Премини към съдържанието
Evellon

Температурен дисплей

Препоръчан отговор

Намерих температурен дисплей (или поне така мисля) върху кутията на стар компютър. Устройството ми изглежда интересно и ми се иска да проработи, но не знам точно как да го подкарам.

Най-отгоре на платката има 4 групи пинове. Върху всяка от тях има инициали, но имам само предположения за значението им. Отляво надясно са: TSW (Temperature SWitch?), TLED (Temperature LED?), PLED (Power LED?) и POWER, което ми е ясно.

Кабелите от първата група пинове (TSW) бяха отрязани и нямам представа какво е било вързано там.

Към втората група (TLED) е закачен жълт диод с жълт и черен кабел. Диодът свети когато подам захранване и черния кабел е свързан към десния минус (ако е закачен към левия не става нищо).

Към третата група пинове (PLED) има свързан зелен диод със зелен (+) и черен кабел (-). Този така и не светна.

Към последните 2 пина бяха вързани кабелите, захранващи устройството.

Когато го свържа към някой 5-волтов кабел на захранването, дисплеят светва. А какво показва - зависи от подредбата на джъмперите. Има 2 големи групи пинове отгоре и отдолу на дисплея. Всяка отговаря за съответната половина от цифрите. Всяка голяма група може да се раздели на седем по-малки от по 4 пина. Свързването на 2 пина от една малка група води до светването на определа чертичка от някоя от цифрите. 14 малки групи - 14 чертички.

Въпросите:

- Какво може да е било свързано към двата пина с инициали TSW, ако контакт между тях води до угасване на дисплея?

- Има ли значение подредбата на джъмперите, отговарящи за дисплея?

- Какво показва зеленият диод и защо не свети?

--> СНИМКА <--

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.