Премини към съдържанието
xezzy

Необичайно шумолене на вентилатора...

Препоръчан отговор

Имам адски странно необичайно шумолене на вентилатора... може ли да се дължи на това, че има много прах там, или? Не знам... кажете на какво се дължи това, много е дразнещо и неприятно :X

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам адски странно необичайно шумолене на вентилатора... може ли да се дължи на това, че има много прах там, или? Не знам... кажете на какво се дължи това, много е дразнещо и неприятно :X

Явно отдавна не си го почиствал въпросния вентилатор, а може би има нужда и от смазване. Ако знаеш как се процедира, отвори компютъра почисти го от прахоляк, смажи вентовете и после отново сложи лепенки отгоре за да не се разхвърчи смазката. Щом ще правиш тая профилактика, смени и термопасата на охлаждането. А ако не си го правил най-добре го занеси в най-близкия сервиз за хардуерна профилактика - ще ти изелезе 7 - 8 лв. Поне толкова взимат в Добрич. Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Половината термини не ги знам какво значат.. срам ме е да си го призная, но съм пълен хардуерен инвалид... Почистих го малко от прахта, с прахосмукачка, с духалка, с какво можах... Бръмченето се смали, но все още го има, на мене ми се струва, че е от самата машинка, нещо и има... най-добре на техник да го занеса компа :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Половината термини не ги знам какво значат.. срам ме е да си го призная, но съм пълен хардуерен инвалид... Почистих го малко от прахта, с прахосмукачка, с духалка, с какво можах... Бръмченето се смали, но все още го има, на мене ми се струва, че е от самата машинка, нещо и има... най-добре на техник да го занеса компа :(

Явно се е разсъхнала смазката?! Занеси го в сервиз и им обясни за вентилатора или направо им поръчай да му направят хардуерна профилактика. Това включва почистване, смазване на вентилаторите и смяна на термопасата. Успех!
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси, темата е приключена, може да я заключвате или там каквото правите с изчерпаните теми :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно се е разсъхнала смазката?! Занеси го в сервиз и им обясни за вентилатора или направо им поръчай да му направят хардуерна профилактика. Това включва почистване, смазване на вентилаторите и смяна на термопасата. Успех!

Независимо от факта, че темата е "приключена" ти изтрепа рибата.

Няма сценарии да се "разсъхне" смазка, по-скоро никога не е имало такава и се разчита на "самосмазващата" се бронзова втулка (ако не е с лагери де), която след известно време се износва, появява се аксиален луфт и полза от смазки повече нЕма..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като тропа значи втулката на вентилатора във 90% от случая е разбита. При разбита втулка или лагер на вентилатора каквито и мерки от типа на смазване или разни други такива да се предприемат това няма да реши проблема генерално а само временно. Най лесно и добре е такъв вентилатор да се смени с нов.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е добре де, как с едно генерално раздухване на прахта от моя страна всичко е ОК ... какви смазки, какви нови вентилатори, какви 5 лева?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е добре де, как с едно генерално раздухване на прахта от моя страна всичко е ОК ... какви смазки, какви нови вентилатори, какви 5 лева?

5 лева няма да ти стигнат за подмяна на всички вентилатори. На мен ми взеха 15 лева за нов охладител с нова перка за процесора(казаха, че вървели в комплект). Смениха ми и термопастата тъй като от стара нямаше и следа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.