Премини към съдържанието
sliderum

Конфигурации за маниаци на евтинията

Препоръчан отговор

Само да допълня, че не винаги най-малкото е най-добро за цената си. Обикновено малко по-скъпи компоненти са и с по-изгодно съотношение цена/производителност/налични пари в портфейла. Например, за няколко лева в повече човек получава примерно 5+1 Аудио, а не обикновено стерео, както при най-евтините дъна. За някой лев отгоре получава и Феном с L3 кеш, който е полезен при игри, а за още някой друг лев си взема и външна видеокарта, която би позволива да пробва от Замунда и най-новите игри. А ако става въпрос за евтини външни видеокарти, много хора се лъжат по цената на залежала стока, която стои с години. Има фрапиращи случаи, в които в ценовия диапазон под 100 лева се взема видеокарта с 3 пъти по-голяма производителност от карта, продавана на същата цена, но стояща с години в складовете. С процесорите работата е подобна. Ето, оня ден един колега търсеше процесор за LGA775. Какво има на пазара? Двуядрен E8400 за 295 лева и четириядрен Q8300 за 259 лева. Не само, че четириядреният е по-евтин, но е и за предпочитане, ако ще се играят нови игри със стара платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да допълня, че не винаги най-малкото е най-добро за цената си. Обикновено малко по-скъпи компоненти са и с по-изгодно съотношение цена/производителност/налични пари в портфейла. Например, за няколко лева в повече човек получава примерно 5+1 Аудио, а не обикновено стерео, както при най-евтините дъна. За някой лев отгоре получава и Феном с L3 кеш, който е полезен при игри, а за още някой друг лев си взема и външна видеокарта, която би позволива да пробва от Замунда и най-новите игри. А ако става въпрос за евтини външни видеокарти, много хора се лъжат по цената на залежала стока, която стои с години. Има фрапиращи случаи, в които в ценовия диапазон под 100 лева се взема видеокарта с 3 пъти по-голяма производителност от карта, продавана на същата цена, но стояща с години в складовете. С процесорите работата е подобна. Ето, оня ден един колега търсеше процесор за LGA775. Какво има на пазара? Двуядрен E8400 за 295 лева и четириядрен Q8300 за 259 лева. Не само, че четириядреният е по-евтин, но е и за предпочитане, ако ще се играят нови игри със стара платформа.

Колега, не мисля че дори сред най-евтините бюджетни дъна, вече може да се намери такова със аудиоконтролер, неподдържащ поне Dolby Digital (5.1). Освен нейде сред втората употреба или в офертите на някои "техно"бакалии.

Прав си по-принцип, но веднъж тръгне ли се по максимата за "някой лев в повече ако се похарчи"...Свидетел съм бил на теми, в които авторът е посочил бюджет, който развихрилите се приятели са допълвали с все по-скъпи предложения и се е стигало до съществено, понякога безмислено повишена цена.

Целта, за която съм пуснал темата, е и в наша полза, за да се научим да ограничаваме предложенията си до това, което се иска от нас, а не да станем диктатори за това, как и колко според нас трябва да похарчи човекът, помолил ни за помощ!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, за някой и друг лев отгоре в повечето случай ще получиш нещо по-изгодно като съотношение цена/обем или цена/производителност, но и това не е съвсем така - взимай това, което ти върши работа в момента, не се презастраховай. Това, което днес ни се струва изгодно, утре може да е 10 пъти по-евтино и тогава се обезсмисля малко този принцип за цена спрямо обема или производителността и само това да определя една покупка. Взима се това, което днес (не в близките 5 години) би ни задоволило изискванията. Утре цените падат и за много по-малко пари ще имаме по-мощна конфигурация. Аз също съм се увличал, но както се казва, имал съм, дал съм... Има някои чаркове обаче, за които може да не се пестят пари, поне моя принцип е такъв - това лично за мен са кутия, захранване, монитор, охлаждане, клавиатура, мишка, колонки, скенер, принтер и... т.н., ако съм пропуснал нещо. Части, при които технологиите не се сменят толкова бързо, нито пък бързо си менят цената или губят актуалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да раздвижа малко темата, че умряла работа към днешана дата - 2016 година.

