Премини към съдържанието
Hawksthorne

USB bootable Линукс

Препоръчан отговор

Идеята ми накратко е, че ми трябва усб дистрибуция, от която да ползвам програми от типа на aircrack-ng, само за това ми трябва дистрибуцията и за нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една от най-известните (поне за мен) дистрибуции в областта на сигурността е BackTrack, а на сайта им (на повечето други дистрибуции също) има описание как се прави въпросната инсталация.

Не мога да се сдържа да не допълня и любимата ми дистрибуция - Mandriva, която сработва от подобни носители чрез прост запис (примерно чрез инструмента dd) на ISO файла върху тях, тъй като той е в hybrid ISO формат, при което дори свободното пространство остава използваемо като друг дял. За улеснение може да се използва и приложението Mandriva Seed, което опростява този процес. Недостатък обаче се явява необходимостта да се инсталира пакета на aircrack-ng всеки път, тъй като той не е включен по подразбиране.

Редактирано от KillerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята ми накратко е, че ми трябва усб дистрибуция, от която да ползвам програми от типа на aircrack-ng, само за това ми трябва дистрибуцията и за нищо друго.

И за какво ви е? ВИе една дистрибуция не знаете как да инсталирате на флаш памет, а сте тръгнали да хаквате безжични мрежи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за какво ви е? ВИе една дистрибуция не знаете как да инсталирате на флаш памет, а сте тръгнали да хаквате безжични мрежи

Хакването е лесна работа, следваш дадени инструкции и толкова, не е проблем, това че досега не съм се занимавал с Линукс като операционна система явно е грях и съм малоумник, аз помолих за просто обяснение, но както винаги навсякъде някой се прави на интересен :bubblegum: ПС: Ако държиш да пишеш в уважителна форма, поне гледай да го правиш правилно. Благодаря на колегата с първия отговор, ще се разтърся и ако срещна проблеми ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хакването е лесна работа, следваш дадени инструкции и толкова, не е проблем, това че досега не съм се занимавал с Линукс като операционна система явно е грях и съм малоумник, аз помолих за просто обяснение, но както винаги навсякъде някой се прави на интересен :bubblegum: ПС: Ако държиш да пишеш в уважителна форма, поне гледай да го правиш правилно. Благодаря на колегата с първия отговор, ще се разтърся и ако срещна проблеми ще пиша.

Ох, аман от пишман хакери.... И ако се разтърсите из форума ще намерите аргументация че това, което искате да правите е незаконно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, просто от много време искам да имам backup вариант в случай, че пътувам и няма къде да намеря свободен интернет, налагало ми се е, спешни случаи в които гсм не работи, няма откъде да се обадя 2 през нощта минавам през град и би било удобно. Браво, и пушенето на марихуана е незаконно, но да ти кажа, не виждам полицаите да спират 13 годишните хлапета, които виждам пияни и избушали ежедневно по улиците :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, просто от много време искам да имам backup вариант в случай, че пътувам и няма къде да намеря свободен интернет, налагало ми се е, спешни случаи в които гсм не работи, няма откъде да се обадя 2 през нощта минавам през град и би било удобно. Браво, и пушенето на марихуана е незаконно, но да ти кажа, не виждам полицаите да спират 13 годишните хлапета, които виждам пияни и избушали ежедневно по улиците :)

Това е разумна идея (за такъв вариант), но не я прави законна. Преценете сам

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Законна, незаконна, предпочитам по време на спешен случай да има начин да се свържа някак ако нямам друга опция, ако ми се занимаваше с хакване на чужди мрежи можех просто да им влизам в рутерите и оттам да си правя достатъчно мизерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Backtrack вече е базиран на Ubuntu и можете да ползвате опцията USB Creator, която е в Ubuntu, също така http://unetbootin.sourceforge.net/ върши отлична работа за качване на ISO liveCD на Flash

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хе хе абе хора какви са тея измислици дето се опитвате да праите ако бяхте """""""""""""" хакери""""""""""""" или каквито там искате да се наречете ама изобщо форум няма да поглждате как се правело това и онова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хе хе абе хора какви са тея измислици дето се опитвате да праите ако бяхте """""""""""""" хакери""""""""""""" или каквито там искате да се наречете ама изобщо форум няма да поглждате как се правело това и онова

Никой не се е родил научен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никой не се е родил научен!

То на мен ми е пределно ясно това нито се заяждам нито нищо иам предвид че има такива на по 14-15-16 годинки дето могат на направат така че по документи да не съществумам какво ще рече това? Има хора които се занимават с това смисал програмиране и го учат примерно да кажем 5-6-7-8 години и не са достигнали тяхното ниво а кажи ми тях кои ги е учил ? Аз лично нито сам програмист нито сам някои дето може да прави чудесии,използвам Линух да но знам само основните нешта не сам някои новак но сам многооо далеч и от спец а това да пишеш във форуми как се хаква туи и онуи е смотано и тъпо и никои няма да те земе на сериозно има си IRC за тези нешта и куп други глупости......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.