Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Снимката се е размазала, но не до такава степен, че да не може да се различи това, което изобразява, уловили сте интересен момент, но нещо в композицията куца...В тази тема може да публикувате вашите "шедьоври"....

Аз ще дам тон с една концертна снимка на една оперна певица. Правена е късно вечерта на оскъдна светлина и жената излезе леко от фокус. Мадамата освен това е с кърваво червени очи, но няма как да я изтрия, понеже в нея е запечатано и нейното ДНК :)

Ето и въпросната снимка:

Публикувано изображение

Ето и кроп:

Публикувано изображение

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

моята религия ми забранява да се фукам че са ми несполучливи снимките

За фукане има достатъчно теми...за религии също...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами темата е хубава. Всички знаем, че може би една на 100 снимки стават за показване и човек може да се гордее с това. Аз лично спадам към тая категория хора, които хващат момента размазан, а когато случайно нацелят настройките, нама какво да се показва xD Иначе и аз имам лични "шедьоври", за които ме е яд, че не са станали.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такива снимки по принцип ги изхвърлям ... Ето една, която съм запазил:

Публикувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Видяла жабата, че подковават коня, па дигнала и тя крак."

Че и моята работа такава.

Публикувано изображение

Редактирано от Ръчна (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :cheers::ph34r::wors: Несполучливите ви снимки до сега са супер добри!
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А аз сега, рекох да разведря обстановката с две наистина лоши снимки. Не като техническо изпълнение, не като замисъл, а просто като илюстрация на това, че през фотоокото нещата изглеждат различни. Мислих си, че може да се получи нещо с тая зеленина на фокус или с размазаната зеленина на втората снимка. Направих и трета снимка, нещо средно между двете. И в трите случая резултатът бе плачевен. Просто исках да видя, как ще изглежда подобна композиция на монитора, но се оказа, че не изглежда никак xD

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За фукане има достатъчно теми...за религии също...

А тази тема за какво точно е, че нещо не загрявам ?

На 5-та страница на темата за птиците, Mr.McPherson ми се кара че пускам шумна снимка и господата lz4jw и Нео са глусували в подкрепа на първия.

Гледам сега, че и тримата ръкопляскат на идеята да се показват размазани снимки.

И никой на никого не се кара че не бил знаел да снима, даже обратното се получава.

Още по-трудно ми е да видя някакъв смисъл на парадничене с кофти снимка, при положение че за твоя Канон си има един много евтин 50мм Ф1.8 обектив, за снимане при лоша светлина. Слагаш го и си снимаш същата певица колкото си искаш.

Не всеки изпуснат момент си заслужава да бъде показван. Тази снимка на оперната певица, даже и да не беше размазана и орязана, пак не е за показване според мен.

Защо ?

Ами защото тя не е дошла там за да ви впечатли с надвикване.

Изразните средства на фотографията са много ограничени срямо видеото , просто защото липсва измерението "Време". Липсва и звук. Ти като си я гледал си я оценявал и триизмерно. Ама на снимките има само две измерения. Та не всичко, което на място възприето в 4 измерения, е интересно за гледане на 2 измерения.

Аз имам една цигулка и много пъти съм си мислил да я снимам, ама още не ми е дошла добра идея как да я снимам. На разположение ми е всеки ден, ама като се отнасям с уважение към хората за които цигулката е нещо много повече от парче дърво с четири опънати жици, просто не показвам снимки на цигулката, докато не се случи да ми дойде творческата муза и да я снимам така че да става за фукане.

Фукането е творчески двигател номер 1.

Особено когато не изкарваш пари от това че си снимал нещо.

Иначе теорията на алтруизтичното споделяне на снимки, не я споделям.

След като знам че има стотици хиляди хора снимали по-добре от мен гълъби, от къв зор да ги споделям моите снимки като са по-лоши, ако не беше фукането че и аз съм щракнал няколко пъти интересни пози ?

Като питаш гугъл за това

met art

и намираш готини снимки на мадами. Много по-готини от снимките ми на бразилските танцьорки. Е, като го знам този факт, за кво друго да ги показвам моите снимки на бразилките, ако не е за да се изфукам аз какво съм щракнал, пред хора които не са имали такава възможност ?

Както вече писа един от господата, тука пред децата може доста яко да се изфука човек че прави страхотни снимки.

Та като можем да минем за почти прота, що да се правим да некадърници НАРОЧНО ?

Пък и не е това начина за привличане на нови запалянковци ( фенове бе ) по фотография.

