dalai.lamia

Безопасно включване на HDMI кабел - лаптоп/ТВ

7 мнения в тази тема

Здравейте,

На гаранционната карта на ТВ ми пише:

Гаранционното обслужване отпада при: ... Ако повредата е настъпила в следствие на неправилна HDMI връзка с лаптоп или друго мултимедийно устройство, работещо съвместно.

Какво означава неправилна HDMI връзка?

Вчера експериментирах. В ръководството на самия телевизор пише:

Caution: disconnect the mains cord before connecting devices.

В момента съм оставил HDMI кабела включен в порта на телевизора и когато искам да закача лаптопа, първо изключвам телевизора от ON/OFF бутона.

На два пъти имах следните проблеми:

1. При работеща HDMI връзка на лаптопа стартирах игра, за да видя как ще се вижда. Телевизорът "помисли" малко и показа надпис: "Not support!" (на развален английски, както се вижда). За да подкарам отново връзката трябваше да изключа телевизора и да рестартирам лаптопа.

2. Докато гледахме филм вчера (от лаптопа) реших да изместя лаптопа. При вдигането, предполагам се размести кабела (странно, защото влиза изключително здраво в буксата) и телевизорът рече: "Retrieving data..." и след малко "Not support!". Трябваше да изключва/включа ТВ, за да тръгне.

Та, въпросът ми е, какви съвети ще ми дадете за безопасна ползване на HDMI връзката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тази връзка задължително се изключват и двата уреда от тока !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тази връзка задължително се изключват и двата уреда от тока !

Значи не е достатъчно само да изключа телевизора от ON/OFF бутона? (Макар че се получава де)

А проблем ли е, че държа HDMI кабела включен в телевизора? Или да го изваждам и оттам, не само от лаптопа?

Редактирано от dalai.lamia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам да има проблем , но за по сигурно си го изваждай от телевизора че се не знае ламаринката / масата на HDMI кабела къде ще опре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам да има проблем , но за по сигурно си го изваждай от телевизора че се не знае ламаринката / масата на HDMI кабела къде ще опре :D

Благодаря!

Май имам проблем с кабела или с телевизора, не знам... 15 мин. рестартирах лаптопа/включвах изключвах телевизора/вадех-слагах кабела, докато захапе... Или Retrieving data... No signal или Not support.

Брех, че чудо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

А какъв кабел се използва за да се включат два лаптопа,за да се прехвърлят данни от единият на другият?

Благодаря Ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

А какъв кабел се използва за да се включат два лаптопа,за да се прехвърлят данни от единият на другият?

Благодаря Ви предварително

Ако е за архиви(снимки,музика,видео) по лесен вариант е с USB,DVD,CD диск,външен хард диск.Копираш архивите,върху едно от тези(ако имаш на разположение).После го включваш в другия лаптоп и копираш там. Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход