Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

значи,това и призраците били нахални и нагли.от какво толкова се оплакват Месалина,Лука де Маркети ,и Савойския Умберто. призраците на ония дето ги изядоха лъвовете и избиха гладиаторите по времето на Нерон са по имащи право да обикалят и искат възмездие.в района на Созопол  ,трябва да се внимава да не се настъпи някой кокал на Йоан,щото е божи браатчед и тежко на провинения при пришествието.

Да останеш тук като призрак също е личен избор !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво трябва да се разбира , под призраци.Демони , зли духове или друго.Не съм срещал . въпреки , че аз самият ходя като призрак.Имам впредвид ,че живея като всички хора . но.Но умът ми , не е на земята.Понякога не чувствам ,че стъпвам на земята.Винаги съм ,сънувал .Всяка вечер ,дори и през деня докато си върша работата ,пред мен се откриват картини и хора.Близките ми са свикнали с това.Не съм ,куку .Откакто съм се родил съм такъв.Странно ,но факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво трябва да се разбира , под призраци.Демони , зли духове или друго.Не съм срещал . въпреки , че аз самият ходя като призрак.Имам впредвид ,че живея като всички хора . но.Но умът ми , не е на земята.Понякога не чувствам ,че стъпвам на земята.Винаги съм ,сънувал .Всяка вечер ,дори и през деня докато си върша работата ,пред мен се откриват картини и хора.Близките ми са свикнали с това.Не съм ,куку .Откакто съм се родил съм такъв.Странно ,но факт.

Приемни часове?

Айде сега,като се изяснихте,кой какво, знае за Сехет-иару, и какво чел от доцента представил "Книгата на мъртвите",на българските читатели,двамата я карайте по същество и по темата.

приятен ден

здравей,

това имах предвид....изключение правят взетите приживе на небето-но това е друга тема.

поздрави :)

"Книга на мъртвите" е представена на българските читатели още през 80-те. Отделен в въпросът, че преводът на Леков е в пъти по-качествен. И чети по-внимателно постовете, щото изрично посочих някои от авторите, които съм чел, а не съм посочил само името на Леков. Ама "чукча-писател, чукча не е читател". И вземи прочети най-накрая тая Библия, че е недопустимо модераторът в раздел " Религия, мистика, езотерика" да не е чел това основно произведение и да ръси бисери от рода на: "Йов бил арабин" и "Бащата на Йешуа бен Йосиф е Пантера" и т.н.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемни часове?

Само ,един човек без възпитание , може да го напише това.Бих ти отговорил подобаващо , но няма да ти падна до нивото.И второ ,моя духовен свят няма нищо общо ,нито с теб ,нито с другите.Иначе върви при Алена

здравей,

това имах предвид....изключение правят взетите приживе на небето-но това е друга тема.

поздрави :)

Поздрави и от ,мен.Да тази тема е интересна.За Енох и Илия.Цялата глава 11 от ,,Откровение ,, е за тях .Но  има мнения ,че Мойсеи е при тях ,възкресен.Ето , тези призраци ще ни навестят .Иначе за по простоватите има и върколаци и вампири .

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази нощ не ми се спи и ровя в нета, търсейки за информация по темата. :)

Този разказ е интересен, освен това съм чувала от свои познати подобни истории, пък и на мен ми се е случвало да усетя чуждо присъствие под формата на раздвижване на въздуха в стаята, все едно някой минава бързо покрай мен.

Дали ме е обезпокоил призрак или се е появило някакво въздушно течение, въпреки затворените врата и прозорец, не се наемам да гадая, но усещането беше неприятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ме е обезпокоил призрак

Призраците се виждат, а преминалите отвъд - не.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Призраците се виждат, а преминалите отвъд - не.

:)

Тогава може и да е бил духът на някой покойник?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава може и да е бил духът на някой покойник?

така мисля

при нас все още продължава тропането, макар и не така често като преди, но не е спряло

горния покрив се заключва и никой и не живее в тези тавански помещения

а и имаме и ФВЦ 60 панела

но се ходи ядосано по тях и това е

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така мисля

при нас все още продължава тропането, макар и не така често като преди, но не е спряло

горния покрив се заключва и никой и не живее в тези тавански помещения

а и имаме и ФВЦ 60 панела

но се ходи ядосано по тях и това е

Неприятно, а навярно и плашещо за мнозина. :(

Доколкото си спомням, вие взехте мерки, когато започна тропането.

Интересно, защо продължава все още?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неприятно, а навярно и плашещо за мнозина. :(

Доколкото си спомням, вие взехте мерки, когато започна тропането.

Интересно, защо продължава все още?

