Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да сменя UPS-а си. След известно време проучване се спрях на следните модели: 1. Eaton E Series NV 1000H 2. MGE Nova 1250 AVR USB Условията ми са следните: искам да бъде Line-Interactive, за да мога да се възползвам от функцията за корекция на напрежението; да бъде около 1000VA, за да може да захрани, освен компютъра, и принтер, рутер, аудио система и др. дреболии, разбира се, да бъде читава машинка, за да нямам грижи с него и с онова, което ще включа зад него. Бюджетът ми е между 200 и 300 лева. Приемам и предложения, различни от посочените два модела. Предварително благодаря на всички отзовали се! Възможна алтернатива е и ARTronic 1000VA, ART Plus Lineinteractive, LCD дисплей, RS232. Търся съвет кой да избера. Не е задължително да се ограничаваме в тези 3 модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъй като имам твърде малко опит с UPS-и, бих се радвал, ако някой, който е тествал и ползвал, сподели опита си. Благодаря още веднъж на всички, които дадат акъл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

>да бъде около 1000VA, за да може да захрани, освен компютъра, и принтер, рутер, аудио система и др. дреболии скъпите ups имат вентилатор, което ги прави шумни. Затова предпочитам евтин и по-слаб ups само за компютъра - без монитор, принтер, и т.н. Например Trust 800VA, за около 120 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо - благодаря за съвета! По-малък и куче марка имам вече от няколко години - PCStar 625VA. За съжаление това не е точно UPS, а просто допълнителен източник на захранване. Поради факта, че няма възможност за комуникация с компютъра, не подлежи на никакви настройки. Когато не съм пред екрана и спре тока, след няколко минути резервното захранване също свършва и прекъсва така, все едно е спрял тока. А това обезсмисля самия UPS. Относно марката Trust - чувам достатъчно лоши отзиви за нея. Изглежда съмнително читава машинка да струва 120 кинта. И друго - както казах, малък UPS без никакви възможности си имам вече. По-мощен и контролируем ми трябва, защото след последния ъпгрейд се налага да сменя и това. Затова за ориентир съм дал няколко модела. По-мощен може, но на по-слаб не съм навит. Малко по-скъп - да, но по-евтин - само при доказателства, че е достатъчно добър. Още нещо - от кофти UPS преди време съм сменял хубаво захранване, поради което не ми се иска да правя компромиси. Трябва ми UPS, достатъчен за домашна употреба, не търся висок клас устройство, но и не съм навит на такова, което ще ми скапе това, което ще му включа.

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За 200-300 лв не мисля, че ще намериш UPS, който да отговаря на изискванията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези три модела, които съм посочил, отговарят тъкмо на изискванията ми - около и над 1000VA са, имат възможност за връзка и контрол през софтуер, технологията им е Line-Interactive, чета прилични, макар и не изумително добри отзиви за тях. Колебая се кой да взема с уговорката, че може да се насоча и към нещо съвсем друго при наличие на добро предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря! Тази дискусия не ми беше известна, макар да знам за спора относно възможността за комбиниране на UPS, произвеждащ на изхода си modified sinewave и захранване с active PFC. Моето захранване е CM Real Power M620 - модел с aPFC. Настоящият ми UPS беше подложен на тест от спиране на тока преди няколко дни и обърнах внимание, че издържа по-малко от 2 минути при сменена преди половин година и добре поддържана батерия. Тогава го отдадох на факта, че е куче марка, че е на 4 години и на факта, че е само 625 VA.

Оказва се, че презапасяването с мощност не е лоша идея. Също както и марката Eaton.

Ако някой друг може да даде акъл, благодаря в аванс!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново! При положение, че увелича бюджета от 200+ на 300+, дали бих могъл да намеря нещо читаво и по възможност - с реална синусоида на изхода?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако някой би могъл да сподели опит и иска да го стори, може и на ЛС. Благодаря в аванс! Послепис: тъпо е сам да пиша в собствената тема, но иначе слиза надолу и става невидима, а аз разчитам някой да даде акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако някой би могъл да сподели опит и иска да го стори, може и на ЛС.

Благодаря в аванс!

Послепис: тъпо е сам да пиша в собствената тема, но иначе слиза надолу и става невидима, а аз разчитам някой да даде акъл.

при следващия бъмп на темата тя ще замине в коша, а вие ще получите наказание!!!!

П.П. И кой ви даде акъла за захранване на принтер и аудиосистема?

П.П.П. Идеята на UPS не е да имате още час работа, а за можете да приключите и запишете нещата си. За продължителна работа има генератори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Получих добри отзиви за Ablerex Jupiter Pro 1000VA. На сайта на производителя (http://www.ablerex.c...&pscno=4&pno=16) пише, че синусоидата на изхода му е чиста, а е квадратна, както е при повечето модели от този ценови клас.

В България се предлага за 322 кинта - http://sms.bg/ups/up...0va-p-1724.html

Ако някой има опит с тази марка, ще му бъда хиляди пъти благодарен, ако го сподели.

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.