Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Изключително задълбочен анализ! Предлагам да се публикува в някой научен журнал.

В пъти по-стойностен от твоето нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пак не видях отговор на въпроса ,който ти зададох:

какъв линк да ти дам - изтегли си книгите на Силвия Браун - мисля че само две са качени

в тях пише

също така можеш да напишеш на гугъла Моста на дъгата - те там отиват животните

кое измерение - последното разбира се, това, което е до Бог

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм ,аз тая Силвия не я имам за авторитет..освен да е някоя преродена котка,че да е толкова категорична.пък и нещо не ми се връзват нещата..човека дето е висше творение, да е в пъти по малка степен от животното дето е под него във веригата.

ами така е

и аз им завиждам че могат да виждат другия свят и всички там

но на нас не ни е дадено, а на тях на животните е дадено

като се загледа писаната и все я питам Кой тука, кой дойде - е Добре дошъл да е, който и да е

не че ще ми отговори де, за съжаление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами така е

и аз им завиждам че могат да виждат другия свят и всички там

но на нас не ни е дадено, а на тях на животните е дадено

като се загледа писаната и все я питам Кой тука, кой дойде - е Добре дошъл да е, който и да е

не че ще ми отговори де, за съжаление

В подкрепа на написаното от теб:

Котките виждат душите на мъртвите
Писаната е символ на мъдрост, потайност и изобретателност

Суеверията, които някои определят като първични навици, призвани да пъдят злото и страховете ни, действат като истински защитен ритуал. Повечето от нас се отнасят с насмешка към всеки, който се заравя в тревата да търси четирилистни детелини, както и към ритуали като чукането на дърво. Въпреки това обаче в мига, в който видим черна котка да ни пресича пътя, се завъртаме три пъти, за да избягаме от лошия късмет.

Всъщност ако хвърлим поглед към историята, ще разберем, че писаната е на почит още от най-древни времена. Тя е свещено животно и символ на мъдрост, изобретателност и е обвита в мистерия. Египтяните вярвали, че тя е земно превъплъщение на богинята Бастет, която давала ловкостта и силата, притежавани от котката, на хората с цел да победят враговете си. Самата Бастет е изобразявана като жена с глава на котка.По онова време е съществувал закон, според който при пожар в къщата котката трябва да бъде спасена възможно най-бързо. Също така при кончината на домашна котка цялото семейство трябва да спазва траур - мъжът не се бръсне определен период от време, посипва главата си с пепел, жената разголва гръдта си. А ако човек неволно или умишлено причини смъртта на котка, го очаква смъртно наказание. Херодот споменава, че хората често носели от други краища на Египет умрели маци в Бубастис, за да бъдат мумифицирани и погребани. Много скални рисунки свидетелстват за поставянето на мъркащите четириноги в култ. Някои от тях изобразяват пътуването на бога-слънце Ра, когато котка посича демона Апопис, който при всеки залез се опитвал да погълне божеството. Затова статуетките на котки често имат слънчева символика - изображение на скарабей или крилат слънчев диск на гърдите.

Единствено котките виждат душите на умрелите.

Смятало се е, че котката живее едновременно в няколко паралелни свята, както и че притежава девет живота и може да влияе върху съдбата на хората, като им помага да се борят с болестите, бедите и нещастията. Колкото и невероятно да звучи, дълго време писаната е приемана за наблюдател от друго измерение, изпратен, за да ни насочва в делата. Вярва се, че къща, в която живее котка, е изчистена от негативно влияние. Ако за 5-10 минути я вземете в ръцете си и я галите, тя поема цялата отрицателна енергия от вас и поддържа енергиен баланс. На Изток пък смятат, че докосването от черна котка носи щастие или късмет в риболова. Стара английска поговорка гласи: "Ако в дома има черна котка, в него винаги ще има любов". Според японците котката предупреждава за опасност и може да се превъплъщава в жена.През Средните векове обаче на котките не се гледало с добро око. Те били приемани за сподвижници на вещиците и затова по време на празници били изгаряни живи или хвърляни от високи сгради. Християнската църква пък правела клади за живи писани. Някои историци предполагат, че широко разпространените враждебни суеверия към пухкавите топки довели до бум на чумните заболявания. Поради скоростта, с която се разпространявала Черната смърт, се появили вярвания, според които тя е предизвикана от самия Дявол. Тези суеверия накарали папата официално да обяви, че котките имат съюз със злите сили. В следствие на този акт много котки в Европа били убити. Когато преследванията престанали, те били застрашени от друга опасност. Тези животни се превърнали в универсално средство за лечение на куп болести. По такъв начин вместо на религиозния тормоз, котките станали жертва на медицинското шарлатанство.

