А причината за изключването на PC-то ти не е в тая температура. Има нещо друго.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами мен мен не ме учудва това... Така е с тия евтини дъна. Сложи му едно вентилаторче, ама наистина, какъв е точно въпроса...

Защо като отвори капака на кутията спада температурата показвана от датчика?

Отговор: Липса на ефективност или липса въобще на вентилатори на кутията както за вкарване на хладен въздух така и за извеждане на горещият, а в кутия без въздушен поток топлината се акумулира. При това положение е наистина по-добре да се отвари капак, поне докато автора на темата не се охарчи до около двайсетина кинта за два-три вента...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо когато махна капака компютъра работи?- Може и това да е въпроса :rolleyes: Защото, както си видя, на отворен капак пада температурата и компютъра вече може да работи. Просто има защитни механизми които изключват при определена температура за да предпазят компонентите от дефектиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ЕВЕРЕСТ показва температура МСР 75 и компютъра изключва.като сваля капака пада на 65 и работи.

По-добре пусни Еверест и ни прати снимка с всичките температури.

Правена ли е скоро профилактика на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.