Няма как някой 14 годишен да се запали по снимането, като гледа размазани и орязани "шедьоври".

Не съм гледал, ама в раздела софтуер, има ли нарочно създадена тема в която всеки да си казва колко е бил "тъп" и неук и как не е бил могъл да ползва разни програми. То всички сме тъпи и неуки по нещо, ама пък чак да почнеме да се надпреварваме в специална тема кой е по-голям левак, нещо не ми е по душа.

Между другото, да е модератор на раздел фотография човек който не снима, е доста странно явление. Ако администраторите не искат да го направят модератор моя дежурен опонент Mr. McPherson, който снима яко и си сменя често техниката, то нека поне теб да те сложат тука за модератор. Че със тези залязващи и неактивни таланти като Профруита и Нео и Билдера и Стефан, раздела няма никакво бъдеще.

Редактирано от Мес (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 5-та страница на темата за птиците, Mr.McPherson ми се кара че пускам шумна снимка и господата lz4jw и Нео са глусували в подкрепа на първия.

Гледам сега, че и тримата ръкопляскат на идеята да се показват размазани снимки.

И никой на никого не се кара че не бил знаел да снима, даже обратното се получава.

Още по-трудно ми е да видя някакъв смисъл на парадничене с кофти снимка, при положение че за твоя Канон си има един много евтин 50мм Ф1.8 обектив, за снимане при лоша светлина. Слагаш го и си снимаш същата певица колкото си искаш.

Не всеки изпуснат момент си заслужава да бъде показван. Тази снимка на оперната певица, даже и да не беше размазана и орязана, пак не е за показване според мен.

Защо ?

Ами защото тя не е дошла там за да ви впечатли с надвикване.

Изразните средства на фотографията са много ограничени срямо видеото , просто защото липсва измерението "Време". Липсва и звук. Ти като си я гледал си я оценявал и триизмерно. Ама на снимките има само две измерения. Та не всичко, което на място възприето в 4 измерения, е интересно за гледане на 2 измерения.

Аз имам една цигулка и много пъти съм си мислил да я снимам, ама още не ми е дошла добра идея как да я снимам. На разположение ми е всеки ден, ама като се отнасям с уважение към хората за които цигулката е нещо много повече от парче дърво с четири опънати жици, просто не показвам снимки на цигулката, докато не се случи да ми дойде творческата муза и да я снимам така че да става за фукане.

Фукането е творчески двигател номер 1.

Особено когато не изкарваш пари от това че си снимал нещо.

Иначе теорията на алтруизтичното споделяне на снимки, не я споделям.

След като знам че има стотици хиляди хора снимали по-добре от мен гълъби, от къв зор да ги споделям моите снимки като са по-лоши, ако не беше фукането че и аз съм щракнал няколко пъти интересни пози ?

Като питаш гугъл за това

met art

и намираш готини снимки на мадами. Много по-готини от снимките ми на бразилските танцьорки. Е, като го знам този факт, за кво друго да ги показвам моите снимки на бразилките, ако не е за да се изфукам аз какво съм щракнал, пред хора които не са имали такава възможност ?

Както вече писа един от господата, тука пред децата може доста яко да се изфука човек че прави страхотни снимки.

Та като можем да минем за почти прота, що да се правим да некадърници НАРОЧНО ?

Пък и не е това начина за привличане на нови запалянковци ( фенове бе ) по фотография.

Няма как някой 14 годишен да се запали по снимането, като гледа размазани и орязани "шедьоври".

Не съм гледал, ама в раздела софтуер, има ли нарочно създадена тема в която всеки да си казва колко е бил "тъп" и неук и как не е бил могъл да ползва разни програми. То всички сме тъпи и неуки по нещо, ама пък чак да почнеме да се надпреварваме в специална тема кой е по-голям левак, нещо не ми е по душа.

Между другото, да е модератор на раздел фотография човек който не снима, е доста странно явление. Ако администраторите не искат да го направят модератор моя дежурен опонент Mr. McPherson, който снима яко и си сменя често техниката, то нека поне теб да те сложат тука за модератор. Че със тези залязващи и неактивни таланти като Профруита и Нео и Билдера и Стефан, раздела няма никакво бъдеще.

Gizmec, ами като не разбираш, просто трябваше да питаш, ама без да коментираш, щото винаги се получава весело с твоите коментари. Идеята за мен лично е, че смятаните за несполучливи снимки от авторите, могат да носят достатъчно заряд и информация, за да са достатъчно интересни за някого. А размазването от движението на апарата или на снимания обект е много силно изразно средство, ако знаеш какво правиш или ако силата те води.