Днес някои хора продължават да смятат, че черните котки носят нещастие и лош късмет, ако ти минат път. Други пък са на притивоположното мнение - смятат, че са свързани с късмета. Трети пък вярват, че котките са животни с добра природа, свързани със света на духовете и могат да усещат злите сили.Разнородното възприемане на котката е свързано с нейното поведение, защото тя може да бъде едновременно нежна и гальовна, но и доста лукава и отмъстителна. В много поверия и традиции черната котка олицетворява смъртта. Тя притежава отрицателната енергия ин, подобно на жените и Луната. Неслучайно котката се активизира през нощта, а кръвта й фигурира в не една рецепта за магии. Козината й се използва във вълшебствата за раздяла на влюбени или на съпрузи с любовници.Според запознати единствено котките имат способността да виждат душите на умрелите. По традиция в къща, в която скоро е починал човек, не трябва да се гледа котка, защото тя вижда сребърната нишка, с която са свързани душата и тялото, и започва да си играе с нея. Най-важното, което никой не бива да забравя обаче е, че котката може да отмъщава дори от другия свят.

http://www.monitor.bg/article?id=92674

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ай ,ся нали и Ванга ги виждаше и говореше с тях.

въобще ,кой по точно ,може да даде категорично доказателство за това..някой дето барбар с котката пътува из измеренията ...честно наистина ли вярвате в такива глупости. :tongue2:

Доказателство не може да даде никой, за съжаление, но не мисля, че е лошо човек да се интересува, а защо не и да вярва в подобни неща?

Без тайнственост животът ни би бил безкрайно скучен, и навярно точно това е причината хората да използват с пълна сила фантазията си, измисляйки невероятни истории.

И нека не забравяме, че в основата на много научни изследвания и открития са били именно фантастичните хрумвания на хора с мноооого развинтена фантазия. :)

Пък и кой знае, може един ден да се появи категорично доказателство за това, че има много паралелни светове и че животните могат да ги виждат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказателства - за атеистите и за скептиците.

На нас, останалите, доказателства не ни трябват.

Не че не съм имала и такива, но съм се убедила и без тях - в Бог и във вечността на Душата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то аз заради тия фантазии ,едно време си мислех  ,че Робин Худ е всъщност равин Худ :lol6:

Може пък и равин под прикритие да е бил, според някоя конспиративна теория :D

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то аз заради тия фантазии ,едно време си мислех  ,че Робин Худ е всъщност равин Худ :lol6:

за тоя не знам но виж за Огледалния свят на Алиса съм сигурна че съществува

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕКЛИСИАСТ 3:19 Защото участта на човешките синове и участта на животните е една участ. Както умира единият, така умира и другият; и едно дихание имат всички. И човекът няма никакво предимство пред животните, защото всичко е суета.ЕКЛИСИАСТ 3:20 Всичко отива на едно място; всичко е от пръстта, и всички се връщат в пръстта.ЕКЛИСИАСТ 3:21 Кой знае, че духът на човека се издига горе, а духът на животното слиза долу на земята?   Не е по темата , но е интересно как библията описва растенията и животните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препрочетох бързо поста на Мойра и тя ме подсети за Египетския бог Амон Ра, и горе в първия ми пост забравих да напиша че всяко животно в природата си има роля както и различните народи ги възприемат като носители на различна енергия, олицетворение и вярвания. И тук също мога споделя не само от династията на Озириз и др. фараони който са били на власт за отвъдния свят на Египет>> принципа на претеглянето на душата (КА) и пращането и в измерение в зависимост колко е омърсена тя и какви грешки е правел обикновения египтянин през целия си живот. На едната теглилка се претегля перо на другата самата душа на мъртвия и ако перото е по-тежко от нея душата е изпращана в рая в противен случай перото ако е по леко а тя е тежка е изпращана в ада защото е омърсена много от живота (Душа на престъпник и убиец).  :conversation:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препрочетох бързо поста на Мойра и тя ме подсети за Египетския бог Амон Ра, и горе в първия ми пост забравих да напиша че всяко животно в природата си има роля както и различните народи ги възприемат като носители на различна енергия, олицетворение и вярвания. И тук също мога споделя не само от династията на Озириз и др. фараони който са били на власт за отвъдния свят на Египет>> принципа на претеглянето на душата (КА) и пращането и в измерение в зависимост колко е омърсена тя и какви грешки е правел обикновения египтянин през целия си живот. На едната теглилка се претегля перо на другата самата душа на мъртвия и ако перото е по-тежко от нея душата е изпращана в рая в противен случай перото ако е по леко а тя е тежка е изпращана в ада защото е омърсена много от живота (Душа на престъпник и убиец).  :conversation:

