Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дойде време, да си смена и най важните компоненти на компютъра, всъщност и видео карта ми трябва. В подписа съм си написал предварително, дъното,процесора, рам паметта и видео картата, които мисля да си купя, но все още незнам дали да са те. Незнам дали да не изчакам булдозерите, дайте съвет :lol6: Иначе, сега имам само, захранването,твърдият диск, охладителя и кутията от подписа ;) Сега имам 1000 лева отделени :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aааааррргх, опитвам се да направя конфигурация с линкове, но форматирането с копи/пейст е отвратително в тази нова версия на форума!

Както и да е, ако ще наблягаш на игрите вземай GTX560Ti 1GB a за дъното, процесора и паметта каквото остане. Вече има AsRock 970 Extreme 4 за около 170лв. в комбинация с Phenom II X4 955 и 4GB DDR3 1600, a aко стигнат парите може и i5-2500K и Z68 Pro3. За сега няма да имаш нужда от 8GB RAM, при положение, че си с ограничен бюджет.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина мисля, че Людмил е прав 8гб са много за игри, но пък не знам дали е правилно да направи както аз направих една плочка 2гб и една 4гб и съм с подобен процесор обаче моя е отключен феном х4 550. Но ако можеш да събереш парички за и5 2500к ще си пасне супер. И (не съм много обеден), но http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=18045 раден 6950 не е ли малко по - бърза от 560, ако не е се извинявам за грешката. Но като цяло добре си се ориентирал

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми е толкова за игрите, за това мислех 1000 само за дъно,процесор и рам, и ще карам с вградената,и по натам ще си взема и външна видео карта :stop: Оставете, сега видео картата, по натам ще си взема видео, иначе мислех да е 460тка 1гб, няма да играя чак толкова тежки игри :giggle1: Иначе 1000лв. са ми 2 заплати, така ,че може и малко повече да отделя, примерно ако най - хубавата комбинация е 1400лв. ще дам толкова :giggle1:

Редактирано от KeepWalkinG (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, тогава няма какво да се чудиш. Вземай SB конфигурацията, щом не играеш, пък като ти се доиграе ще си купиш и видеокарта. Тъкмо ще посъбереш пари за нещо сериозно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иначе, до колко мощна видео карта мога да сложа с това захранване, предполагам ,че може и GTX 580, но ще е на макс обороти, сигурно най - добре ще е 570тка ? Не ,че ще взимам такива карти, просто въпрос :giggle1: Иначе аз отдавна ги следя, конфигурацийте и мисля SB да е ,но незнам дали да не изчакам булдозерите, може да има спад в цените, ако са по добри АМД процесорите и по евтини може би ще си заслужава? Притеснява ме и това ,че вече SB е на 5 месеца, то още малко ще стане морално остаряла :giggle1: Дъното Z68, ще поддържа ли новите процесори на интел ivy bridge?

Редактирано от KeepWalkinG (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми 19-ти септември е официалната дата за първите 8-ядрени Булдозери, като цените се очаква да са около 320$ за FX-8150 - стартовия модел на 3.6GHz с 8 ядра и около 200$ за 4-ядрения FX-4100(най-вероятно първата седмица на окомври ще са налични и в България). При положение, че имаш комп който ти върши някаква работа, аз бих ти казал да изчакаш - лято е, нищо интересно не се случва на пазара, всички са отпуски и всичко е в застой, а с излизането на Багерите със сигурност ще се раздвижи пазара. Ако обаче имаш нужда от мощен комп и изкарваш някакви пари с него, то може още сега да напазаруваш, понеже до излизането на Zambezi-тата ще си работил вече два месеца. А, относно захранването - със сигурност ще издържи GTX570 на клокната конфигурация с i5 или Phenom/FX.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен булдозерите няма да са кой знае колко по-бързи от i5-2500K, но това са лични гадания :speak: Иначе тази комбинация ASRock Z68 Pro3, Core i5-2500K, 2x4GB Corsair Vengeance си е супер, даже ще останат пари да ги отделиш за видеокарта. Иначе захранването би се справило и с GTX580. Иначе на въпроса за дъното - мисля, че няма да поддържа Ivy Bridge, защото там сокета е LGA2011.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно ще изчакам, иначе от компютъра никакви пари не искарвам, просто искам да си сменя старият компютър с по мощен. Сегашният става само за интернет, музика и филми - Процесор: Pentium 4 630 3ghz Видео карта:Asus N6600 256мб Silencer. На новият компютър искам да мога да си пусна и някоя нова игра и т.н Просто домашен компютър, като на повечето хора във форума :) Останаха ми само тези части да сменя и незнам как да постъпя, но със сигурност видео картата ще я взема след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

То и Людмил го е писал по-горе, но ето и шота.