Но не заслужаваш да те ограмотявам, затова ще спра до тук. :hush:

ето и една мазня, получила се от движението на фотоапарата и обекта, ама абстрактното ми харесва, какво да направя;

Публикувано изображение

Редактирано от Нeо (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да бе, едни там на фото-базара пусали размазани кукери и се кефят като ... абе като каквито са си. И се правят на интересни. Аз им казах че, ако им видят кукерите снимките, следващия път като отидат да ги снимат ще ги натупат с тоягите. След няколко месеца, същите тарикати пуснали тема че издали календар. Обаче на календара нямаше нито една размазана снимка, защото няма кой да го купи ако сложат мазалици. А имаше и кукери на календара. Същите тарикати пуснали тема за снимки с "нормални" твърди обективи, разбирай 35мм в повечето случай. И пускат ли пускат яко размазани снимки и се кефят, както само те си знаят. Аз им пуснах първо една снимка на Ф8 и им се "извиних" че не е излязъл размазан задния план. Ама ония скачат като ожилени. И после, случайно гледам че една кола мина през едно голямо кучешко лайно и го снимах как годино се е размазало на асфалта. Пуснах я снимката на любителите на размазаното снимане, ама те се ядосаха много. Не ги знам що така. Лайното си беше яко размазано, точно както тяхните любими снимки. Пък и твоите предположения нямат нищо общо с идеята на автора на темата. Човека пита тука какъв обектив да си купи преди няколко седмици, значи още не "прозрял" нито стигнал до скуката на старото поколение, което като не му се снима и почва да се лигави с размазано, разцапано, изчанчено фото-изкуство. Ония твоите лястовици на жицата са баш за тази тема тука. Щом на твоята възраст не си разбрал че със сапунерката ти нищо няма да излезе, значи не си никакъв пример за подражание. Не щем да се учим от теб учителю. п.п. сега ще дойде саггсов да се цупи че съм философствал, ама кво ми пука. Моите теми ги затварят, преместват ги, оспамват ги на воля модераторите, та се уча от тях на общуване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да бе, едни там на фото-базара пусали размазани кукери и се кефят като ... абе като каквито са си. И се правят на интересни. Аз им казах че, ако им видят кукерите снимките, следващия път като отидат да ги снимат ще ги натупат с тоягите.

След няколко месеца, същите тарикати пуснали тема че издали календар. Обаче на календара нямаше нито една размазана снимка, защото няма кой да го купи ако сложат мазалици. А имаше и кукери на календара.

Същите тарикати пуснали тема за снимки с "нормални" твърди обективи, разбирай 35мм в повечето случай. И пускат ли пускат яко размазани снимки и се кефят, както само те си знаят. Аз им пуснах първо една снимка на Ф8 и им се "извиних" че не е излязъл размазан задния план. Ама ония скачат като ожилени. И после, случайно гледам че една кола мина през едно голямо кучешко лайно и го снимах как годино се е размазало на асфалта. Пуснах я снимката на любителите на размазаното снимане, ама те се ядосаха много. Не ги знам що така. Лайното си беше яко размазано, точно както тяхните любими снимки.

Пък и твоите предположения нямат нищо общо с идеята на автора на темата. Човека пита тука какъв обектив да си купи преди няколко седмици, значи още не "прозрял" нито стигнал до скуката на старото поколение, което като не му се снима и почва да се лигави с размазано, разцапано, изчанчено фото-изкуство. Ония твоите лястовици на жицата са баш за тази тема тука. Щом на твоята възраст не си разбрал че със сапунерката ти нищо няма да излезе, значи не си никакъв пример за подражание. Не щем да се учим от теб учителю.

п.п.

сега ще дойде саггсов да се цупи че съм философствал, ама кво ми пука. Моите теми ги затварят, преместват ги, оспамват ги на воля модераторите, та се уча от тях на общуване.

Приятелю, не е добра идея да се опитваш да изопачаваш истината, тоест - да лъжеш. Темата за която говориш не беше за 35мм-ви обективи, а ти се включи в сравнение със 135 мм обектив, което те номинира за титан на годината в сайта. Ако искаш мога и да поразровя и да пусна линк, така да си приказваме само - няма смисъл.

Пусни и някоя неуспешна размазана снимка, може да се окаже шедьовър? :biggrin:

И ДСЛР нищо нямаше да излезе при тая светлина, беше точно на обяд. Но може би щеше да е малко по-добър резултата.

