Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам един огромен проблем, незнам дали му е точно мястото тук, но ще прощавате ако съм объркал раздела. Вчера баща ми се правил на разбирач докато съм спал и е измъкнал рама от PC-то ми да го тества на другия компютър, след като изкарал рама включил моя компютър и забравил че не я е сложил. След което компютъра естествено започва да писка, той го изгасил. След това сложил рама пуснал го и изведнъж започнало да мирише супер много на изгоряло, компютъра изгубил картина всичко.... Когато се сабъдих и огледах компютъра един кондензатор на видеокартата бе изгорял. Днес си взех видеокартата от майстор (който подмени изгорелия кондензатор с нов) сложих видеокартата но пак не тръгва.... Пробвах да стартирам компютъра със вградената видеокарта но отново не даваше картина.. ;х Възможно ли е дънната платка да е изгоряла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е. Извади всичко от дънната платка: RAM, видеокарта. Изключи кабелите на дисковите устрпйства. Да остане само захранването към нея и включи компютъра. Ако BIOS изписка, вероятно дъното е живо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е.

Извади всичко от дънната платка: RAM, видеокарта. Изключи кабелите на дисковите устрпйства. Да остане само захранването към нея и включи компютъра.

Ако BIOS изписка, вероятно дъното е живо.

Изписка. От какво може да е проблема, че да не дава картина!? Нито от вградената видео-карта нито от другата... междо другото на старата РАМ като погледна чипа долу зъбите където са в началото има 2 изгорели. Пробвах преди това с друг РАМ да сложа но пак не показва картина. От какво може да идва проблема?

Редактирано от unbelievable.boy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом има изгорели контакти на паметта, явно и тя е дала фира, за съжаление. Изключи всичко от дъното, извади му батерията, сложи я след минутка, след което внимателно сглоби отново компютъра. Изключи и кабелите на захранването даже. Ако и тогава не светне, лично аз бих те посъветвал да пробваш компонент по компонент на машина, която със сигурност работи, след което да споделиш тук какви резултати си получил и да му мислиш как да оправяш щетите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом има изгорели контакти на паметта, явно и тя е дала фира, за съжаление.

Изключи всичко от дъното, извади му батерията, сложи я след минутка, след което внимателно сглоби отново компютъра. Изключи и кабелите на захранването даже. Ако и тогава не светне, лично аз бих те посъветвал да пробваш компонент по компонент на машина, която със сигурност работи, след което да споделиш тук какви резултати си получил и да му мислиш как да оправяш щетите.

За каква батерия става въпрос? Впрочем видях къде е, но незнам как да я измъкна ;х

Редактирано от unbelievable.boy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегата е имал в предвид това http://www.google.bg...iw=1024&bih=575 вадиш я при изключено захранване от мрежата,после окъсяваш за 2-3 мин,контактите в леглото с нещо метално,слагаш я пак на място и почваш да добавяш компонент след компонент до изнамерването на издънкатаПубликувано изображение

П.П.натискаш лекичко пластинката,която държи батерията и тя трябва да излезе.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегата е имал в предвид това http://www.google.bg...iw=1024&bih=575 вадиш я при изключено захранване от мрежата,после окъсяваш за 2-3 мин,контактите в леглото с нещо метално,слагаш я пак на място и почваш да добавяш компонент след компонент до изнамерването на издънкатаПубликувано изображение

П.П.натискаш лекичко пластинката,която държи батерията и тя трябва да излезе.

Проблема е, ако се загледате в тази батерия където си дал линк, има само от едната страна пластмасови крачета, които задържат батериата от другата страна е пластинка а пр имен и от двете страни има крачета и неможе да се измъкне... ;х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж, дали нямаш джъмпер до батерията. Ако имаш, извади го и го прехвърли върху третото и средното краче. Остави го известно време, за да се нулират настройките на BIOS. После върни джъмпера на мястото. При някои дъна има само две крачета до батерията. Окъси ги с отверка за известно време. Би трябвало да има някакъв надпис на дъното от рода на "CLR CMOS"

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Току що извадих батериата, защото имах малко работа по другото пц и... Сега ще почакам 2-3 мин. Немога да ви опиша, за пореден път колко съм ви благодарен! Какъвто и проблем да съм имал вие винаги сте помагали. Изкарах батерията преместих жъмпера оставих малко да постои, сложих нещата взех друга РАМ от друго пц и машината подпали картина всичко... Благодаря ви много (bow)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.