Премини към съдържанието
Moira

Копието на лична карта е опасно

Препоръчан отговор

Най-сетне Комисията за защита на личните данни реши да сложи край на безразборното копиране на лични карти от работодателите. За жалост един господин плати твърде висока цена, за да докаже, че това не е правилно. След като отказа да даде копие от личната си карта, той не получи място за работа, което бе спечелил.

Скандално решение, което издава масовото схващане, че документите за самоличност могат да се преснимат и сканират от всеки. А това крие редица опасности. Въпросните копия могат да бъдат използвани за теглене на бърз кредит например, за наемане на жилище, автомобил и редица други дейности. Така че дори шефът няма право да ги притежава.

Труд

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо чак сега, след като това е масова практика от години? Питам аз, знаейки че отговор няма да получа. Надявам се цитираните петцифрени глоби поне малко да постреснат мислещите се за "богоизбрани"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я да се сетя мойта кой я преснима-

такам,Мтел-когато трябваше да си запишем номера с името,две редакции,които ни плащат по банков път,една банка,дето теглих кредит.

Ъхъм

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз че чудя, колко ли копия на моята карта се "разхождат" из институциите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.