Всъщност аз наистина добрите си попадения не ги пускам свободно в нета, много се краде в днешно време. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам размазани шедьоври, трия ги като ги видя свалени на компютъра. Имам една калинка с разперени крила, на която са й на фокус само червените черупки, но не е размазана. Пусни тема за насекоми и може да долети там. п.п. търси линк, търси - темата беше за нормални твърди, а при АПЦ-С сензор, нормалните са 35 мм. Аз нямам твърд 135мм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Re: Zeiss 135/1.8 :biggrin: Автор: next_time

Дата: 30-05-10 21:21

О Боже чак сега забелязах че титана сравнява 35/1,8 с 135/1,8

зловеща мъка е пролазила по добитъка Публикувано изображение

Ей това е от оная тема, беше паметна. Можеш да кажеш към кого е отправена тази реплика, ако искаш.

:shock11::biggrin:

Редактирано от Нeо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност аз наистина добрите си попадения не ги пускам свободно в нета, много се краде в днешно време. :biggrin:

Ти не си единствен, аз ги пращам по и-мейл на приятели да ги скиват, ама все с по нещо осакатено, за всеки случай

Re: Zeiss 135/1.8 :biggrin: Автор: next_time

Дата: 30-05-10 21:21

О Боже чак сега забелязах че титана сравнява 35/1,8 с 135/1,8

зловеща мъка е пролазила по добитъка Публикувано изображение

Това дето си го пуснал няма нищо общо с оная тема, този цайс е на бони и ми каза на лични че го бил купил на старо.

Всъщност, точно защото му прецаках тази рекламна тема за цайса му, той ме намрази яко и почна да ме преследва, да ми дава почивка по 15 дена и накрая бан, заради една хвалеща се че гълта семенна течност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам размазани шедьоври, трия ги като ги видя свалени на компютъра.

Имам една калинка с разперени крила, на която са й на фокус само червените черупки, но не е размазана.

Пусни тема за насекоми и може да долети там.

п.п.

търси линк, търси - темата беше за нормални твърди, а при АПЦ-С сензор, нормалните са 35 мм. Аз нямам твърд 135мм.

Знам че нямаш, ама май тогава не го беше забелязал. Темата беше за Цайс 135мм Ф 1.8, явно просто си объркал темите, наистина имаше за нормални твърди, но за различните размери на сензора - нормалните обективи са с различно фокусно разстояние.

Това дето си го пуснал няма нищо общо с оная тема, този цайс е на бони и ми каза на лични че го бил купил на старо.

Всъщност, точно защото му прецаках тази рекламна тема за цайса му, той ме намрази яко и почна да ме преследва, да ми дава почивка по 15 дена и накрая бан, заради една хвалеща се че гълта семенна течност.

Бана не беше ли за съвсем друго нещо? Май ти се губят моменти?

Бони не е от хейтърите. Да ме извиняваш ама нещо си се объркал.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми то си пише - "Несполучливи снимки"

Явно не си чувал фразата "Ефектът е в дефекта"? - Но като се има предвид username... няма да се получи!

Ето една "дефектна" снимка:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Белгиче сладичко! Понеже наистина не снимам и не пускам фотографии/откраднаха ми фотоапарата/ ТИ подарявам модераторският си сан в този раздел, но при едно условие: Да си точен и да не допускаш дразги и обиди, към никого и от никого. Ако си съгласен, аз ще помоля глобалните модератори и Калин, да назначат теб. Какво ще кажеш по този въпрос? Но да не се издъниш както в другият форум хей! Иначе, може и да си мислиш че си добър фотограф, но докато не те признаем всички от този форум, не си вярвай много!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Белгиец, осра и тая тема. Човек вече не знае къде да пуска снимките си. Повечето тук не са професионалисти. Ако бяха, щяха да ходят по фотофорумите. и там имам регистрации, но главно питам, каквото не ми е ясно и не съм публикувал нито една снимка. Не съм, не защото ме е страх, че ще ме оплюят, а защото смятам, че техниката ми за снимане е лоша, а и нямам кой знае какви шедьоври. Снимането ми е хоби понякога, но не се занимавам постоянно с това. Гледам, че ти само с това се занимаваш. Тогава какво правиш тук? То е хубаво, че си тук, но вместо да помогнеш на по-младите и неопитни, ти осмърдяваш навсякъде. Има двама трима такива като теб в тоя форум, дето се мислят за нещо повече от другите и сякаш единствената им цел е да засегнат някого, да го осмеят и да го накарат да се чувства зле.Защо? Това ли ви е целта? Нямате ли си жени, семейства, колеги...дето да осмивате? Или те не ви търпят магариите, та си го изкарвате на непознати? А дали съм залязващ талант или не, си е мой проблем. Все пак, ако бях залязващ, нямаше да се връщам отново към филмовата фотография. Какво да се прави, сапунерките не ме кефят вече, а нямам средства за нещо по-скъпо. С удоволствие бих направил една тема за филмова фотография, но нямам скенер, брат :) Ама и там знам, че ще се представиш подобаващо. Затова и напуснах темите за фотография, но си рекох, че тая може да е за мен. Поне мога да си кажа болката, какво съм искал да направя и какво не съм направил. Жив и здрав и все така да ни радваш с хубави фотографии :ph34r:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Белгийче сладичко!