Понеже вече официално са по-малко от два месеца, а превюта, че и ревюта, вероятно ще има и преди пусковата дата, мисля че ще изтърпя толкова време да "увидя" какво що. А Вие, ще успеете ли?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е ако искаш компютъра като домашен, в смисъл не като за ентусиаст, може да минеш и по-леко с частите. Например, искаш да пуснеш някоя нова игра и в същото време да не се харчиш с много пари, можеш да вземеш Core i3-2100, който се справя по-добре от 4-ядрените феноми. За видеокарта може да сложиш ASUS ENGTX460 768MB, GDDR5 DirectCU Top за 216лв от iskamPC.com Ако дотук съм разбрал правилно изискванията ти, то и с машина за 1000лв ще си напълно доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами то като скочиш от тоя P4 на коя да е нова платформа, ще скачаш до тавана и ме съмнява, че изобщо ще съжаляваш, че не си взел нещо по-скъпо. За домашен компютър важи следното - вземаш най-изгодното за момента. Сещаш ли се, как през януари-април настъпи една истерия с дъната LGA1155? Всеки търсеше, но нямаше. Ако имаше процесори, нямаше дъна. Ако имаше дъна, то повечето от тях бяха с бъгави BIOS-и. Стигна се до там, всички да препоръчват презираната преди това марка на Asrock. После и изтеглените дъна от пазарите и чакането на нови ревизии. Хората си накупуваха процесори, а нямаше дъна. Налагаше се да слагат какво да е. Ей това ме съмнява, че може да стане и с булдозерите. И както всички чакат септември, така нещата могат да отидат и до коледа. Затова, вземаш това, което е най-изгодно и на най-добра цена в момента. Гаранция, че ще бъдеш предоволен и от една платформа с i3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами то като скочиш от тоя P4 на коя да е нова платформа, ще скачаш до тавана и ме съмнява, че изобщо ще съжаляваш, че не си взел нещо по-скъпо. За домашен компютър важи следното - вземаш най-изгодното за момента. Сещаш ли се, как през януари-април настъпи една истерия с дъната LGA1155? Всеки търсеше, но нямаше. Ако имаше процесори, нямаше дъна. Ако имаше дъна, то повечето от тях бяха с бъгави BIOS-и. Стигна се до там, всички да препоръчват презираната преди това марка на Asrock. После и изтеглените дъна от пазарите и чакането на нови ревизии. Хората си накупуваха процесори, а нямаше дъна. Налагаше се да слагат какво да е. Ей това ме съмнява, че може да стане и с булдозерите. И както всички чакат септември, така нещата могат да отидат и до коледа. Затова, вземаш това, което е най-изгодно и на най-добра цена в момента. Гаранция, че ще бъдеш предоволен и от една платформа с i3.

Разликата е трудно доловима, обаче дънни платки за "Булдозерите", няма такива! За разлика от Интел, които напоследък(изключая преди време слот LGA 775| с всяко ново поколение процесори сменят и слота, че и чипсетите, при АМД ще може да се подкара Булдозер и на дъно с 7ХХ чипсет и на дъно с 8ХХ, като разбира се най-добре ще се представя, комбинацията с дъно с чипсет серия 9ХХ, които също даже в бедна България са налични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, но все пак ще изчакам малко, а за това дали да е i3 или i5, знам ,че и на и3 всичко ще върви но мисля ,че с и5 ще искарам по дълго време :begging: Не ви споменах ,че сегашният ми монитор е 19'' 1280-1024, ако го сменявам него ще е след като имам всичко друго вече... И сигурно видео картата която ще взема ще е оверкил за него, и сигурно с вградената видео карта ще мога на тоа монитор и игри да играя, и след време направо нов монитор + видео карта, и това е вариянт :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, но все пак ще изчакам малко, а за това дали да е i3 или i5, знам ,че и на и3 всичко ще върви но мисля ,че с и5 ще искарам по дълго време :)

Не ви споменах ,че сегашният ми монитор е 19'' 1280-1024, ако го сменявам него ще е след като имам всичко друго вече...

