Премини към съдържанието
yHuKaT

Проблем с цветовете на CRT монитор

Препоръчан отговор

Добър вечер. Проблема ми е следния. Преди 2 часа свързах "нов" монитор CRT AOC HT7x0 Series тъй като стария ми NEC MultiSync FE700+ е с надраскано покритие ( иначе цветовете му са перфектни ). Включих го настройх всичко каквото имаше за настройване картината стана идеална. Направи ми впечатление, че когато вляза примерно в my computer и прозореца е малък бялото си е бяло но ако максимизирам прозореца цветовете потъмняват все едно намаля контраста бялото става мръсно бяло даже сивее. Aко отворя еxplorer ( направен ми е да отваря автоматично google ) е същото затъмняване, но ако отворя някой сайт цветовете пак стават кристални. Дори в момента като пиша е затъмнено но ако намаля прозореца с restore down cветовете стават идеални. Декстопа винаги е с перфектни цветове. С Windows XP 32bit съм видеото е NVIDIA GeForce 8500 GT изтехлих driver за монитора не съм ги инсталирал не съм сигурен, че има нужда. Ще изчакам експертното Ви мнение.

Редактирано от yHuKaT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опита ли да пренастроиш монитора по различни начини. Да увеличиш контраста и осветеността. Всеки монитор с кинескоп има опция за размагнитване някъде в менюно с настройките. Може да се срещне под името "Degaus" или някаква иконка . Екрана ще се разтрепери за секунди и пак ще се намести. Не знам дали ще помогне но тази опция не е оставена случайно в менюто. Както го описваш ми се струва. че е от драйвърът. Опитай без драйвър да го настроиш отново. Моя Самсунг работи без драйвър вече 6 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Размагнитването както и всякакъв вид настройки по цветове и контрасти съм ги пробвал не става. Не съм инсталирал драйвъри. Бях писал по-горе за тези неща, но може да съм го написал не разбираемо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опита ли да му спреш тока и да му махнеш захранващия кабел и този за сигнала. На някои модели като моя ако му дръпна буксата за захранането и забравя абсолютно всички настройки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей отново. Току що направих това което написа. Ефект никакъв. Настройките си останаха същите. Монитора има опция за цветна температура помислих си да не е от нея но и от там не е. Два варианта са 9500К и 6500К променят се само настройките. Забравих да спомена. Не знам дали има значение но монитора ми е с преходник за видео картата. Стария също беше със същия преходник но няма проблем. Преходника не съм го вадил никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някое от захранващите напрежения "плава" , в тв сервиз питай , не е проблема във видеокартата .

Успех http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей отново. Току що направих това което написа. Ефект никакъв. Настройките си останаха същите. Монитора има опция за цветна температура помислих си да не е от нея но и от там не е. Два варианта са 9500К и 6500К променят се само настройките.

Забравих да спомена. Не знам дали има значение но монитора ми е с преходник за видео картата. Стария също беше със същия преходник но няма проблем. Преходника не съм го вадил никога.

Нама да сменяш никакви драйвери. Стига с тези ваши драйвери. Компа си ги има. написали сте операционната система. Почукай леко по кутията на монитора, докато се оправи. Като върнеш старият монитор имаш ли проблеми?Явно е по RGB - to и сам не можеш да се оправиш.Обикновен лек дефект при този тип монитори.Имаш "стара спойка" някъде, но трудно се локализира. В друг момент цветовете/ или бялото ти ще е БЯЛО/ Редактирано от lz4jw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помоща. Спокойно не съм слагал драйвъри. М/у другото след като спомена да го почукам. Се сетих монитора съм го отварял. Имах проблем с копчето на менюто постоянно си излизаше и ми сменяше настройките както му скимне затова и досега бях със стария. Да чукам на дърво от 48 часа не ми е правил проблеми с менюто. От това стигам до извода, че може и аз да съм нарушил някой спойка не си спомням как беше преди. Трудно беше двама души го разглобявахме. Единия го държи във въздуха другия маха капаци. Може тогава да съм прецакал нещо. Да го отворя ли пак или по добре да си го оставя така докато все още работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помоща. Спокойно не съм слагал драйвъри. М/у другото след като спомена да го почукам. Се сетих монитора съм го отварял. Имах проблем с копчето на менюто постоянно си излизаше и ми сменяше настройките както му скимне затова и досега бях със стария. Да чукам на дърво от 48 часа не ми е правил проблеми с менюто. От това стигам до извода, че може и аз да съм нарушил някой спойка не си спомням как беше преди. Трудно беше двама души го разглобявахме. Единия го държи във въздуха другия маха капаци. Може тогава да съм прецакал нещо. Да го отворя ли пак или по добре да си го оставя така докато все още работи :)

Вярно, че е малко дразнещо, но не го отваряй а си го ползвай така. Ако имаш приятел, добър техник в тази област, нека той го прегледа.Казах, че това не е сериозен дефект, но много трудно се локализира. Аз процедирам така. Презапоявам там, където сметна, че може да прекъсва. Ти не се опитвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярно, че е малко дразнещо, но не го отваряй а си го ползвай така. Ако имаш приятел, добър техник в тази област, нека той го прегледа.Казах, че това не е сериозен дефект, но много трудно се локализира. Аз процедирам така. Презапоявам там, където сметна, че може да прекъсва. Ти не се опитвай.

Благодаря за съвета мисля да те послушам и да си трая. Лека вечер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.