Премини към съдържанието
albonza

Windows7 - постоянен рестарт

Препоръчан отговор

Здравейте! От два дена се мъча да върна системна точка на един лаптоп с Win7 Ultimate x64. Причината поради, която искам да направя това е, че уиндоусът се рестартира непрекъснато сам. Зарежда до десктопа и се рестартира все едно си му натиснал бутона рестарт. След, което се зарежда в безопасния режим (safe mode). И тук ситуацията се повтаря отново само, че се рестартира в нормален режим и така до безкрай. Опитах да върна системна точка със инсталационен диск на Win7 Ultimate x64, но когато стигна да стартирам advanced system recovery ми дава следното съобщение: System Recovery Option This version of System Recovery Options is not compatible with the version of Windows you are trying to repair. Try using a recovery disc that is compatible with this version of Windows. Моля за спешна помощ! Идеи 1. защо се рестартира компютъра ( мисля, че е някакъв вирус) и 2. Как да върна системна точка П. С. Забравих да кажа, че Win -а не е лицензен - иска активация. Мисля и че не е от прегряване, защото с Live CD на HBCD работи безпроблемно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

причините можем да си ги изсмукаме и от пръстите на краката и пак няма да ги изчерпим: от прее*ан автоъподейт до sp1, до неправилен драйвър от написаното изглежда че сте използвали грешен диск за използване на system restore - опитайте с правилния, който и да е той кога е инсталиран windows? скоро или доста отдавна? ако е от скоро, правеени ли са опити за активирането му? ако да (или пък е инсталиран отдавна), какви и имали ли са успех? слагани ли са някакви драйвъри и/или програми и какви? при рестартирането забелязва ли се син екран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<p>Не знам от какво се е получило рестартирането, не мога да се добера до никаква информация, при едно от рестартиранията видях, че липсва антивирусна и се стартира registry booster.</p> <p>Относно грешния диск изчетох <a href="http://support.microsoft.com/kb/925762">тук</a> и пак задънена улица.</p> <p>Компа не е мой, на един приятел е на дъщеря му и нямам идея какво му е правила, целта ми е да му запазя системата по някакъв начин, защото има някакви програми и файлове , които и трябват за училище.</p> <p>При рестарта не се забелязва син екран.</p> <p> </p>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно лаптопа е бил с Vista и някой се е опитал да даде възстановяване на системата от Recovery дяла(той е скрит на диска). Най-лесно ще запазиш информацията с някое BootCD като Hirens.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да направиш следните стъпки! 1.Направи си профилактика на Лаптопа. Продухване и почистване. 2.Под Safe mode си прехвърли ценната информация. 3.Инсталирай си един свестен windows 7. 4.Може да си направиш Image на диска след това за да не ти се лучват тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че Win -а не е лицензен - иска активация.

Преди да пробваш каквото и да е било го активирай и виж тогава как е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно не съм се изразил добре.

1. относно предложенията на Емо Костов:

- Профилактика му правих преди 2-3 седмици - тогава изключваше от прегряване.

- под Safe mode не мога да вляза, защото и там се рестартира

- целта ми е да възстановя текущата система

2. относно предложението на s-mille

- Как да го активирам, когато не мога да стартирам никаква програма под Windows. Компа се рестартира почти веднага като зареди десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много малко хора са способни да доведат Win 7 x64 до такова неработещо състояние и явно момичето е от тях. Малкият син на един приятел е същия "хакер" - просто му трябва около час да поцъка на който и да е комп, и почват проблемите. :lol6: Пробавй следното: от Hirens-a пусни Autoruns и избери от опциите Analyze Offline System - ще поиска да посочиш директорията на Windows и на юзъра, и после ще можеш да видиш какво се зарежда заедно с пострадалия Win и да разкараш ненужните неща. Също така сканирай системата с антивирусна от Hirens-a или няправи някакъв Rescue disk(например Кашмерски) или каквото там се сетиш, че може да свърши работа.

п.п.

При стартиране на Win има опция(извиква се с F8) "Disable automatic restart on system failure" - ако я избереш какво се случва?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много малко хора са способни да доведат Win 7 x64 до такова неработещо състояние и явно момичето е от тях. Малкият син на един приятел е същия "хакер" - просто му трябва около час да поцъка на който и да е комп, и почват проблемите. :) Пробавй следното: от Hirens-a пусни Autoruns и избери от опциите Analyze Offline System - ще поиска да посочиш директорията на Windows и на юзъра, и после ще можеш да видиш какво се зарежда заедно с пострадалия Win и да разкараш ненужните неща. Също така сканирай системата с антивирусна от Hirens-a или няправи някакъв Rescue disk(например Кашмерски) или каквото там се сетиш, че може да свърши работа.

п.п.

При стартиране на Win има опция(извиква се с F8) "Disable automatic restart on system failure" - ако я избереш какво се случва?

Дай повече подробности за Hirens-a.Аз го ползвам от време на време, но това не го разбрах а камо ли автора.Обясни трябва ли да зареди от диска и ако да, къде е това за което говориш. Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Хиренс-а има Mini Windows XP - зарежда от CD-то и може да разгледаш спокойно съдържанието на харда и с помощта на инструментите там да се опиташ да поправиш нещата. Но нещата са прекалено много за да ги обясня в един пост.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така! Докъде стигнах с Одисеята Публикувано изображение

Вчера сутринта успях да върна системна точка, но с грешка. Все пак win -а остана стабилен и системата не се рестартираше. Реинсталирах всички остатъци от антивирусната (беше се скапала) и реших да сложа нова. Почнах да инсталирам AVG и преди да свърши инсталацията системата се рестартира. Вече се убедих на 1000%, че причината за рестарта е някаква гад. Направих си Rescue disk на Касперски и започнах да сканирам харда. Касперски откри сумати гадини и заразени файлове - делнах ги. След рестарта системата зарежда вече само в Safe mode.

Публикувано изображение Сега ми трябва помощ да пусна Wina в нормален режим. Моля за помощ, как да процедирам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При опит за стартиране в нормален режим какво се получава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При опит за стартиране в нормален режим какво се получава?

Стартира в safe mode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A с F8 и избиране на различни опции за старт някаква разлика? Например ако избереш Last known good configuration или Normal mode?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така! Докъде стигнах с Одисеята Публикувано изображение

Вчера сутринта успях да върна системна точка, но с грешка. Все пак win -а остана стабилен и системата не се рестартираше. Реинсталирах всички остатъци от антивирусната (беше се скапала) и реших да сложа нова. Почнах да инсталирам AVG и преди да свърши инсталацията системата се рестартира. Вече се убедих на 1000%, че причината за рестарта е някаква гад. Направих си Rescue disk на Касперски и започнах да сканирам харда. Касперски откри сумати гадини и заразени файлове - делнах ги. След рестарта системата зарежда вече само в Safe mode.

Публикувано изображение Сега ми трябва помощ да пусна Wina в нормален режим. Моля за помощ, как да процедирам!

Бутваш от инсталационен диск и правиш Repair на системата. Касперския е изтрил системни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стигнах до извода, че няма смисъл да поправям системата, цялата е омазана, първо е надградена виста до 7 ца и е пълно с дирекории от рода Update.1 ... do 10, ега съм го закачил диска на друг комп и точа файловете, които ми трябват. Ще кача чиста система. Мисля да закрия темата. Благодаря на всички отзовали се по проблема! :tease:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

(facepalm)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

и за да не се чуди автора защо праскаме такива емотикони:

подобни информации се казват още в началото, не да се чудим какво се случва

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.