Понеже наистина не снимам и не пускам фотографии/откраднаха ми фотоапарата/ ТИ подарявам модераторският си сан в този раздел, но при едно условие:

Да си точен и да не допускаш дразги и обиди, към никого и от никого. Ако си съгласен, аз ще помоля глобалните модератори и Калин, да назначат теб. Какво ще кажеш по този въпрос? Но да не се издъниш както в другият форум хей! Иначе, може и да си мислиш че си добър фотограф, но докато не те признаем всички от този форум, не си вярвай много!

Няма как да стане такава работа.

Аз началници нямам и нямам желание да имам.

Пък и за без пари не полагам труд, от който друг прибира парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мес, Ако темата ти е такъв трън в очите, просто не я навестявай! Аз лично виждам смисъл, иначе не бих я публикувал. Коментарът ти относно снимката на оперната певица не е на място. Тук не става въпрос, за това дали съм проявил уважение или неуважение, с това, че съм я публикувал. Всеки, който е бил на концерт или театър и е седял на първия ред или из първите редици добре знае за какво слюнкоотделяне става въпрос... Ставаше дума за случайно уловеният момент - тук моралната страна на въпроса за мен не играе роля. А това можеше да е караоки певица, комшийката в някой пиано бар и.т.н. Ако винаги докато снимам, е нужно да се допитвам до своя морал, по-добре да снимам само неудошевени предмети... Относно предложението ти да ставам модератор на раздела: може би по-нататък във времето. За да модерирам раздел, аз трябва да разбирам достатъчно добре от материята, а аз съм начинаещ и още се уча. Нямам нито опита, нито знанията...налице е само заинтересоваността ми и влечението ми към фотографията.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една моя много несполучлива, но и много ценна снимка:

Публикувано изображение

Японецът в центъра на снимката е Сенсей Садашиге Като - главен инструктор на IJKA (Международната асоциация по японско карате) за Европа. Присъствал съм на два негови семинара в България - уникално преживяване е.

Снимката е правена от публиката, с лентов апарат с твърд обектив. Затова и качеството е такова. Иначе той нямаше нищо против да се снима с участниците в семинара, но не смеех да му прекъсна загрявката Публикувано изображение .

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес снимах няколко задника около плажа, но още не съм ги прегледал. Ако са станали добре, ще ги пусна в темата за задници, пардон за случайни хора. Ако не, може и тук :) Шегувам се, но винаги има интересни неща, които човек би искал да снима, но не е успял. Ето, днес във Варна снимаха някаква реклама с едно Shelby GT500 - един от любимите ми автомобили. Да, ама не носех фотоапарата, докато се разкарвах по плажа, а когато рекох да го снимам в движение, нищо не стана. Иначе, страшна машина. Най-страшната, която напоследък съм срещал по българските пътища. На всичко отгоре бе с арабси номер. Ще видя и от тия снимки какво е станало, но предполагам нищо. Като извадя сапунерката, някои хора ме гледат като извънземно и вероятно ме мислят за педофил, отишъл на плажа да снима цици. е, не става. Човек трябва да има и малко достойнство.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда. По-добре се е получило от очакваното, но на Шелбито му е трябвало една идея по-малък зум или по-точно на обекта, долу вдясно :) Какви ли неща хваща фотоапаратът, а аз дори не бях забелязал, че съществуват. Какво да правя, като мисля само за автомобили :P

А черните петна са от обектива или матрицата ми и се махат много лесно с GIMP. Само че, понеже снимките са несполучливи, изобщо няма да си правя труда да ги махам :( Така е с техника, караща седмата си година. Всъщност, на първата снимка от серията снимки има друг обект в дясно, който се е показал с цялата си зърнистост, но разбира се, няма да го покажа, че някой може да се познае.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.