2016-08-02_182944.jpg

Това на секретарката ще стигне, 5 години след темата за 4-те GB RAM  за секретарката. Е, след 5 години вече може и 4 GB, макар не и задължително, в зависомост от инсталираната ОС.  Кефят ме подобни конфигурацийки за секретарки...стават и за мъжаги с комплекси...

на 29.07.2011 г. в 7:42, bildera_ написа:

А такава тема за конфигурации бях предложил на модераторите преди много години. Вероятно ти още не си бил регистриран тук с тоя ник. Но тогава нещата не станаха по простата причина, че всеки човек има собствени изисквания, а нещата в ценово и техническо отношение, се променят много бързо. Аз исках да се направи нещо, като конфигурациите на месеца, които се появяваха в някои списания. Обаче , явно на никой не му се занимава с това. А би било добра идея - една заключена тема, за която някой модератор да се грижи, която да е на първа страница и която да се казва нещо от сорта на... " конфигурации на месеца". В нея всеки месец да се попълват избрани или може би най-популярните конфигурации във форума, в различен ценови диапазон и за различни вкусове. Ако аз се занимавах с тоя форум, бих направил нещо подобно. Досега или никой не се е сетил или е нямал желание. Затова и често изникват все нови и нови теми за това, каква конфигурация да си купим. Дори и аз бях пуснал подобна тема миналата седмица, защото просто не съм купувал толкова евтини неща и исках да се съветвам с хора като вас. Ако си купувам и нещо скъпо, пак ще го направя, макар да имам и собствено мнение по въпроса. Няколко възгледа никога не са излишни и могат да покажат нещо, което аз не съм забелязал.

Лелле, леле, какви съм ги бръщолевил преди 5 години, Търсех си тоя ценен пост доста време и иейговна. 5 години и ни на йота прогрес, както каза попа вчера на погребението. Благодарение на попа разбрах, че йота е най-малката буквичка в гръцката азбука, а благодарение на себе си разбрах, че на никой не му пука в тоя форум. И как искате да прогресира, като нямате идеи? Аз съм ви ги дал толкова отдавна, а единствено @Tommygun се мъчи да поддържа огъня запален, макар че доста често ми казва и на лична и в някоя тема, че смисъл няма. Къде ви е модератора хардуер, дето да раздвижи нещата? Само спят май, а?

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си говорим за калкулатори моля - http://nikem-bg.net/cart/54707p1r54575p1r54190p1r52163p1rf.html

На кой му идва слабо и с недостатъчно интерфейси има и по-скъпи - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-N3050M/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Ако ще си говорим за калкулатори моля - http://nikem-bg.net/cart/54707p1r54575p1r54190p1r52163p1rf.html

На кой му идва слабо и с недостатъчно интерфейси има и по-скъпи - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-N3050M/description.html

Ето това се казва работа и понякога ти се кефя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си сглобите наистина евтин и модерен компютър под 300 лв., първо потърсете дънна платка с вграден процесор, така ще икономисате от процесора. Аз тези дни поръчах такава конфигурация, която ми излезе около 230лв. Но с оглед размера на кутията ми се наложи да потърся Mini ITX, които са значително по-скъпи от обикновените големи кутии и като добавим и най-евтиното захранване за 26 лв., общо компютъра ми излезе към 275лв.

А иначе за обикновена кутия са нужни:

Дънна платка с процесор: ASRock C70M1      - 78,33 лв.

SSD диск: Adata Premier Pro SP600 32GB       - 62,50 лв. (64GB е 71,92 лв., което е по-на сметка)

Ram памет: A-Data Premier 4GB/ DDR3/ 1600 - 39,38 лв.

Кутия със захранване: ATX VLINE K101B         -  52,07 лв.

Общо:     232,28 лв. с ДДС

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При нормалните конфигурации, видеокартата отдавна е вградена в процесора. и се представя доста прилично и отлично за канцеларски нужди. Около 300 лева наистина е възможно да се сглоби доста бърза конфигурация за офиса, стига разбира се да имаме и монитор. Такива обикновено прашясват доста из офисите. Аз дори преди 3 години си откраднах един от офиса на прекия ми началник, без да го питам, щото моя мотор се прецака и нищо не виждах на светло. Изведнъж се оказа, че подмениха и другите монитори в офиса, щото явно моя, дето им го оставих, не им хареса :P Бива ме по тия неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...