явно много е тъжен тоя призрак и не му се прибира

стои си в междинното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си един Дядо (за мен е поне е) има и внук. Млад мъж, почина на 60 и кусор години 2006год. в една негова къща ходех на посещение при жена му с баба ми, да и правим компания, да си говорим и те ни бяха комшии в селото недалеч през два три двора и като ида в столовата до врата където беше той издъхнал (от вътрешната и страна) ми става нещо зле на главата в смисъл, чувството е все едно изтръпване когато седиш дълго време без шапка на слънце и ти причернява на очите това го изпитвам много пъти като вляза в стаята иначе отминава за секунди и си седя в нея без да ми става лошо (само когато вляза в нея изпитвам това чувство) иначе все там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си един Дядо (за мен е поне е) има и внук. Млад мъж, почина на 60 и кусор години 2006год. в една негова къща ходех на посещение при жена му с баба ми, да и правим компания, да си говорим и те ни бяха комшии в селото недалеч през два три двора и като ида в столовата до врата където беше той издъхнал (от вътрешната и страна) ми става нещо зле на главата в смисъл, чувството е все едно изтръпване когато седиш дълго време без шапка на слънце и ти причернява на очите това го изпитвам много пъти като вляза в стаята иначе отминава за секунди и си седя в нея без да ми става лошо (само когато вляза в нея изпитвам това чувство) иначе все там.

Това е така,защото знаеш къде е починал.Ако , не знаеше нямаше да почувстваш нищо.Това е като ,  това човек да отиде на гробищата и изпитва неприятно и тягостно ,чувство.Аз имах случай да почуствам , тягостно чувство  когато минавах до един гроб на младо момче.И интересното е друг случай, две надгробни плочи с различни имена ,но с еднакви дати на рождение и на смърта.Живота е непредсказуем .Понякога душите на близките ,които сме загубили ни се струват призраци ,но не са.Брат ми като почина ,в разстояние на две седмици си заминаха ,печката и хладилника.Затова попитах ,какво се разбира под призрак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбра правилно горе не се изразих правилно в началото на първото изречение >> Младия дядо който е покойник ни беше близък приятел така го разбирай Родина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова попитах ,какво се разбира под призрак.

Всеки, който не иска да си отиде, не иска да се прибере у Дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки, който не иска да си отиде, не иска да се прибере у Дома.

И защо не иска да се прибере у Дома?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо не иска да се прибере у Дома?

Причини много - някои остават защото имат недовършени дела, други остават за да разкрият убийците си ако са били убити, трети остават заради децата си ако са ги оставили мънички...

Колкото хора - толкова и причини.

Филма "Призрак" с Патрик Суейзи и Деми Мур разказва точно такъв пример - и чак когато разкри убиеца си и предпази Моли от него - чак тогава си тръгна спокоен за у Дома.

http://www.youtube.com/watch?v=HxyS2VcGkiM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен , не е така.След 40 ден всяка душа си отива от земният живот.Най много страдат тези който не могат да се разделят с материалното.След това следват митарствата на душата.Митарствата са 20.Така както ги описва преподобна Теодора.Има на лъжата ,на сребролюбието ,на клеветата и други.Не случайно има 3 ,7 ,9 ,40 дни след смърта.Но ,всеки ще си получи заслуженото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен , не е така.След 40 ден всяка душа си отива от земният живот.Най много страдат тези който не могат да се разделят с материалното.След това следват митарствата на душата.Митарствата са 20.Така както ги описва преподобна Теодора.Има на лъжата ,на сребролюбието ,на клеветата и други.Не случайно има 3 ,7 ,9 ,40 дни след смърта.Но ,всеки ще си получи заслуженото.

Точно така е.

Трябва да си отиде, но някои решават да останат и не приемат светлината на Дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Материалисти :Д отказват духовния живот

Техен проблем, само си бавят развитието така.

А можеш да помогнеш и от Дома - при това силата е в пъти по-голяма отколкото да висиш като някой паяк ни тука ни там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно е и вярвам че прадядовците ми и бабите ми помагат от Дома вярвам, че има такава сила с мен която ме подкрепя. Или са били прости онези хора (покойници) който не искат да си идат от този свят просто ей така щот им се седи да пречат на живите, нелогично е както споменаваш ХайдукПикасо

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно е и вярвам че прадядовците ми и бабите ми помагат от Дома вярвам, че има такава сила с мен която ме подкрепя. Или са били прости онези хора (покойници) който не искат да си идат от този свят нелогично е както споменаваш ХайдукПикасо

В какъв смисъл прости ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл прости ?>> В смисъл такъв готованци които са били в живота

, или лоши хора който не са видели бял ден, или хора които са били инати по характер. С това прости малко не добре се изказах, но това беше малко като сърказъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

, или лоши хора който не са видели бял ден, или хора които са били инати по характер. С това прости малко не добре се изказах, но това беше малко като сърказъм.

аха ясно

ами то си е техния път, и техния избор

не можеш да ги задължиш да се върнат при Светлината

малко са тези, които отиват при нея - от тези типажи

повечето продължават да се въртят в тоя кръг години, години...

къде е това, "у дома"?

у Дома ли - там, от където всички сме дошли и където пак ще се върнем

нашият общ Дом, при Бог

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз бях до Дома

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...