И сигурно видео картата която ще взема ще е оверкил за него, и сигурно с вградената видео карта ще мога на тоа монитор и игри да играя, и след време направо нов монитор + видео карта, и това е вариянт :)

Сега по стечение на обстоятелствата сглобих една моя конфигурацийка с Athlon II X3 450 130 лева, дъно за Asrock с вградена видеокарта за 70 лева и RAM 2 GB за 20 лева. Процесорът отключих до четириядрен, макар и без L3 кеш и почнах с моите си експерименти. Имам и GF6600, но все още не съм пробвал, как са игрите с нея при тая конфигурация. Вместо това пробвах с вградената, която е AMD Radeon 3000. Far Cry се играе гладко без АА на резолюции 1280х1024 и медиум детайли. Върви и на High и Very High, но с известни компромиси. Така, че за човек, който просто иска да поиграе някоя стара игра и това евтино дъно за 70 лева е достатъчно. След малко ще пробвам как е сравнението с GF6600, каквато имаш и ти. Боднах и една GTX460, та поиграх и по-сложни игри - Far Cry II, GHOST Recon II, H.A.W.X.... Впечатлението ми е, че няма особена разлика със сегашния ми двуядрен E6750, който вече е на 4 години процесор. Е, има характерни неща, като по-голямо дропване при AMD (понякога и по-гладка игра), като се опитам да сменя някоя настройка на Far Cry II ( AA, детайли...) се налага рестартиранена играта, за да изчезне дропването. Така е и при GHOST Recon. Нямам време да пробвам много игри, но мисля, че и тия впечатления са ми достатъчни. Като цяло смятам, че колкото те изкара i3, толкова ще те изкара и i5. Разбира се, ти даваш парите, но не очаквай фрапиращи разлики или поне такива, които да забележиш. Няма да го забележиш нито при игри, нито при работа с приложения, освен ако нямаш две конфигурации с i3 и i5 и не включиш хронометъра.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз така мисля, по форумите обаче, много хора казват ,че вече след 1 2 години, вече задалжително трябва процесора да е 4 ядрен за перфектна игра, и работа :wow: Но и аз така мисля като теб,че след 3 години, дали е и3 или и5 няма никакво значение и двата процесора вече ще са морално стари :wow: Ще изкачам излизането на булдозерите, пък ако се доближават до Сандито и са по евтини може пък АМД да взема :magnifier:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз така мисля, по форумите обаче, много хора казват ,че вече след 1 2 години, вече задалжително трябва процесора да е 4 ядрен за перфектна игра, и работа :(

Но и аз така мисля като теб,че след 3 години, дали е и3 или и5 няма никакво значение и двата процесора вече ще са морално стари ;)

Ще изкачам излизането на булдозерите, пък ако се доближават до Сандито и са по евтини може пък АМД да взема :)

Да, някои от новите игри изискват четириядрен. Сега поиграх CoD Black Ops с AMD X3 450 с отключено 4-то ядро и GTX 460. С E6750 така и не успях да накарам играта да не насича, колкото и ъпдейти да слагах. С тоя Athlon всичко върви от гладко по-гладко. Обаче не е при всички игри така. Ама за 130 лева си е повече от приличен процесор. Ядрата така и не могат да се натоварят, защото явно хардът ме ограничава, каквото и да правя. А той е някакъв стар SATA. i3 все пак има HT технология. От тестовете му виждам, че доста добре си върши работата при игри така, че за мян няма смисъл от i5. Ako e i7 с 4+4 ядра, да. Тогава ще има разлика с i3 след 2 години. Но за мен няма смисъл от i5. Все пак, ако човек има пари, защо да не ги даде? Лично аз щях да си вземам нова конфигурация сега, но се отказах. Иначе, бих обърнал внимание на един бърз хард, вместо на i5 процесор. Просто виждам, че хардовете ме ограничават отвсякъде. Не съм пробвал с бърз хард, как ще работи системата, та може и за това да греша. Обаче, няма смисъл нито от скъп процесор, нито от скъпа видеокарта, а още по-малко от скъпа рам за нормални игри. Поне до тоя извод стигнах, след като 3 дена си поиграх с Athlon X3 450. И да, дъното Asrock за 70 лева си има доста опции за тия пари. Не съм очаквал нито да мога да отключа четвъртото ядро, нито да има кой знае какви опции за клок, но има. Друг е въпросът, как ще се държи.

Та мнението ми е, че за 1000 лева може да си накупуваш доста добри неща и повече пари не са необходими за близките 2 години.

Преди време ми даваха акъл в hardware.bg, че 2 GB RAM са ми малко, та затова игрите насичали. Без малко и банове да почнат да ми дават, щото споря с тях, че не са прави, но се махнах от там и няма да стъпя повече. Сега обаче видях, че с четириядрен процесор и 2 GB DDR III, нещата са по-добре така, че това с RAM- а ми се струва кьорфишек. И няма как да е друго яче, след като единствената игра, която ползва над 1 GB RAM от тия, които съм играл e Crysis 2. Обаче там нещата са си гладки, напук на разбирачите от hardwarebg, дето направили няколко хиляди поста и си мислят, че разбират от хардуер.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.