Премини към съдържанието
sliderum

Избягвайте временно Фейсбук!

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Три от пет, а докато пишех поста, станаха 4 от 6! Колеги и приятели, надявам се да не се доверявате ни най-малко на това, че ще бъдете опазени чрез работата на модераторите във Фейсбук. Дори ще е добре въобще да не влизате известно време и да не четете препратени през Фейсбук в пощата ви писма, както и да отваряте изпратени файлове и линкове.

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря много,точно търсех в коя тема да питам дали наистина има опасност.

Ще предупредя и останалите си приятели по скайпа да не влизат.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря много за предупреждението. И мен ме достигнаха тези линкове с вируси, но не се поддадох. Все пак трябва поне елементарна хигиена и да не се отваря безразборно. И аз ще предупредя когото мога!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

HJT Team направо ги побъркаха....То май трябва като Кашпировски групов сеанс да правят :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И това е добра реклама за гугъл+ :)

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дано да не просто мръсна игра на Гугъл чрез подставени лица и подставени лица на подставените лица, защото както лесно стигнаха стотици милиарди капитализация, така и могат за отрицателно време да фалират...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И на мен ми намирисва на кампания в помощ на Google+. Само една ли е гадинката дето е плъзнала или са няколко вида? Надявам се някой от HJT да даде малко повече обща информация за тази епидемия :bye1: и освен претоварване на процесора какво още причинява.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дано да не просто мръсна игра на Гугъл чрез подставени лица и подставени лица на подставените лица, защото както лесно стигнаха стотици милиарди капитализация, така и могат за отрицателно време да фалират...

И да е Фейсбук първи нападнаха (плащайки на компания да срива авторитета на Гугъл)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нека да оставим големите хищници да се хапят взаимно, като не им се бутаме между зъбите. Достатъчно е да спрем да сме техни ползуватели. Има и други, може би не толкова големи, не толкова лесни и удобни, но поне ще ни отвикнат от творческият мързел и ще придобием опит докато се изучим да ги ползуваме...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и защо трябва да се пазя от FB? с ясното съзнание че съм си заслужил наказанието, това че 90% от интернет обществото в БГ е снабдено с интелигентност равна на тухла четворка, не значи че видиш ли, трябва да си спрем интернета и да накълцаме кабела на парченца, за по-сигурно което ме подсеща че снощи отново (къде на шега, къде на сериозно) предложих на член на HJT Team (в неофициален разговор) да спрат да измъкват потребителите от блатото и да им дават повиквателна за преинсталацията - на българина докато не му вземеш нещо няма да се научи показателен е факта че изчистен потребител се връща със същото оплакване в рамките на няколко часа

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като разгледах раздела Премахване на зловреден софтуер през последните 5-6 дни са пуснати поне 20-тина теми за помощ след зараза от линк в Facebook. Начина на заразяване е почти идентичен. Линк към видео, което изисква инсталиране/обновяване на flash player, за да може да бъде прегледано. Тук е и уловката, след свалянето и стартиране на въпросния файл, симптомите на заразените са почти идентични. Претоварване и забавяне на системата, рестарти, блокирана антивирусна, невъзможност да се отваря страницата на facebook.

Не че е лошо малко да се поограничи ползването на таз социална мрежа, ма не е това начина :bye1:

Между другото, официалния линк за сваляне на Adobe Flash Player е на официалната страница на Адобе тук: http://get.adobe.com/flashplayer/

Редактирано от exwol (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Странното е друго...дропъра се засича от антивирусната, но все пак след стартиране успява да изтрие напълно наличната антивирусна (въпреки самозащитата на повечето антивирусни)...което ме кара да мисля, че или доста хора карат със стари дефиниции или просто се използва прост vbs/cmd скрипт за изтриване на услугите и. Което само доказва нуждата от HIPS приложение допълващо ав софтуера или поне да се четат внимателно съобщенията на UAC (освен ако не е изключен)...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, явно е, че вирусът не прескача ей така, само като си разглеждаш. Лошото е, че има достатъчно наивни хора, които да теглят и инсталират съмнителни програми...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И пак се стига до елементарна култура на защита в мрежата... А и повечето ползват и крактнати или пачнати антивирусни защото за какво да ползва безплатна, като може да "открадне".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като разгледах раздела Премахване на зловреден софтуер през последните 5-6 дни са пуснати поне 20-тина теми за помощ след зараза от линк в Facebook. Начина на заразяване е почти идентичен. Линк към видео, което изисква инсталиране/обновяване на flash player, за да може да бъде прегледано. Тук е и уловката, след свалянето и стартиране на въпросния файл, симптомите на заразените са почти идентични. Претоварване и забавяне на системата, рестарти, блокирана антивирусна, невъзможност да се отваря страницата на facebook.

Не че е лошо малко да се поограничи ползването на таз социална мрежа, ма не е това начина :blink:

Между другото, официалния линк за сваляне на Adobe Flash Player е на официалната страница на Адобе тук: http://get.adobe.com/flashplayer/

Както винаги, проблема е основно и предимно в задклавирните " тухли " ( че са и готови цял сайт да загърбват , съветвайки " компетентно " дори подобните на тях тухли, поради малоумието си ) :angel19:

Aquaris е напълно прав, вземайте им парите, иначе няма да се научат някои никога....

И пак се стига до елементарна култура на защита в мрежата... А и повечето ползват и крактнати или пачнати антивирусни защото за какво да ползва безплатна, като може да "открадне".

Проблема не е и от това... дори да ползваш не съвсем легално антивирусната си, ако знаеш какво как е, пак ще си много по защитен, дори от тези с напълно легални антивирусни ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Между другото се оказа, че бацила е и събирач на пароли, затова е добре всички заразени да си сменят ВСИЧКИ пароли...

Публикувано изображение

A malicious trojan horse or bot that may represent security risk for the compromised system and/or its network environment

Публикувано изображение

A keylogger program that can capture all user keystrokes (including confidential details such username, password, credit card number, etc.)

Източник: threatexpert

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :angel19: Ох, понякога се моля наистина оня отгоре да си събере вересиите ... Влизам си,и пак влизам и нямам никакви проблеми във Фейса... Защо ли ?? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От какви адреси се сваля този фалшив плейър ? Няма ли да е от полза да се добави домейна в hosts-файла ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:giggle1: Ох, понякога се моля наистина оня отгоре да си събере вересиите ...

Влизам си,и пак влизам и нямам никакви проблеми във Фейса... Защо ли ?? :)

При мен е същото...Нека да променя малко предупреждението си в съответствие с развитието на темата:

Нека тези колеги съфорумци, които се чувстват като "тухли четворки" пред компютъра, да престанат да ползуват сайтове и мрежи, които в последните няколко седмици са се доказали като проводник, ако не и като източник на зарази!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...тези колеги съфорумци, които се чувстват като "тухли четворки" пред компютъра...

:giggle1:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:giggle1:

Това с "тухлите", е назаем от Aquaris. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@B-boy[styLe]

Публикувано изображение

Троянчето като програма ли се възприема от UAC? В смисъл при това ниво ще излезе ли предупреждение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.