и тия едни фантасти са били

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и тия едни фантасти са били

Не това сам го чел от енциклопедия ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това сам го чел от енциклопедия ;)

все тая от къде - фантастика е

защото Там такова нещо си като Ад НЯМА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя "ОзириЗ" не го знам кой е. Чувал съм за "ОзириС". За прочутия съд в Отвъдния свят не си чел достатъчно внимателно. Или пък информацията в тая енциклопедия( Може би детска?) е погрешна. Перото е еманация на Маат, а Ка е само условно преводима като "душа". Но при всички положения теглилката трябва да бъде в равновесно положение, а не да клони в едната или другата посока, за да попадне древният египтянин в "Полето на тръстиката".

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя "ОзириЗ" не го знам кой е. Чувал съм за "ОзириС". За прочутия съд в Отвъдния свят не си чел достатъчно внимателно. Или пък информацията в тая енциклопедия( Може би детска?) е погрешна. Перото е еманация на Маат, а Ка е само условно преводима като "душа". Но при всички положения теглилката трябва да бъде в равновесно положение, а не да клони в едната или другата посока, за да попадне древният египтянин в "Полето на тръстиката".

Поздрави!

Ето кой е чел от уикипедията >> Това е било доста отдавна не си спомням как беше но енциклопедията не е детска литература и то като прочета от уикито имам доста отклонения. "Не се претегля душата а сърцето от едната и от другата страна перото на Маат".

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето кой е чел от уикипедията >> Това е било доста отдавна не си спомням как беше но енциклопедията не е детска литература и то като прочета от уикито имам доста отклонения. "Не се претегля душата а сърцето от едната и от другата страна перото на Маат".

От Уикипедия се образоват хора, които са скарани с четенето на книги. Моите знания за древноегип. религия съм ги придобил, четейки монографии на Теодор Леков, Сергей Игнатов, Ян Асман, Ерик Хорнунг и др. Древен Египет ми е една от големите слабости и имам доста прилични знания за него.

Поздрави!

Редактирано от Коко Динев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Уикипедия се образоват хора, които са скарани с четенето на книги. Моите знания за древноегип. религия съм ги придобил, четейки монографии на Теодор Леков, Сергей Игнатов, Ян Асман, Ерик Хорнунг и др. Древен Египет ми е една от големите слабости и имам доста прилични знания за него.

Поздрави!

Извинете ме господине ако съм ви засегнал по горе, но и аз като малък се интересувах от египетска митология и история, сега съм забравил всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме господине ако съм ви засегнал по горе, но и аз като малък се интересувах от египетска митология и история, сега съм забравил всичко.

Не съм се засегнал, но в случая бе необходимо да се изясни откъде съм придобил своите знания. Инак сте прав- 99 процента от хората черпят информация от интернет. Аз съм от останалия 1 процент.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се засегнал, но в случая бе необходимо да се изясни откъде съм придобил своите знания. Инак сте прав- 99 процента от хората черпят информация от интернет. Аз съм от останалия 1 процент.

Поздрави!

Е да книжката до печката на топло и така зимата, а сега всеки е залегнал на компютъра. Гадното идва от зимата защото няма топли дни да излезем сред природата. Мога и аз да се пиша към вас, Защото аз черпя от къде ми падне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, каква тема имало :rolleyes: Ще викна френдовете, да поразчистят :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, каква тема имало :rolleyes: Ще викна френдовете, да поразчистят :biggrin:

Френдовете ти от кое измерение са? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Френдовете ти от кое измерение са? :D

Нямам си на идея...... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам си на идея...... :speak:

До час да имаш идея, щото като дойде оная с меча...   :scared:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 места, където да си уловите призрак

Не е задължително да наближава Хелоуин, за да се втърне човек на лов за призраци. Все пак това занимание си е сериозна работа, която изисква сериозна подготовка.

Най-вече запознаване с историите на духовете и набелязване на дестинациите, където могат да бъдат срещнати нещастните, обречени на вечно бродене безплътни тела.

За да ви улесним в тази нелека задача, сме подбрали някои от най-гъсто населените с призраци и привидения дестинации.

Нека безстрашните продължат напред в
призрачната галерия  – на собствена отговорност.

peika.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще взема, да си завъдя и аз, някой призрак на тавана....Хем ще ми прави весело, хем ще падне някой лев, от туристи :whist:

Интересно ми е, как избират на кой да се покажат, тия пущини :speak: Аз досега жив прирак, не съм виждал, а вие :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...